Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Szlak graniczny: Wielka Rawka - Riaba Skała

  1. #1
    cointreau
    Guest

    Domyślnie Szlak graniczny: Wielka Rawka - Riaba Skała

    We wczesniejszym poscie Lucyna napisala, cytuje:
    "...Trasa standardowa szalak zielony Przełęcz Wyżniańska-Mała Rawka, potem szlak dościowy na Wielką Rawkę, szlak graniczny niebieski przez Riabią i szlakiem zielonym do Wetliny. Piękna i stosunkowo łatwa trasa polecana ludziom gór..."

    Zdaje sobie sprawe, ze na Wielkiej Rawce beda sliczne widoki, ale interesuje mnie szczegolnie odcinek za Wielka Rawka do Riabiej Skaly. Skoro trasa jest piekna to mam rozumiec, ze na odcinku tym beda jakies ladne widoki na strone slowacka?
    W przewodniku wydawnictwa Rewasz pisze: "...bardzo dluga, meczaca i nie dajaca sie skrocic trasa...Widokow niewiele poza szczytem Wielkiej Rawki, za to wspaniale drzewostany karpackie..."
    Jestem troche zdezorientowany. Warto isc ta trasa? Zalezy mi na tym, aby troche tych widokow bylo. Na co moge liczyc?

  2. #2
    LeszekM
    Guest

    Domyślnie

    Możesz, możesz. Połoniny to oczywiście nie są, ale z kilku szczytów na pasmie granicznym są całkiem ładne widoki - głównie na południe.

  3. #3
    Puszkin25
    Guest

    Domyślnie

    Trasa rzeczywiscie jest ladna widokowo,zwlaszcza na stronę "zagraniczną", sa oczywiscie odcinki gdzie idzie sie przez las i nic poza drzewami nie widać.Oprócz tego dodam ze nie jest całkiem płasko czasami jest z górki i czasami lekko pod górkę.Mówię oczywiscie cały czas o trasie Wielka Rawka-Rabia Skała.Polecam tą trasę zwłaszcza zimą,widoki przepiekne oczywiscie na ski-tourach.Tak by the way to ta trasą wiodł tegoroczny XXIII Ogolnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski.

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Wielka Rawka

    Potrzymuję. Szlak graniczny jest piękny. Niektóre miejsca otwierają panoramy. Wchodziłam tam ostatnio.
    Wszysto zależy od tego co rozumiesz pod słowem piękny. Dla mnie wędrówka po lesie jest przyjemnością.
    Fakt. Trasa męcząca. Turysta autokarowy raczej nie wybrałby sie tam. Polecam wędrówkę latem kiedy dzień jest najdłuzszy.
    Dodatkowym atutem jest cisza i spokój. Bardzo rzadko wędrują tam ludzie. Unika się tłoku tak powszechnie panującego na połoninach.
    Ten odcinek szlaku granicznego nazywany jest wyrypem dla prawdziwego mężczyzny. Dla kobiety też.
    Mimo tego proponuję wędrówkę. Najlepiej samemu się przekonać.

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Przepraszam nie nauczyłam się poprawiać postów. Muszę więc dopisać. Po sezonie będziemy organizować szkolenia. Szlak graniczny jest traktowany po macoszemu. Chcemy go lepiej poznać. Zapraszamy wszystkich. Przeważnie kilka osób skrzykuje się i bez większych kosztów związanych z organizacją jedziemy w góry. Zapraszamy.

  6. #6

    Domyślnie Ja również polecam ta trase.

    Przeszedłem ten szlak (idąc od Ustrzyk Górnych, przez wielką Rawkę) do Wetliny, w (niecałe) 8 godzin. Mimo że przez jakis czas idzie sie w lesie, to mozna zobaczyć okopy z II Wojny Światowej, a widoki z Rabiej skały wszystko wynagrodzą. Pamiętajcie że na Kremenarosie, można uzupełnić braki wody w pobliskim żródełku.

  7. #7
    cointreau
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Muszę więc dopisać. Po sezonie będziemy organizować szkolenia. Szlak graniczny jest traktowany po macoszemu. Chcemy go lepiej poznać. Zapraszamy wszystkich. Przeważnie kilka osób skrzykuje się i bez większych kosztów związanych z organizacją jedziemy w góry
    Mozesz podac troszke wiecej informacji? Co znaczy "bedziemy organizowac szkolenia", tzn. Ty i kto jeszcze? Jak dlugo bedzie trwalo to szkolenie? Bedzie sie ono ograniczalo tylko do przejscia tego szlaku granicznego? Poza tym jak wyglada kwestia noclegu? Kazdy sobie indywidualnie zalatwia ta sprawe, a pozniej osoby ktore sie juz zdecydowaly spotykaja sie na szlaku? Jak to bedzie i co trzeba zrobic, zeby sie przylaczyc? :)

  8. #8
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    To u nas jest chwila. Decyzja zapoda błyskawicznie. Mamy wolne więc jedziemy gdzieś. Zwiedzamy, wędrujemy, spotykamy się z ludzmi. Każdy z ludzi gór jest indywidualnością, wnosi coś do grupy. Najbliższe szkolenie mamy w niedzielę, jedziemy przez Dynów do Przemyśla. Tam spotkanie i lody, i może jakis fort.
    Każdy kto ma chęć jest mile widziany.
    Jeżeli chodzi o projektowane szkolenia to polecam mój klub przewodników w Sanoku. PTTK organizuje szkolenia dla nas. Wszyscy są mile widziani. Oprócz tego organizujemy jednodniowe wypady o których wspominałam.
    Jesteś z Krosna więc tu nie ma problemu z noclegiem. Najłatwiej skontaktować się ze mną telefonicznie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Jeżeli chodzi o projektowane szkolenia to polecam mój klub przewodników
    jest jakiś klub przewodników w sanoku? chyba chodzi o koło

  10. #10
    lucyna
    Guest

    Domyślnie szlak graniczny

    Jest Barszczu. Jest i koło i klub Łopiennik do którego należy kilkunastu przewodników i pilotów. Bardzo prężnie działamy. Mamy kilka szkoleń teoretycznych i praktycznych. Czyżbt ktoś jeszcze o nas nie słyszał? Upszedzam ewentualne krytyczne uwagi to był żart.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szlak graniczny
    Przez Krzyniuuu123 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 12:03
  2. Wielka Rawka
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 19:07
  3. Szlak graniczny
    Przez boom w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2004, 10:28
  4. Jak przejść Szlak Graniczny ?
    Przez parell w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-04-2004, 09:04
  5. szlak graniczny.
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-04-2002, 17:33

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •