Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Spotkania z niedźwiedziami w tym roku i rady w tym zakresie

  1. #11
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Mam szczęście kilka razy spotkałam niedzwiedzia. Wrażenia murowane. Zgadzam się, niedzwiedzie są u siebie, my jesteśmy intruzami. Są to zwierzęta bardzo inteligentne, znakomicie kryjące się. Mozemy przejść obok i nie zauważyć misia. Mi się zdarzyło w paśmie Chryszczatej być śledzoną przez niedzwiedzia. Sądzę, że sprawdzał kto porusza się po jego terytorium. W pobliżu Olszanicy sa niedzwiedzie. Raz jednocześnie z misiem poszliśmy na grzyby. On wszedł w tunel utworzony przez pochyłe brzozy z jednej strony, ja z drugiej. W połowie spotkaliśmy się. Niedzwiedz spojrzał na mnie, ja na niego i oboje zaczęliśmy się cichutko wycofywac. Większe wrażenie na mnie zrobiły slady na sośnie, zaznaczył pazurami swoje terytorium.

  2. #12
    lucyna
    Guest

    Domyślnie niedzwiedzie

    Ostatnio pod Chatką Puchatka usłyszałam fantastyczną historię którą opowiadał znajomy przewodnik swojej grupie. Byli nią zafascynowani. : :o :o :o : Otóż pewnego razu pod ową chatką pewna pani opalała się. Dzień był piękny, słońce prażyło. Kobieta obawiająć się nadmiernej opalenizny poprosiła Lutka o olejek. Ten, niestety go nie miał takiego. Dał jej za to olej słonecznikowy, którym się wysmarowała. Kobieta wróciła do opalania się. Leżała na brzuchu. Wtem poczuła, że ktoś ją liże. Gdy się chciała ponieść jakaś niewidzialna siła powalała ją na koc. Słyszała tylko śmiech ludzi. To niedzwiedź zwabiony zapachem oleju wyszedł z lasu i począł go zlizywać z turystki. Ilekroć się chciała podnieść przytrzymywał jej kark łapą. Ludzie na początku zareagowali śmiechem. Po dłuższej chwili zorientowali się, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Niedźwiedź był coraz bardziej agresywnie nastawiony do turystki. zaczęli wrzescczeć i przepędzili misia. Kobietę w szoku zabrał helikopter ściągnięty przez goprowców, którzy obserwowali cała sytuację. :wink: :shock: :lol:

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Kobietę w szoku zabrał helikopter
    w szoku z podniecenia?


  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    mysmy tez w tym roku slyszeli kilka opowiesci z misiami w roli glownej....

    1. Para, pod namiotem, spią. W pewnym momencie dziewczyna czuje jak ktos ja smyra po nodze... wiec mowi do niego -"Przestan, teraz spimy". Bardzo sie zdwila gdy spojrzala na lubego a ten spal jak zaity... W tym momencie zerknela na smyrajaca "reke" ktora to byla strasznie owlosiona i jakas duza... Dziewczyna sie wystraszyla i zaczela krzyczec, niedzwiedz zwial (bo tez sie wystarszyl tego krzyku)
    2. Ktos sobie lazil gdzies po Bieskach (o ile mnie pamiec nie myli to byl to Szeroki Wierch) i na nieszczescie nie zdazyl uciec przed Misiem-skonczylo sie na ok. 70 szwach na plecach :(


    Pozdrawiam
    KaHa

    Ps. takie historyje opowiadaja busiarze.... czy sa prawdziwe-nie mi dane osadzac

    Pozdrawiam
    KaHa
    i do zobaczenia gdzies na szlaku :-D

  5. #15
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Tego niestety Barszczu nie wiem. Nie mam tak bujnej wyobrażni aby ją spłętować. Usiłowałam sprzedać historyjkę kolegom. Usłyszałam zamiast zachwytu jedno: zwariowałaś. To nie w bieszczadach tylko w Tatrach się wydarzyło.

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Warszawa, Ustrzyki Górne, Wetlina
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Kobieta obawiająć się nadmiernej opalenizny poprosiła Lutka o olejek. Ten, niestety go nie miał takiego. Dał jej za to olej słonecznikowy, którym się wysmarowała.
    To niedzwiedź zwabiony zapachem oleju wyszedł z lasu i począł go zlizywać z turystki
    .

    Chciałbym stanowczo ZAPROTESTOWAĆ ! Znam Lutka dostatecznie długo, żeby autorytatywnie stwierdzić, że Lutek zawsze i w każdej sytuacji użycza damom najlepszych francuskich olejków z górnej półki !!!

    Poza tym historia jest jak najbardziej prawdziwa, bo wiadomo, że przewodnicy autokarówek nigdy nie serwują wycieczkom przebarwionych historyjek.

    Dodam tylko, że Lutek miał z tym niedźwiedziem spółę (dopóki niedźwiedź nie zdechł od nadmiaru francuskiego olejku) a korzyść była obopólna - Lutek namaszczał, co jak wiadomo lubił i lubi dalej, a niedźwiedź się pożywiał rzeczonym olejkiem.
    Opowiadany przypadek był wyjątkowo smaczny, Lutek mówił, że tak jak zwyczajowo niedźwiedź przynosił w podzięce półlitra tak tym razem postawił litrę.
    Wypijmy za pamięć o niedźwiedziu i za fantazję przewodników. Za wierzących słuchaczy też nie zaszkodzi.
    Pozdrawiam w imieniu Lutka mające zamiar się opalać turystki

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    ....ach być na miejscu tej turystki........
    fhancuskie pehfumy, śliczny, mięciutki, kudłaty miś i do tego wszystkiego żywa legenda zakapiorsko-bieszczadzka, która to najbardziej mnie podnieca!
    I widoki i słońce i miejsce i opalenizna......
    A miś naprawdę zdechł od nadmiaru perfum?

    ech rozmarzyłam się :D
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Warszawa, Ustrzyki Górne, Wetlina
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zosia samosia
    fhancuskie pehfumy, śliczny, mięciutki, kudłaty miś i do tego wszystkiego żywa legenda zakapiorsko-bieszczadzka, która to najbardziej mnie podnieca!
    Zosiu, nie masz szans !
    A to dlatego, że jesteś "samosia", co sugeruje, że wolałabyś sama się wysmarować. Natomiast Lutek takich nie uznaje !!!
    Chętnie udostępnia olejki ale pod warunkiem, że tylko on będzie nimi namaszczał. Zaznaczam, że robi to z wielką wprawą i upodobaniem, co mogą poświadczyć liczne zastępy turystek nie tylko z Połoniny ale i wcześniej z kempingu w UG, który lata prowadził.

    Co do misia, to podobno już długo przed zejściem żalił się Lutkowi, że tego "fhancuskiego świństwa" to on już ma po kokardki i błagał go o wydawanie zwykłego oleju, nawet rzepakowego. Jednak szarmancja Lutka i szacunek do delikatności kobiecego ciała nie pozwalała mu na zmianę opcji.

    Jeżeli chodzi o Twoje marzenia - nie trać nadziei. Lutek lubi uparte - oczywiście na tak.
    Pozdrawiam

  9. #19
    lucyna
    Guest

    Domyślnie niedzwiedz

    Jesteście wspaniali. Popłakałam sie ze śmiechu. Czy rościsz sobie prawa autorskie do opowieści? Chciałabym Ci ja ukraść.

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Warszawa, Ustrzyki Górne, Wetlina
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Czy rościsz sobie prawa autorskie do opowieści?
    Lucynko
    Jeżeli również mnie się pytałaś to publicznie pozwalam Ci (Lutek sądzę również) na wszelkie wykorzystywanie i przetwarzanie historii - w słowie mówionym i pisanym, we wszystkich językach świata, oczywiście oprócz suahili.
    A Tobie naprawdę dziękuję za dostarczenie przypadkiem tematu do fajnej zabawy.
    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. IX KIMB jeszcze w tym roku ?
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 11:55
  2. Przychówek orłów przednich w tym roku
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 22:47
  3. Jak to z tym komentowaniem jest?
    Przez Gospella w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 21:36
  4. Ile razy w tym roku byliście już w górach?
    Przez dżamba w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 20-09-2006, 14:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •