Strona 26 z 37 PierwszyPierwszy ... 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 36 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 367

Wątek: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

  1. #251
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Dla czytających na czytnikach okazja: "Szlaki" Roberta Macfarlane'a w doskonałej cenie 14,90zł. Dla wędrujących na piechotę pozycja - moim zdaniem - obowiązkowa. Książka jest bardzo mocno (może nawet dla polskiego czytelnika za mocno) osadzona w świecie literatury anglosaskiej, wiele jest w tekście odwołań i dygresji niezrozumiałych dla nas. Samo opowiadanie o wędrówkach (podtytuł książki to "Opowieści o wędrówkach" właśnie) jest jednak przednie. Jak czytałem miałem ochotę od razu jechać w opisane miejsca Polecam na długie, zimowe wieczory!

    Jeżeli ktoś zabierze się za czytanie drobna uwaga: tłumacz w kilku miejscach przeliczył mile na kilometry nie zmieniając stojącej za liczbą jednostki (weryfikowałem podejrzane dane z oryginałem, w uproszeniu: w oryginale jest 1 mila a w polskiej wersji 1,6 mili zamiast 1,6 km). Wychodzą dystanse i prędkości dla piechura nieosiągalne. Pisałem w tej sprawie do wydawnictwa ale mnie zignorowali
    Czterech panów B.

  2. #252

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Coś dla fanów westernu.
    "Na Południe od Brazos". Autor: Larry McMurtry.
    Powieść-western. Dbałość o szczegóły, o realia, akcja i sugestywne opisy. Podczas czytania prawie czuć smród krowiego łajna, niedomytych prostytutek z saloon-baru czy palące słońce na Llano Estacado.
    Piszę tak celowo, bo nie jest to powieść dla wrażliwych.
    McMurtry wiedział o czym pisze, gdyż wywodził się z rodziny teksańskich hodowców bydła. Urodził się w 1936 r. Ojciec i jego 8 braci także zajmowali się hodowlą bydła. Wszelkie informacje na temat "kowbojstwa" i Dzikiego Zachodu miał więc z pierwszej ręki od naocznych świadków - od dziadka, własnego ojca i jego braci.
    Prawdziwa cegła na 860 stron, ale ani się obejrzycie, gdy się skończy i będziecie żałować, że się skończyła.
    Baaardzo polecam !

  3. #253
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Przeczytałem i polecam.

    "Tajga, to fotograficzno-reporterska opowieść o wyprawie, jaką profesor Andrzej Strumiłło odbył w 1958 r. do Kraju Chabarowskiego - egzotycznej, azjatyckiej części Rosji graniczącej od północy z obwodem magadańskim, od zachodu z Jakucją i obwodem amurskim, na południu z Żydowskim Obwodem Autonomicznym, Chinami i Krajem Nadmorskim, a od wschodu oblewanej wodami Morza Ochockiego.

    Od wyprawy minęło prawie pół wieku, wiele się w tej części świata zmieniło, upadały państwa, reżimy, ale jedno nie zmieniło się na pewno: dzika, nieujarzmiona, syberyjska przyroda i fantastyczni ludzie, jakich Strumiłło na swym szlaku spotkał wówczas, lecz spotkać mógłby i teraz. Tajga to poetycki zapis wędrówki przez surową krainę i opowieść o odwiecznym związku natury i kultury, człowieka i przyrody, i o trwaniu w nim, na przekór wszelkim wiatrom historii... Notatki z tej myśliwsko-reporterskiej wyprawy ilustruje kilkadziesiąt znakomitych fotografii, oddających klimat i niezwykłego ducha syberyjskiej tajgi... "

    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4433906/tajga





  4. #254
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    W najbliższym czasie pojawią się dwie pozycje na temat tajemniczej tragedii na Przełęczy Diatłowa:
    - "Przełęcz Diatłowa. Tajemnica dziewięciorga" Anna Matwiejewa, Wydawnictwo Kobiece/MOVA, Premiera: 26 lutego 2020
    - "Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca" Alice Lugen, Wydawnictwo Czarne, Premiera: 15 kwietnia 2020

    Czytającym w języku inglisz polecam jeszcze:
    - "Dead Mountain: The Untold True Story of the Dyatlov Pass Incident" Donnie Eichar, Chronicle Books, Premiera: 2014

    Ta ostatni pozycja do dostania na Amazonie. Zawiera bardzo szerokie omówienie samej wyprawy, wywiad z tym członkiem wyprawy, który zawrócił i przeżył, wiele zdjęć i dość - dla mnie - nieprawdopodobną (ale uzasadnianą naukowo) hipotezę dotyczącą przyczyn tragedii.
    Czterech panów B.

  5. #255
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    A.Rybak , A. Smółka - WIEŻA EIFFLA NAD PINĄ -Kresowe marzenia RP.
    Bardzo przyjemnie się czytających 6 opowieści z Kresów miedzywojennych.

  6. #256
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Czy ktoś z Was czytał "Trylogię tatrzańską" Wawrzyńca Żuławskiego? Podobno klasyka tatrzańska, ale jak trochę lewy z Tatr jestem
    Czterech panów B.

  7. #257
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Czy ktoś z Was czytał "Trylogię tatrzańską" Wawrzyńca Żuławskiego? Podobno klasyka tatrzańska, ale jak trochę lewy z Tatr jestem
    Ja czytałem, świetne, sporo się dowiesz o tatrzańskich klimatach. Polecam w tym temacie Komin Pokutników Długosza, wg mnie jeszcze lepsze
    Pozdrav

  8. #258
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Długosza czytałem, w tej chwili znam Żuławskiego wyłącznie z relacji Długosza z tej tragicznej akcji ratunkowej pod Mount Blanc.

    Dzięki, wysupłam 20zł i kupię
    Czterech panów B.

  9. #259
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Podobno klasyka tatrzańska, ale jak trochę lewy z Tatr jestem
    Jeśli nie razi Cie gwara podhalańska (znam takich co nie przepadają - podobnie jak za muzyką góralską)poleciłbym jeszcze Jalu Kurka "Ksiegę Tatr" .
    Ciekawie opisane jak zaczęła sie moda na Tatry i Zakopane.

  10. #260
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Co by tu poczytać? Kącik Ksiązki

    No toś mnie zachęcił! Ja jestem właśnie z tych, których podhalańska muzyka... nie zachwyca Na razie kupiłem Żuławskiego.
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Poszukuję książki
    Przez stary w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 16:27
  2. Książka za uśmiech
    Przez komisaRz von Ryba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 12:27
  3. Kącik Facjat Zakazanych
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:38
  4. Książka o kulturze cerkiewnej
    Przez Trauma w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 22:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •