Strona 2 z 37 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 367

Wątek: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Kasieńko, powołujesz się na ostatnie zdanie,a ja wcześniej napisałem o propozycji przerzucenia wątku do Poezji i prozy Bieszczadu i tylko w takim kontekście sens ma na nastepna część mojej wypowiedzi. Wydawało mi się to oczywiste :) Pozdrawiam

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jabol
    Siergiusz Piasecki "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" o zyciu przedwojennych przemytników na pogr polsko-sowieckim
    .
    Cały Piasecki jest super!
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Reprinty Ruthenusa. Ostatnio przeglądam Orłowicza. Świetna lektura.
    Michał! Słowo daję, że nie mam z tym nic wspólnego - żebyś potem nie pisał o jakiejś chamskiej reklamie

    Cytat Zamieszczone przez Zosia samosia
    Cały Piasecki jest super!
    Szczególnie polecam "Zapiski oficera Armii Czerwonej" - wg mnie najlepsza książka Piaseckiego - ilekroć to czytam to płaczę ze smiechu

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Zabawne, intrygujące, kontrowersyjne, dziwne i zarazem oczywiste. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, a może nawet więcej tych drugich. Autor burzy porządek w świecie literatury pięknej (choć nie tylko) i strąca z piedestałów nieskazitelne postaci wielu znanych utworów. Nie narzuca nachalnie wniosków, pozwala samemu zinterepretować motywy którymi sie kieruje.
    Krótko mówiąc: Z. Nienacki - "Uwodziciel".
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #15
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie

    To i ja coś dorzucę - "2586 kroków" Pilipiuka.
    Z początku nazwisko autora mnie trochę zniechęciło, bo moja rezerwa rośnie wraz z wrzawą medialną. Ale zainwestowałem i nie żałuję. Niesamowity zbiór opowiadań. Połączenie s-f, absurdalnego humoru i klimatów polsko-rosyjskich. Można się czepić, że styl trochę chropawy (koleś ma 30 lat, jeszcze się wyrobi ), ale fabuła tak zaskakuje, że - tu pasuje kolokwializm - szczęka opada. Bez dwóch zdań - mistrz krótkiej formy. Jak dla mnie - najwyższa szkoła jazdy.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie

    Proza Stasiuka zwłaszcza ta dotycząca Beskidu Niskiego czyli: "Opowieści Galicyjskie", "Dukla" czy "Biały Kruk", ma pewien dyskretny urok... Poza tym warto wracać do klasyki: "Mistrz i Małgorzata" (to książka, którą mógłbym czytać codziennie), "Bracia Karamazow"... Polecam wszystkim "Moskwe Pietuszki" Jerofiejewa... W każdym razie jeżeli proza to tylko ze wschodu :).

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    "49 wierszy o wódce i papierosach" Świetlickiego. Pozdrawiam

  8. #18
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,343

    Domyślnie

    Jaki piękny kącik się stworzył
    Dzięki Jabolu
    Z wyżyn wieku i należnej powagi dołożę:
    Vincent "Na wysokiej połoninie"
    Jalu Kurek "Księga tatr"
    A na codzień - dla relaksu Kubuś fatalista od środka, od tyłu, w dowolnie otwartym miejscu.
    Z nowszych - bawi mnie Pilpiuk i Jakub Wendrowycz, reszta tego autora też.
    Dla rozważań nad światem Stanisław Lem
    Dla miłośników przyrody polecam mądre książki Lorenza
    Dla zabawy słowem Julian Tuwim i Jarmark rymów
    dla ojców czytających dzieciom: Milne i Kubuś puchatek
    Pozdrawiam czytających
    Długi

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Vincent "Na wysokiej połoninie"
    raczej Vincenz (Stanisław), Na wysokiej Połoninie (kilka różnych wydań, m.in. pierwsze - w zasadzie tylko pierwszy tom [Rój, warszawa 1936], pierwsze powojenne jako wybór [Veritas, Londyn 1956], kolejne tomy na emigracji, wreszcie pierwsze powojenne w kraju wydał PAX na początku lat 80. [4 tomy], obecnie POGRANICZE wydało w ciagu 2-3 lat już 3 tomy z kompletu).
    Trudna literatura ale jak się już człowiek w to wczyta to jest oczarowany. Kiedyś, gdy pierwszy raz czytałem wydanie Veriatasu z 1956 - wybór z całości tekstu (zmobilizowała mnie choroba, bo trudno mi było się zabrać do lektury "Na wysokiej...") to natychmiast po wyzdrowieniu wyjechałem w Czarnohorę na jakiś czas!

    Szczerze polecam tę książkę!

  10. #20
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    Hej :)
    Ja tu popieram Pilipiuka...wszystko, co o J. Wendrowyczu napisał :)
    I jeszcze, hm...Krygowski Władysław. Zwłaszcza 'W litworowych i piarżystych kolebach', 'Wspinaczka po tęczy' i 'Góry mojego zycia'.
    I prawdziwy survivalowy horror - "Zielone piekło' Raymonda Maufrais. Jabol - Ty powinieneś to zdobyć i koniecznie wczytać do pamięci :) I inni miłośnicy chatek na uboczu i bieszczadzkiego 'zielonego piekła' :)
    A jeszcze wracając do wspinaczek - 'Wspinaczki po chmurach' Schille'go. To o szybownikach, góralach i jedynym pozytywnym działaniu halnego :)

    Pozdrawiam
    Derty

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Poszukuję książki
    Przez stary w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 16:27
  2. Książka za uśmiech
    Przez komisaRz von Ryba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 12:27
  3. Kącik Facjat Zakazanych
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:38
  4. Książka o kulturze cerkiewnej
    Przez Trauma w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 22:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •