Strona 11 z 37 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 21 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 367

Wątek: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

  1. #101
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    ...to może i banalnie... ale ostatnio Dukaj..i jego Xavrasa Wyżryna zmiażdżyłem w ciągu jednej nocy...

  2. #102
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    e tam , banalne ...ja czasem wracam do starego Philip'a Dick' a , lub Ursule LeGuin

  3. #103
    Bieszczadnik Awatar olatro
    Na forum od
    10.2010
    Rodem z
    Ostrów Wielkopolski
    Postów
    217

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    polecam "Ksiegi Nomów" Pratchetta, dobrze sie czyta i lekko śmieje

  4. #104
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Mistycy i narkomani - przypomne sobie
    Ostatnio edytowane przez Markela ; 23-02-2011 o 14:54 Powód: m

  5. #105
    Bieszczadnik Awatar Dzikie Dzieci
    Na forum od
    11.2010
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Od siebie dorzucimy, Dzika: "Córka Wikingów" Very Henrikssen, "Serce" Amicisa, no a Dziki: "Czarny Anioł" Waltariego (pośród wszystkich innych powieści tegoż ukochana najbardziej), "Kubuś fatalista i jego pan" Diderota, mistyczne "Małżeństwo Nieba i Piekła" Blake'a, radosny "Grek Zorba" Kazantzakisa, jakże rozkolorowny "Śalimar Klaun" Rushdiego, poezje Tagorego zawsze i wszędzie, nawet dziś o świcie w kiblu (w końcu nie tyłkiem czytam, tylko oczma i pikapikawką),a z lekkostrawnomarzycielskoheroistykalnej "Kane" Karla Wagnera, taka lepsza warsztatowo i na pewno barwniejsza translacja Conana. "Kane" występuje w :"Pajęczyna utkana z ciemności"; "Pierścień z krwawnikiem"; "Cień Anioła Śmierci"; "Mroczna Krucjata" i "Nocne Wichry". Przedostatnią radzę zostawić na koniec, bo najgorsza i może odstręczyć, a byłoby szkoda...Innych klasyków nie wspomnę,ale Kmicic, Yossarian, Prewitt, Janek Kos, Winnetou i Old Shatterhand zawsze mają miejsce w moim sercu. Dzika śpi z K. Puchatkiem pod głową, a ja szukam 3. tomu "Dagome Iudex" Nienackiego, bo kiedy to kupowałem 20 lat temu to był niedostępny i do dziś go nie widziałem.
    "...Niech bicie Twojego serca będzie Twoją pieśnią..." Neil Peart

  6. #106
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Cytat Zamieszczone przez Dzikie Dzieci Zobacz posta
    ... a ja szukam 3. tomu "Dagome Iudex" Nienackiego, bo kiedy to kupowałem 20 lat temu to był niedostępny i do dziś go nie widziałem.
    sprawdz na stronach Oficyny Wydawniczej "Warmia".

  7. #107
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Graham Masterton "Wyklęty" jak dla mnie jeden z lepszych horrorów

  8. #108
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    własnie się zaczytuję
    wiec jesli ktoś chce poznać mentalność naszych południowych sąsiadów, czeski humor, podejscie do życia jednego z najbardziej zateizowanych narodów Europy to polecam
    Mariusz Szczygieł "Zrób sobie raj"

  9. #109
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Łukasz Łuczaj ...i nowa pozycja "W dziką stronę" o ucieczce od cywilizacji.. dzikości... kontakcie z naturą..

  10. #110
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    ..jak nikt nic nie pisze.. to może wrzucę coś jeszcze.. Niedawno wdepnąłem do "taniej książki" na ul. Grodzkiej w Krakowie i wygrzebałem książkę przecenioną z 35 zł na 9! Autorem jest Austriaczka zarabiająca na życie pisaniem reportaży, do których dokleja swoje zdjęcia z podróży. Niestety w tej pozycji ich brakuje, ale tekst wielce ciekawy, miło się czyta o świecie z lat 30 tych ubiegłego wieku. Pani nazywa się Ella Maillart i książka nosi tytuł: "Od Gór Niebiańskich do Czerwonych Potoków" Oto co przeczytałem z tyłu i postanowiłem zaopatrzyć się w pozycję:

    W 1932 roku Maillart wyruszyła do Azji Środkowej z nadzieję na spotkanie prawdziwych koczowników. Początkowo wraz z czwórką młodych Rosjan przemierzyła konno Kirgizję, potem samotnie wędrowała przez radziecki Turkiestan, gdzie nie wygasło jeszcze wspomnienie krwawo stłumionych buntów baszmaków. Na swej drodze napotykała niebywałe ludzkie typy, nomadów, anarchistyczne komuny, wysadzonych z siodła arystokratów. Plonem tej fascynującej wyprawy jest niniejsza książka, cenne świadectwo ginącego świata, gdzie na drogach wciąż grasują zbójcy, gdzie wybuchają powstania muzułmanów przeciwko niezainstalowanej jeszcze władzy radzieckiej, gdzie na rynkach Taszkientu żebrzą niedobitki rosyjskiej arystokracji"

    i może krótki fragment :
    Gotujemy jajka w samowarze, płacimy po dwa ruble od konia za zjedzone siano. Odjeżdżamy w doskonałych humorach, choć mocno zesztywniali.
    Teraz przynajmniej żółte okulary nie są mi potrzebne, słońce mamy za plecami. Delikatne barwy wielkich maków na polach, wydają się przez to bardziej świeże, choć prawie wszystkie kwiaty już zwiędły; zwieńczona gwiaździstą koroną , okrągła kapsuła na szczycie sztywnej łodygi jest pełna małych zalążków. Jemy je, niektóre są już wysuszone i smakują jak kurz, inne natomiast mają delikatny orzechowy smak.
    Ścianki zalążni noszą czarne pionowe ślady po sześciu czy ośmiu nacięciach rozmieszczonych równolegle co milimetr. Przez te otwory wybiera się ze środka brunatny gorzki sok. Potem owija się stwardniałą masę w płatki kwiatu. W postaci pigułek przyniesie ona sen, a w postaci wdychanego dymu z żarzących się drobin - zgubne zapomnienie.
    Ostatnio edytowane przez trzykropkiinicwiecej ; 06-04-2011 o 23:07

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Poszukuję książki
    Przez stary w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 16:27
  2. Książka za uśmiech
    Przez komisaRz von Ryba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 12:27
  3. Kącik Facjat Zakazanych
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:38
  4. Książka o kulturze cerkiewnej
    Przez Trauma w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 22:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •