Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Halicz przez Bukowe Berdo

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    79

    Domyślnie Halicz przez Bukowe Berdo

    Zamierzam w któryś pogodny dzień pod koniec sierpnia przejść z Mucznego przez Bukowe Berdo i Krzemień na Halicz (i z powrotem).Nie szedłem jeszcze tą trasą-czy obrócę w 5 godzin mając "w miarę" górską kondycję? A może ktoś się nudzi i zechciałby towarzyszyć? Do połonin mam blisko a już 2 miechy ich nie widziałem i zżera mnie tęsknota za głębokim oddechem na szczycie. Byłem niedawno w Tatrach słowackich - piękne i potężne ale to nie to samo co wiatr na Haliczu , uuhh!
    Seba

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    hmm... jeśli pisząc "obrócę" masz na myśli powrót do Mucznego, to raczej bez szans aby ta trase przejść w 5 godzin. No chyba że biegiem ;-) Ale chyba nie o to chodzi. Zresztą analiza samej mapy już pokazuje, że nie da się w 5 godzin.
    http://www.doczu.pl

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    79

    Domyślnie

    Oczywiście, nic mi się nie stanie jak będzie trochę dłuzej. Zapomniałem napisać że chciałbym skrócić drogę idąc wzdłuż grzbietu Krzemienia. Wiem że to "nielegalne" ale chyba niejeden z Was tamtędy szedl?
    Seba

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seba
    Zapomniałem napisać że chciałbym skrócić drogę idąc wzdłuż grzbietu Krzemienia
    Nie sądzę, żeby to był najlepszy pomysł. Niewielką da Ci poza tym różnicę w czasie
    Cytat Zamieszczone przez Seba
    Wiem że to "nielegalne" ale chyba niejeden z Was tamtędy szedl?
    Nie nie szedłem tamtedy i raczej nie pokusiłbym się o to dla tych marnych kilku minut, które można zaoszczędzić. Zwłaszcza, że nie ma tam nawet ścieżki i trzeba brnąć w trawsku więc szybko nie pójdziesz.
    A skoro wiesz że to nielegalne, to po co publicznie się przyznawac do łamania prawa ? Nie liczyłbym tez na to, żeby ktoś próbował Cię do tego zachęcać na tym forum. Zresztą niejedna dyskusja już była na ten temat.
    Moje zdanie jest takie - idź normalnie szlakiem - zaoszczędzisz sobie stresu, a niewiele dłużej pójdziesz.
    http://www.doczu.pl

  5. #5

    Domyślnie

    oczywiscie podpisuje pod postem Doczu - chadzanie "nielegalnymi" sciezkami (ktore w dodatku nie sa sciezkami) nie przystoi Bieszczadnikowi
    Pozdrawiam serdecznie!

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Cześć,
    Nie da rady w 5 godzin! Zresztą czy warto tak się spieszyć na tak pięknym szlaku?
    Przemyśl to a także te, jak to nazwałeś, "nielegalne" sprawy!
    Pozdrowaśki

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    witam
    jak Ci chodzi o tzw " wyryp " to próbuj może będziesz w stanie zmieścić się blisko tych 5 h " + " "- " 2-3 h.
    Ale jak to mówia nasi wschodni sąsiedzi : wolniej jedziesz , dalej zajedziesz., i to jest to co powinno przyświecac w wedrowaniu po Bieszczadach.
    pozdroowka
    marekm

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    79

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie posty. Z Krzemieniem rzeczywiście dam sobie spokój. A na trasie mi.in. chodzi mi trochę i o "wyryp" albowiem mam nadzieję na wypad w Bieszczady Wschodnie za jakiś miesiąc i przydałoby się poprawić kondychę - w zeszłym roku nie doceniłem Pikuja i dał mi popalić. Pozdrawiam wszystkich!
    Seba

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie na halicz przez bukowe berdo

    Z całym szacunkiem ale trochę rozsądku w tym przypadku by się przydało. Po pierwsze BdPN. Jak ktoś kto mieni się bieszczadnikiem może zakładać przemieszczanie się poza szlakiem i to w sercu parku. Ktos kiedys powiedział, że parki narodowe są sanktuarium natury. To miejsce, gdzie zwierzyna jest u siebie, gdzie istnieje niepowtarzalna szata roślinna i to dla kaprysu osoby która chce skrócić sobie szlak ma byc naruszone.
    Jest możliwość udania się do Wołosatego szlakiem niebieskim lub dla wytrawnych piechurów do Wołosatego szlakiem czerwonym. Także polecam szlak czerwony do Ustrzyk Dolnych.

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    79

    Domyślnie

    Spokojnie, Lucyna, cóżeś taka nerwowa! Przecież napisałem że rezygnuję z Krzemienia! A ten niefortunny pomysł wziął się stąd, że wędrując szlakiem pomiędzy Tarnicą a Haliczem wielokrotnie widziałem (dobrze widać przez lornetkę) ludzi w różnych miejscach Krzemienia. I bynajmniej nie wyglądali na niedzielnych turystów. Pozdrawiam!
    Seba

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bukowe Berdo - Tarnawa Niżna
    Przez creamcheese w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 10:53
  2. Skrót na Bukowe Berdo
    Przez stiker w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 16:09
  3. Bukowe Berdo, 3 października.
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2005, 13:28
  4. 17 września. Muczne, Bukowe Berdo
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2004, 15:37
  5. Bukowe Berdo
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-10-2002, 23:11

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •