Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Pytanie o brody...

  1. #21

    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    Dzierżoniów
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Pytanie o brody...

    Cytat Zamieszczone przez Kelly Zobacz posta
    orientuje sie moze ktos czy mozna dojechac droga z Komanczy do Duszatna? w jakim stanie jest droga? z tego co udalo mi sie znalezc to tylko tyle, ze w Komanczy jest znak zakazu ruchu, lecz po kilku postach mozna wywnioskowac, ze niektorzy tamtedy jezdza. wiec jak jest z ta droga?
    Witam
    Jest zakaz ruchu ale faktycznie widziałem kilka samochodów osobowych jeżdżących. Nie powinno być problemów z przejazdem.
    W lipcu jechałem lanosem przez brody i też nie było problemów.
    Pozdrawiam
    Stefan

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Pytanie o brody...

    Cytat Zamieszczone przez Szaszka Zobacz posta
    Na chwile obecną wszystkie 4 brody poprawione są plytami i przejezdne, pod warunkiem, że nie bylo intensywnych opadów.
    Licząc ten bród na potoku Mikowym obok drewnianego mostu to nawet jest 5 , tak jak pisze Szaszka ; wszystko zależy od stanu wód.Po płytach lepiej się jedzie niż na dziurawym "asfalcie" od Prełuk do Duszatyna, ale mimo to droga jest do przejechania,a okolice są przeurocze.
    ps. stan wody na Osławie w dn.15.08 -- bardzo niski i dalej jest taki.
    Szaszka przy takim stanie można przejechać rowerkiem kręcąc pedałemi na "cały obrót"
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #23
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Pytanie o brody...

    z tego co wiem ostatnio wszystkie te brody wylozyli plytami i juz nie ma takiego fajnego hardcoru jak dawniej... gdzie te czasy kiedy utopilam tavrie w tym ostatnim przed duszatynem...ech...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #24

    Domyślnie Odp: Pytanie o brody...

    Wszystkie brody sa wylozone plytami. Probowalem przejsc przez jeden z nich to plyty byly tak sliskie ze po 5 metrach zawrocilem i poszedlem torowiskiem kolejki.

    A swoja droga to troche sie dziwie czytajac ten watek. Z jednej strony wiele osob na forum narzeka na motocykle na szlakach, albo na inne lamanie przepisow, a z drugiej strony watek ma juz 3 strony i nikt nie widzi nic zlego w jezdzeniu do Duszatyna samochodem, choc zarowno od strony Smolnika jak i Komanczy sa zakazy ruchu...
    No chyba ze te zakazy to pic na wode i mozna je ignorowac...

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Odp: Pytanie o brody...

    Ha , ha bardzo słuszna uwaga Waromsa . Też ciągle sie zastanawiam jakie to sprzeczności tu się pojawiają .
    Rozdwojenie jażni ?

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,634

    Domyślnie Odp: Pytanie o brody...

    kiedyś nie przykładałem do tego uwagi... jedyna argumentacja (wielu) ludzi z forum może być taka:
    "za naszych czasów tego znaku nie było..."
    W istocie część dróg jest zamykanych ze względu na ochronę przyrody, inne ze względu na to że odszkodowania za uszkodzenia ..... no i jeszcze jeden powód mi sie nasuwa, że zamknąć, zeby turysty nie łazily i nie widziały co by widzialy jak by lazly (a w wiele miejsc jak nie podjadą to i nie wlezą)
    Część ludzi akceptuje jedno z tych uzasadnień, inni wszystkie.... zależy gdzie się w krzakach przyczaisz :)
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Pytanie o brody...

    Cytat Zamieszczone przez waroms Zobacz posta
    No chyba ze te zakazy to pic na wode i mozna je ignorowac...
    Tak, te zakazy to pic na wodę i prawie zawsze tak było. Do Duszatyna i Prełuk musi być dojazd - przy czym zakaz od strony Smolnika jest od zeszłego roku a zakaz od Komańczy stoi ponad 25 lat (dokładnie nie pamiętam, ale ponad 25 lat temu już był). Był nawet krótki okres kiedy był respektowany, tj. straż leśna ustawiała się na przełęczy i kasowała (próbowała kasować) wjeżdżających. Dawne to czasy były.
    Obecnie te znaki są raczej na wszelki wypadek, zawsze znajdzie się cwaniaczek który rozwali sobie auto i będzie chciał odszkodowania. Na zakazie takiego odszkodowania nie dostanie, zarówno przy uszkodzeniu samochodu na dziurach, etc. jak i w przypadku np. stłuczki/wypadku i to nie tylko od LP ale również od ubezpieczyciela (jak się kapnie że tam były zakazy).
    Ochrona przyrody. Bez żartów - w Duszatynie organizowane są masowe imprezy typu Biegi jakieś tam, zawody rowerowe jakieś tam, inne - wszyscy wjeżdżają samochodami - przy akceptacji służb lesnych na ogół obecnych na tego typu imprezach. Dalej: 100 lecie jeziorek: kilkadziesiąt samochodów (lekko licząc) w tym Nadleśnictwa (Komańcza i Baligród), Zarząd Gminy, Dyrekcja Karpackich Parków Krajobrazowych, media, etc, no i miejscowi i turyści - skoro była akceptacja w takim składzie. Dalej: chyba nie dla ochrony przyrody jest remontowany odcinek z Rzepedzi. Obecnie jest to znacznie lepszy dojazd niż z Komańczy, bo wysypany został tłuczeń i uwalcowany - jest w miarę równo (i 2 brody). Nie szukajcie dziury w całym.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  8. #28
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,825

    Domyślnie Odp: Pytanie o brody...

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    zakaz od Komańczy stoi ponad 25 lat (dokładnie nie pamiętam, ale ponad 25 lat temu już był). Był nawet krótki okres kiedy był respektowany, tj. straż leśna ustawiała się na przełęczy i kasowała (próbowała kasować) wjeżdżających. Dawne to czasy były.
    Dodam tylko że asfalt do Prełuk powstał w 1983 roku.A straż kasowała również za chodzenie tą drogą zamiast szlakiem.
    Pozdrav

  9. #29
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Pytanie o brody...

    ...jedź ''z prądem'' ;-)

  10. #30

    Domyślnie Odp: Pytanie o brody...

    Odgrzebuję stary wątek, aby pokazać przejazd przez brody na Osławie w maju 2006.



    25/05/2006 Ostatni dzień w Bieszczadach.
    Z Bystrego jedziemy po Wieśka do Duszatyna i ruszamy w kierunku Warszawy...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pytanie !!!
    Przez Pawciosnk w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2006, 17:36
  2. Pytanie o miasteczko ?
    Przez uczeń w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-02-2005, 22:21
  3. pytanie o jezioro
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-06-2004, 15:01
  4. PYTANIE
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-10-2002, 19:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •