Strona 18 z 37 PierwszyPierwszy ... 8 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 28 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 367

Wątek: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

  1. #171
    Bieszczadnik Awatar Gienia
    Na forum od
    05.2011
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Czy ktoś może czytał książkę "Przyjdzie Mordor i nas zje" Ziemowita Szczereka? Warta zakupu?

  2. #172
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Właśnie skończyłem czytać "Chce się żyć" - polecam

  3. #173
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Niedawno usłyszałem o książce Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny", którą na pewno niebawem zakupię... Dziś w "trójce" była dość obszerna audycja na jej temat. Ojciec i Syn są z Sanoka, czyli nie tak daleko od Bieszczadów, a prace Zdzisława można podziwiać w Muzeum Historycznym w Sanoku (pewno wielu widziało, a Ci którzy nie ... to polecam przy okazji)... łączyły ich nie tylko więzy krwi, ale mroczność... fascynacja wyimaginowanym światem... muzyka i tragiczna śmierć. Można dużo pisać, a wielu Tomasza zna z licznych audycji "trójkowych", tłumaczeń piosenek, czy licznych tłumaczeń filmowych. Pozwolę sobie tutaj wkleić recenzję książki ze strony wydawnictwa Znak:

    „Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna.

    Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

    To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.

    To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.

  4. #174
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Cytat Zamieszczone przez Gienia Zobacz posta
    Czy ktoś może czytał książkę "Przyjdzie Mordor i nas zje" Ziemowita Szczereka? Warta zakupu?
    "Przy przejściu granicznym pokazałem legitymację prasową ukraińskiemu pogranicznikowi, żeby mnie przepuścił przed kawalkadą mrówek.
    Przez Ukraińców przeszedłem szybko. W polskim przejściu wszedłem do bramki "dla obywateli UE". Patrzyłem, jak pogranicznicy w bramce obok,
    w bramce dla gorszych,dla unternarodów, upokarzają jakiegoś starszego Ukraińca. Był siwy i wysoki, miał elegancko przystrzyżoną bródkę.
    Mówił, że jest pisarzem i że ma w Krakowie spotkanie autorskie. Mówił to zresztą nienaganną polszczyzną. Polscy pogranicznicy, dwudziestokilkuletnie szczyle,
    mówili do niego per "ty" i pytali, dlaczego nie jedzie promować swojej książki do Kijowa.
    Zaciskałem pięści i było mi wstyd. Tak bardzo, k..., wstyd."

    Tak się kończy, ale wcześniej jest zupełnie inaczej. O przepraszam, słowo na k... pada nader często.
    Opary alkoholu /i nie tylko/ towarzyszą autorowi przy kolejnych odwiedzinach naszego wschodniego sąsiada.
    Różne polskie typy charakterologiczne uczestniczą w wędrówce reportera po różnych zakątkach Ukrainy, ale z nimi nie ma o czym gadać,
    tylko z niektórymi tubylcami można znaleźć wspólny temat do rozważań na styku socjo-histo-filozojakimś.
    Autor wkurza,prowokuje i nie daje odetchnąć.
    Gdy ktoś tam bywa, to może, przez przypadek, w tej 221 stronnicowej przypowiastce się zobaczyć.
    Warto.

  5. #175
    Bieszczadnik Awatar Gienia
    Na forum od
    05.2011
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Dzięki :) Już zakupiłam i " podróżuję " z autorem... przemolla Beksińskiego też zakupiłam, ale czeka w kolejce....

  6. #176
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    I ja przeczytałem "Przyjdzie Mordor i nas zje" i mam podobne wrażenia jak iaa. Lektura ocieka alkoholem i narkotykami a doprawiona jest przekleństwami ale warto po nią sięgnąć. Nie jest to książka lekka, łatwa i przyjemna i mówi więcej o nas - polskich turystach odwiedzających Ukrainę - niż o samej Ukrainie i jej mieszkańcach. I może właśnie dlatego warto po nią sięgnąć?

    A "Beksińscy. Portret podwójny" też czeka w kolejce. Leży już na stoliku obok łóżka, ale jeszcze chwilę poleży zanim się za niego zabiorę.
    Czterech panów B.

  7. #177
    Bieszczadnik Awatar Gienia
    Na forum od
    05.2011
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Widzę że kolejka nie tylko u mnie się ustawiła... Często zaglądam do Sanoka...trochę żal starej, mrocznej galerii Beksińskiego, ale tak już jest....życie rządzi się swoimi prawami....Nadal jest we mnie niekończące się zadziwienie jego obrazami, dlatego z niecierpliwością czekam na lekturę......albo raczej ona na mnie....:)

  8. #178
    Bieszczadnik Awatar Gienia
    Na forum od
    05.2011
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Zapomniałam....w komitecie kolejkowym czeka też..."Transsyberyjska" Piotra Milewskiego. Wycieczka może być przednia...:)

  9. #179
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Cytat Zamieszczone przez Gienia Zobacz posta
    Zapomniałam....w komitecie kolejkowym czeka też..."Transsyberyjska" Piotra Milewskiego. Wycieczka może być przednia...:)
    ... jakieś dwa lata temu czytałem "Pojedynek z Syberią" Romualda Koperskiego... tak w kwestii Syberii... przyznam, że ją wchłonąłem prawie bez odrywania się od niej...zdecydowanie mniej mroczna od "Beksińskich"

  10. #180

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Właśnie nabyłem ,,Dom włóczęgi" Mariusza Wilka.Wieczorem podwójna uczta - dobre wino, plus , myślę jeszcze lepsza lektura. Pozdrawiam.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Poszukuję książki
    Przez stary w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 16:27
  2. Książka za uśmiech
    Przez komisaRz von Ryba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 12:27
  3. Kącik Facjat Zakazanych
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:38
  4. Książka o kulturze cerkiewnej
    Przez Trauma w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 22:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •