kolaboranci to jedno, ale inną kwestią było to, że walka sama w sobie nigdy nie była głównym celem narodu księgi. Żydzi ze sztetla po prostu nie wiedzieli jak się bronić, nie istniały zorganizowane bojówki... polecam książkę Hanny Arendt 'eichmann w jerozolimie', świetnie opisuje proces jednego z największych zbrodniarzy z historii ludzkości, który na dobrą sprawę był zwykłym urzednikiem i opisuje korzenie zła jako takiego

- - - Updated - - -

kolaboranci to jedno, ale inną kwestią było to, że walka sama w sobie nigdy nie była głównym celem narodu księgi. Żydzi ze sztetla po prostu nie wiedzieli jak się bronić, nie istniały zorganizowane bojówki... polecam książkę Hanny Arendt 'eichmann w jerozolimie', świetnie opisuje proces jednego z największych zbrodniarzy z historii ludzkości, który na dobrą sprawę był zwykłym urzednikiem i opisuje korzenie zła jako takiego

Cytat Zamieszczone przez Recon Zobacz posta
Kiedyś szukałem prawdy nad systemem łatwej eksterminacji narodu żydowskiego w czasie drugiej wojny światowej, zastanawiało mnie, dlaczego tak łatwo szli Żydzi na śmierć, czemu ogrom ludzi nie podejmował walki (wiem, były wyjątki jednostkowe no i dwa na trochę większą skalę), czemu stali się takim bezwolnym narodem. By ten naród (a może nie tylko ten?) poznać jeszcze bardziej warto sięgnąć po pewną publikację, otworzy nam nowe spojrzenie. Kiedyś musiałem "lepić" informacje a tutaj są już bardziej skonsolidowane, naprawdę warto przeczytać!
"Nakładem wydawnictwa Capital ukazała się praca Ireneusza Lisiaka „Żydowscy kolaboranci Hitlera” w której autor obnaża przerażającą i ukrywana prawdę o skali kolaboracji Żydów z nazistami, i o udziale żydowskich elit w eksterminacji narodu żydowskiego.". Więcej o samej książce jest tutaj http://www.fronda.pl/forum/zydowscy-...era,65946.html