Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wasyl na forum

  1. #1

    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    wielkopolska/w-wa
    Postów
    19

    Domyślnie Wasyl na forum

    Witam,
    czytam to forum od kilku dni..no i mnie zaczyna to wszystko kręcić!
    Na dodatek przeczytałem to:
    http://157.158.1.3/~lookashw/rzeznik.../relacja3.html
    Miałem w tym roku wziąść udział w tej imprezie...znam orgów tego biegu(częściowo).
    Może to i dobrze,że nic z tego nie wyszło-bo bym tego biegu nie ukończył:):)
    Właśnie dlatego chciałbym przejść trasę tego biegu z aparatem w ręku...może za rok,dwa..lub 10 tę impr. zaliczę.
    Plan mam taki,żeby przejść to:
    http://157.158.1.3/~lookashw/rzeznik/trasa.html
    w kilka dni..spacerkiem i zrobić pełną dokumentację fotograficzną biegu.
    Prośbę mam taką,abyście podali namiary na noclegi..może jakieś sugestie..gdzie sie zaczepić na nocleg,itp
    Może ktoś chce przejść ze mną ten dystans?
    No i sprawa druga:
    Forty w Przemyślu...chciałbym przejść je w dwa dni..najlepiej z kimś...znów chodzi mi o fotografowanie:):)
    Podaję namiary:
    waszyl@wp.pl
    gg 5654963

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Co do fortów...Zalezy co chcesz fotografować.
    Dwa dni to trochę mało, żeby dojśc do obiektu o odpowiedniej porze dnia i uzyskać stosowne oświetlenie. Fortu nie obrócisz a słońce obraca się samo.

    Zaś co do rzeźnika:
    Wypożycz sobie gdzieś GPS-a, przejdź trasę, sporządź profil. Notuj sobie rodziaj nawierzchni po jakiej idziesz ( asfalt, szuter, dukt leśny, itp.). Bedziesz wtedy mniej-więcej wiedział jak się przygotować do biegu. IMHO znajomość przewyższeń i nawierzchni jest tutaj więcej warta od zdjęć, które tak naprawdę choćby najpiękniejsze niewiele powiedzą.

  3. #3

    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    wielkopolska/w-wa
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lech Rybienik
    Co do fortów...Zalezy co chcesz fotografować.
    Dwa dni to trochę mało, żeby dojśc do obiektu o odpowiedniej porze dnia i uzyskać stosowne oświetlenie. Fortu nie obrócisz a słońce obraca się samo.

    Zaś co do rzeźnika:
    Wypożycz sobie gdzieś GPS-a, przejdź trasę, sporządź profil. Notuj sobie rodziaj nawierzchni po jakiej idziesz ( asfalt, szuter, dukt leśny, itp.). Bedziesz wtedy mniej-więcej wiedział jak się przygotować do biegu. IMHO znajomość przewyższeń i nawierzchni jest tutaj więcej warta od zdjęć, które tak naprawdę choćby najpiękniejsze niewiele powiedzą.
    dzięki za odpowiedź......
    co do fortów:
    wyczytałem w necie,że 13 fortów to odległość 28 km...czyli spokojnie w dwa dni wszystko obskoczę

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Przemyśl
    Postów
    93

    Domyślnie

    Rzeczywiście w niektórych przewodnikach napisano, że tą trasę można przejść w dwa dni. Prowadzi tam czarny szlak, ale jest on słabo oznakowany i wymaga dobrej orientacji. Ale czy o to Ci chodzi, żeby przebiec od fortu do fortu? Żeby obejrzec forty naprawdę potrzebny jest co najmniej tydzień. W samym forcie w Siedliskach spędziłam około godziny. A to tylko jeden fort. Więc albo się nastaw na pobieżne oglądanie, albo dokładne, ale tylko kilku.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    wyczytałem w necie,że 13 fortów to odległość 28 km...czyli spokojnie w dwa dni wszystko obskoczę
    Obwód pasa zewnętrznego fortów przemyskich to około 45 km. W obrębie fortów jest wyznakowane dwa szlaki "czarne"- tzw. lewobrzeżny na trasie liczącej 19 km i prawobrzeżny o długości 28 km / na lewym i prawym brzegu Sanu/. Jak więc widzisz w ciągu 2 dni możesz niewiele zobaczyć, zwłaszcza że te największe forty są kilka kilometrów od miasta, chociaż w zasięgu komunikacji miejskiej.
    Pozdrawiam
    naive

  6. #6

    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    wielkopolska/w-wa
    Postów
    19

    Domyślnie

    no tak..sobie liczyłem tak,że 30 km przebiegnę w 3 h-no to sobie dolicze kolejne 3h i na spokojnie te 13 fortów pooglądam!
    Ale oki,ile zwiedzę to moje:):)
    dzięki serdeczne za pomoc.....jutro na Pogórze w sobotę antrakt w Jaworznie-Szczakowej(15 km:))..i na Połoniny
    Wracając zaliczę Przemyśl...i lody na Kazimierzowskiej:):)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Forum e-gory.pl
    Przez Barnaba w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-09-2007, 21:33
  2. Zmieniać forum ?
    Przez Henek w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-05-2007, 12:57
  3. Forum MM
    Przez admin w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2005, 21:17
  4. Forum nie forum ..... kupa
    Przez Michał w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-05-2003, 22:14
  5. CO TO ZA FORUM?
    Przez hans w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-06-2001, 14:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •