Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Trasa Komańcza-Cisna

  1. #1
    Carlito
    Guest

    Domyślnie Trasa Komańcza-Cisna

    Cześć
    właśnie mam zamiar wybrać się szlakiem z Komańczy doi Cisnrej, przez Duszatyń, fereczatą do Rabego itd.
    Czy ktoś mi może odpowie jaka jest tam trasa. Podejścia itp.
    Mam zamiar przenocować w duszatyniu, czy jest tam jakieś pole namiotowe? jak długo idzie się z pełnym plecakiem do Stacji Rabe? itd. Podkreślam że nie jestem wytrawnym bieszczadersem ale myślę że dam sobie radę. Czy ktoś może mi udzielić parę wskazówek.
    :D [/quote]

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Trasa Komańcza-Cisna

    Cytat Zamieszczone przez Carlito
    właśnie mam zamiar wybrać się szlakiem z Komańczy doi Cisnrej, przez Duszatyń, fereczatą do Rabego
    Rany, kup jakąs mape - bo przez Fereczatą to do Rabego na pewno nie zajdziesz :)
    Cytat Zamieszczone przez Carlito
    Czy ktoś mi może odpowie jaka jest tam trasa. Podejścia itp.
    Raz z góry raz pod góre :) Z Komańczy jedno większe podejście, potem błoto i z gorki. Prełuki - Duszatyn: drogą. Z Duszatyna na Chryszczatą najbardziej męczące podejście od jeziorek na szczyt, potem z górki do bazy (1,8km od szczytu odbija żółty szlak bazowy). Dalej z bazy żółtym pod Jaworne, z pominięciem Przełeczy Żebrak - tam łapiesz ponownie szlak czerwony. Od Wołosania luz.
    Cytat Zamieszczone przez Carlito
    Mam zamiar przenocować w duszatyniu, czy jest tam jakieś pole namiotowe?
    Nieoficjalnie jest. Tylko że z Komańczy do Duszatyna idzie się 1,5h - to chyba nie najlepszy pomysl na nocleg.
    Cytat Zamieszczone przez Carlito
    jak długo idzie się z pełnym plecakiem do Stacji Rabe?
    2,5-3h z Duszatyna, tu sie zatrzymasz, tam sie zatrzymasz. Ale jak sie uprzesz to w 2h tez zajdziesz.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    Generalnie jest to wycieczka na nie cały jeden dzień bez noclegu w Duszatynie. I nie radze nocowac na terenie rezerwatu nad jeziorkami. Bedziesz miał problemy z zaśnięciem....

  4. #4
    yoowki
    Guest

    Domyślnie

    z komanczy do prełukow radze isc drogą a nie szlakiem ponieważ jest tam zarąbiste błotko po kolana co poniektórych może na samym początku zniechęcic okrótnie w duszatyniu koło mostu na osławie jest wiata i miejsce na ognisko pole namoitowe jest nieoficjalne ale i darmowe ludzie naprawde w porządku i ciepła woda w rzece na początku wioski bar tylko że dosc drogi podeejscie na chryszczatą męczy dopiero za jeziorkami . uwaga zólty szlak lącznikowy do rabe jest nawet stromy nie radze nim isc po wiekszych deszczach bo jest strasznie slisko lepiej zejsc do żebraka i kawałek sie wrócic

  5. #5
    Elfir
    Guest

    Domyślnie

    Dokladnie, miedzy Komancza a Prelukami, pomimo, ze szlam 3 dni po deszczu, w upale, bylo bloto po kolana.
    Radze spac w Rabe, jest mniej wiecej w polowie drogi i nie trzeba gnac. Z plecakiem, pierwszy raz w gorach, bez problemu przeszlam z komanczy do Rabe, chociaz odradzalabym osobom zmeczonym zolty szlak "na skroty" - stromo jak diabli, lepiej nadlozyc troche drogi ku przeleczy Zebrak i tam zejsc.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Mnie tylko zastanawia, po kiego schodzić do bazy w Rabem. Przeciez to jest trasa na spokojnie do przejścia w jeden dzień.
    My szliśmy 10 godzin, z licznymi krótkimi odpoczynkami, i dwoma dłuższymi (w Duszatynie przy barze, na piwko ok. 1 h i na Chryszczatej ok.1,5 h na obiadek)
    generalnie trasa mało widokowa, więc dłuzy się trochę, no i nieco irytujące są liczne zejścia i podejścia. No ale spokojnie z plecakami mozna ją przejśc i zanocować np. w Bacówce pod Honem. Bardzo sympatyczne miejsce.
    http://www.doczu.pl

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Witajcie
    Po kiego schodzić do Rabego??? - Aby zanocować:)
    Ja ostatnio pełzłem czerwonym szlakiem z Cisnej do Komańczy bite 3 dni.
    Wyglądało to tak: Wyszedłem sobie z Łopienki, pomarudziłem trochę w Cisnej i poczłapałem do Rabego. Podjąłem mocne postanowienie wyjścia dalej z samego rana. Dewszcz nap.... z nieba skutecznie mnie zniechęcił, cały dzień spędziłem pod wiatą w Rabem, nie przestawało padać. Z nudów chyba jakiś zwariowany 50-latek na rowerze zrobił ze mnie UB-ka, agenta, szpiona i cholera wie co jeszcze. W każdym razie poszło o słoik miodu który mu zniknął przed moim przyjściem... Ale nic to. Następnego dnia rano też padało. Więc jak przestało (około 14) wyszliśmy na szlak w kierunku Komańczy. Do PTTK-u dotarliśmy o 21 z minutami.
    Dodam tylko, że byłem z 4 dziewczynami o raczej kiepskiej kondycji....
    Ufff jutro jadę do Rumunii.
    Lech

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    No tak Lechu, ale nie każdy ma taki komfort czasowy, aby sobie pozwolić, na czekanie z powodu deszczu
    Ja niestety każdy swój wypad w Bieszczady mam ściśle zaplanowany, i raczej staram sie trzymać planu, choć jak każdy wie z własnych doświadczeń, prawie nigdy nie da się tych planów spełnić w 100%.
    Tak czy inaczej ja będąc w Bieszczadach niemal nigdy nie mogę sobie pozwolić na opóźnienie, bo zawsze odbywa się to kosztem czegoś.
    Ofkorz nie namawiam tez do bezmyślnego brnięcia wprzód, czy tzw. "zaliczania" trasy, ale jakiś kompromis trzeba osiągnąc.
    Zazdroszczę np. takiemu Jabolowi, który sobie po Biesach łazi, i łazi ;-)
    http://www.doczu.pl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrówka - Komańcza - Olszanica
    Przez Aidan w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 20:02
  2. Katowice-Komańcza
    Przez socrates w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 22:18
  3. Komańcza - Cisna - doradźcie!
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 13:08
  4. Komańcza - Lwów, pytanie
    Przez FilipS w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2006, 11:19
  5. Komańcza -Cisna
    Przez GREGIS w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2003, 23:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •