Strona 9 z 37 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 19 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 367

Wątek: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

  1. #81
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Chciałbym polecić Wam książkę Wojciecha „Tarzana” Michalewskiego „Mistycy i narkomani”. Jest to opowieść „starego” hippisa o początkach ruchu hippisowskiego w Polsce, o narkomani, o milicji - niekiedy tej o ludzkiej twarzy jak i o księżach, czasem tych prawdziwych.
    Sylwetka autora i fragment książki:
    http://www.monar.kki.pl/forum/tarzan.htm
    Książka jest dostępna w necie w formacie pdf.
    Taki fragment „bieszczadzki”:
    „(...) Razem z grupką hipisów-joginów udaliśmy się na włóczęgę po górach. Jeden namiot jedynka. Sześciu hipisów i mój pies, wilczur Kazań, (...). No więc włóczyliśmy się po Bieszczadach. Dieta bezmięsna, jarzynki. Parę broszurek o jodze, z książką pani Michalskiej "Hata joga dla wszystkich" na czele. Ćwiczenia co dzień. Wszyscy podziwiali wrodzoną giętkość mojego ciała. Jestem chudy i ćwiczenia jogi są dla mnie łatwiejsze do opanowania, niż dla przeciętnego Europejczyka. Moi guru nie mogli mnie tylko oduczyć palenia i wyskakiwania na piwko. Mięsa nie jadłem, choć "Przewodnik" nie kładł na to zbytniego nacisku.
    - Póki nie zrozumiesz czemu nie jeść - jedz - radził. Ja jednak zmuszałem się siłą i efekty miałem opłakane, zamiast zyskiwać spokój wewnętrzny bywałem rozdrażniony. Przez to byłem coraz bardziej rozdrażniony i coraz częściej piłem piwo i coraz więcej paliłem. Skończyło się smutno. Schlałem się w jakiejś knajpie z bandą górali. Po pijanemu zacząłem nauczać kumpli od kielicha. Oni byli też pijani, więc zaraz uznali mnie za Chrystusa, który zstąpił z nieba. Rycząc - Alleluja! Alleluja! - wzięli mnie za ramiona i powlekli do kościoła żebym... Właśnie, po co? Byłem zbyt pijany, by pamiętać dokładnie, ale chyba uznali, że jak jestem bogiem to powinienem mieszkać w kościele. Kościół po nocy był zamknięty, więc zaczęli dobijać się na plebanię, żeby ksiądz dał klucze. Gdy przerażony ksiądz zaczął wołać, że dzwoni na milicję - wyrwałem się i prysnąłem do lasu. Rano trafiłem do obozu i zabrawszy psa wyjechałem. Było mi wstyd i tyle.(...)”
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #82
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Właśnie jestem po lekrurze "świeżutkiej jak gorące bułeczki" niedawno wydanej - premiera 2011.01
    "Biblioteka cieni" Birkegaard Mikkel.
    Czyta się od deski do deski - polecam.

  3. #83
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Maria Nurowska i "Nakarmić wilki"... akcja dzieje się w Bieszczadach... a główni bohaterowie to wilki :) i kilka ludzików...
    chciałam ją na dłużej ale tak mnie wciągnęła że dwa wieczory i przeczytana... dosłownie sama się czyta :)

  4. #84
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Cytat Zamieszczone przez calanthe Zobacz posta
    Maria Nurowska i "Nakarmić wilki"... akcja dzieje się w Bieszczadach... a główni bohaterowie to wilki :) i kilka ludzików...
    chciałam ją na dłużej ale tak mnie wciągnęła że dwa wieczory i przeczytana... dosłownie sama się czyta :)
    Dziękuję za polecenie tej lektury bardzo mi się podobała - o mało co mnie nie wyrzucono z Empiku -ale zdąrzyłem ją przeczytać przed zamknięciem sklepu.
    Obecnie jestem w trakcie czytania Długi Marsz Sławomira Rawicza, zapowiada się bardzo dobrze - zobaczymy co dalej.

  5. #85
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Widać że ten temat na forum nie jest najpopularniejszy ale jak to mówią kropla drąży skałę.
    Chciałbym polecić kolejną pozycję, pewnie przez większość już dawno przeczytana ale dla tych co nie zdążyli to namawiam.
    Świat na krawędzi : ze Stanisławem Lemem rozmawia Tomasz Fiałkowski.
    Kto czyta Lema to wie...

  6. #86
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Marek Krajewski "Erynie". Mroczna historia, ulice Lwowa, 1939 rok.Sporo lwowskiej gwary, uroczej!

  7. #87
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Marek Krajewski "Erynie". Mroczna historia, ulice Lwowa, 1939 rok.Sporo lwowskiej gwary, uroczej!
    Fajnie się czyta, ale mam nadzieję że autor w kolejnych swych książkach popuści swój schemat i zaskoczy.
    cÓż mogę dziś polecić - z reguły polecam coś świeżego "dla mnie ": czyli aktualne rzeczy przeczytane,czytane,i będące czytane bo czekające na półce na swoją kolej.
    Dzisiaj nic nowego nie wziąłem do czytania gdyż można powiedzieć dysfunkcja - gorączka i atakująca infekcja.
    Wróciłem do starej oczytanej prze zemnie i nadal jednej z ... książki "Lot nad kukułczym gniazdem".

    Tą książkę mogę polecić na dzisiejsza nockę

  8. #88
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    "Niemiecki Bękart"
    Lackberg Camilla- Bardzo fajnie się czyta- w podróąy np. PKSm lub PKP, wciąga (Nie cięzka ,od deski do deski) moim zdaniem można przeczytać.

  9. #89
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Przed snem i przed walczącą grypa zapodam sobie ulubione i nie rdzewne jak dla mnie "Bajki robotów" Lema

  10. #90
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,168

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    ...Szczególnie polecam "Zapiski oficera Armii Czerwonej" - wg mnie najlepsza książka Piaseckiego - ilekroć to czytam to płaczę ze smiechu
    też uśmiech mój wzbudziła, dopóki sobie nie uświadomiłem ze to nie koniecznie musi być do końca fikcja, no i zakonczenie ...

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Zabawne, intrygujące, kontrowersyjne, dziwne i zarazem oczywiste. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, a może nawet więcej tych drugich. Autor burzy porządek w świecie literatury pięknej (choć nie tylko) i strąca z piedestałów nieskazitelne postaci wielu znanych utworów. Nie narzuca nachalnie wniosków, pozwala samemu zinterepretować motywy którymi sie kieruje.
    Krótko mówiąc: Z. Nienacki - "Uwodziciel".
    Niencki mnie uwiódł swą chyba ostatnią książką , "Dagome iudex" ,powieść ukazała się również pod tytułem Historia sekretna.




    Pisana przez siedem lat powieść obejmuje trzy tomy:
    • Ja, Dago
    • Ja, Dago Piastun
    • Ja, Dago Władca
    akcja rozgrywa się w czasach przed powstaniem państwa Piastów, to też książka o władzy, dla mnie to najlepsza książka Nieneckiego choć najmniej znana ...

    Cytat Zamieszczone przez dziabka1 Zobacz posta
    ... Jacek Hugo Bader "Biała gorączka"
    dużo mam ulubionych książek... :)
    Jacek Hugo-Bader "W rajskiej dolinie wśród zielska"
    doskonałe reoprtaże z karajów byłego ZSRR , czytam i mam wrażenie jak bym tam był .

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Poszukuję książki
    Przez stary w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 15:27
  2. Książka za uśmiech
    Przez komisaRz von Ryba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 11:27
  3. Kącik Facjat Zakazanych
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 18:38
  4. Książka o kulturze cerkiewnej
    Przez Trauma w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 21:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •