Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Wędrówka i noclegi "na dziko"

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martin-79
    Jedynym pewnym i bezpiecznym miejscem na nocleg jest szałas specjalnie do tego celu wybudowany przez slowaków.jest tam miejsce na ognisko,ławki. znajduje sie on oczywiscie na naszym terytorium
    Czy Ty przypadkiem nie wprowadzasz kolegi w błąd ? To miejsce znajduje sie po stronie slowackiej i ma służyć tym co po tamtej stronie wędrują. Nie wolno zapominać iż granicę wolno przekraczać tylko na przejściach, a przejścia tam nie ma. Poza tym ta wiata służy do ochrony przed deszczem , po polskiej stronie jest BdPN, po słowackiej też park narodowy. Czyli krótko mówiąc informacja jest nieprawdziwa, a zastosowanie sie do tej rady może doprowadzić iz wycieczka w przyspieszonym trybie znajdzie się we właściwej placówce straży granicznej najpierw po słowackiej a potem polskiej stronie. O takim drobiazgu jak łamanie przepisów o ochronie przyrody to szkoda wspominać. Trzeba też pamiętać o bezwględnym zakazie uzywania ognia w jakiejkolwiek postaci, o rozpalaniu ognisk nie wspominając.
    Pozdrawiam
    naive

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Guinness_83
    Doczu, kiedyś mieszkałem na Składkowskiego
    No to musze Cię znać przynajmniej z widzenia, bo tez na Składkowskiego mieszkałem.
    Zresztą wśród rówiesników miałem ksywkę, jak tu.
    Co zaś się tyczy tematu posta, to mam na ten temat podobne zdanie co naive.
    Zresztą nie oczekuj, aby ktoś tu Ci podawał sposoby łamania prawa (a takim jest biwakowanie na dziko, rozpalanie ognisk itp), bo to forum skupia raczej miłosników a nie przeciwników Bieszczad.
    http://www.doczu.pl

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martin-79
    Jedynym pewnym i bezpiecznym miejscem na nocleg jest szałas specjalnie do tego celu wybudowany przez slowaków.jest tam miejsce na ognisko,ławki. znajduje sie on oczywiscie na naszym terytorium w miejscu gdzie łaczy sie nasz szlak z szlakiem slowackim na rabia skałe
    martin-79, naive ma napewno rację co do tego, że szałas te znajduje się po słowackiej stronie, jest on odalony ok 20-30 m od liniji granicznej. swoją drogą jest tam całkiem nastrojowo, przynajmniej jak tam ostatnio przechodziłem.
    pozdroowka
    marekm

  4. #14
    Guinness_83
    Guest

    Domyślnie

    Ekhm... Panie Doczu i Naive... My się chyba nie zrozumieliśmy. Czy zostałem nazwany przeciwnikiem Bieszczad? Zwróćcie uwagę, że ja nie piszę, że idziemy w góry z zamiarem rozbijania się na dziko, palenia ognisk, śmiecenia itd. Wątek ten założyłem w celu zorientowania się jak sprawa wygląda w razie gdyby zaszła taka potrzeba i mając nadzieję, że uzyskam jakieś cenne rady od ludzi którzy znają ten rejon i są w stanie wskazać jakieś miejsca noclegowe czy coś. Bo może akurat gdzieśtam jest jakaś baza, pole, które nie jest zaznaczone na mojej mapie.
    Pozdrawiam

  5. #15
    Guinness_83
    Guest

    Domyślnie

    Sorki dwa razy mi się post wysłał;-)

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Ginness_83 >>> prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach, przy szerokopojetej dostępności dość dokładnych map, przy odrobinie checi mozna, a nawet nalezy wycieczki planować, tak, aby nocować/biwakować w miejscach do tego przeznaczonych.
    Cytat Zamieszczone przez Guinness_83
    Bo może akurat gdzieśtam jest jakaś baza, pole, które nie jest zaznaczone na mojej mapie.
    Dobra rada - uzywaj najnowszych wydań i wierzaj mi miejsca przeznaczone do biwakowania/nocowania sa na mapach turystycznych skrzętnie zaznaczane. Owszem nieraz zdarza sie przesunięcie takiego miejsca w terenie względem mapy, jednak ogólna lokalizacja z reguły się zgadza.
    Co zaś się tyczy miejsca, które opisał kolega martin, to pomijając fakt, że znajduje sie ono po stronie Słowackiej nie jest to miejsce przeznaczone do nocowania. I o ile ludzie tam czasem nocują (przymusowo bądź planowo), to musisz się liczyć z tym że jak trafisz na upierdliwego filanca lub pogranicznika, bedzie Cię to kosztować kilkaset PLN a i wycieczka może zostac w nieoczekiwany sposób przerwana. Ryzyko podjęcia decyzji "czy warto ?" musisz podjąć sam.
    Pozdrawiam i zycze powodzenia
    http://www.doczu.pl

  7. #17
    Awatar martin-79
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    lisia góra
    Postów
    19

    Domyślnie

    powiem szczerze , ze nawet nie zauważyłem że ten szałas znajduje sie po stronie słowackiej. Szliśmy szlakiem i nagle sie pojawił. Ale jeśli tak jest to faktycznie nie ciekawie to wyglada.Bedzie duże prawdopodobieństwo ,że straż tam zaglądnie.
    w zwiazku z tym chyba bedziecie musieli ten szlak przejsc caly w dzień.
    pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Noclegi w "Alkowie" w Wetlinie
    Przez Piotrek R. w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 23:31
  2. TANIO CICHO DOBRA LOKALIZACJA - Noclegi "U SYLWKA"
    Przez koperaz w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 14:41
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 10:42
  4. "Wędrówka"..
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-01-2008, 07:58
  5. Nocleg "na dziko"
    Przez wolak w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2004, 13:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •