Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: Życie w bieszczadach

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Jest jeden taki miłośnik natury w Hulskiem. Mieszka w tipi, ale tylko latem. Na zimę wraca do domu, do mamy.

    Długi
    A nie wiesz czy tego lata też mieszkał? On jest... taki, taki....taki męski i taki..... no...prawdziwy bieszczadnik. I tak mi się bardzo, bardzo podoba :)
    Tylko wrodzone poczucie przyzwoitosci nie pozwoliło mi przekroczyć tego lata tej fantazyjnej kładeczki i rzucić okiem na obiekt moich westchnień (wzdycham od pewnej wrześniowej niedzieli )
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  2. #22
    traper-niedzwiedz
    Guest

    Domyślnie

    Hłe hłe hłe.
    Znaczy się weź lagę, dogoń wilka lub misia, zabijj, będziesz miał śpiwór i papu na parę dni.
    Ogień rozpal pocierając patyki lub waląc kamień o kamień. A reszta ubioru??? Z Kompasu?
    Ze śpiworem, zapałkami w zgodzie z naturą Hłe hłe hłe, oj bo dostanę zajadów.
    Jest jeden taki miłośnik natury w Hulskiem. Mieszka w tipi, ale tylko latem. Na zimę wraca do domu, do mamy.
    Pozdrawiam
    Długi

    ubranie mam na sobie, to wszystko co piszesz to jest tylko twój wymysł...
    wszelka potrzeba jest wymysłem...

    robisz błędy u samych podstaw...;]

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Pogórze Karpackie
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cześć

    ciekawy temat , temat - dylemat wielu , którzy zakochali się w tym zakątku Polski
    ja też chciałabym na stałe zamieszkać w Bieszczadach , ucieć od cywilizacji choć nie od jej zdobyczy - biwak tylko na chwilę - ale nie wiem kto z zabierających tu " głos"naprawdę zdecydowałby się na to

    co się zaś tyczy terenu na , którym zajdujesię worek to 40% - teren N-ctwa Stuposiany , reszta leży w BPN

    Pozdrawiam

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez traper-niedzwiedz
    Witam! jestem ciekaw kto z Was chciałby na stałe zamieszkać w bieszczadach (powiedzmy w worku); na dziko, uciec od całej cywilizacji i społeczeństwa. Można by było tam stworzyć tam własne osiedle (małe, max 10 -12 osób) leśnych ludzi.
    hej! Drogi " traoerze- niedźwiedziu " i pozostali uczestnicy tegoż tematu, tak czytam te posty i czytam, i nachodzi mnie nostalgia za początkiem lat siedemdziesiątych. Zapewne znajdą sie forumowicze o dłuższym stażu - lata sześćdziesiąte i wcześniej. Wtedy było to możliwe, propozycja " trapera "dzisjaj raczej odpada, z prostej przyczyny Biesy / Bieszczady / byly inne.
    Teraz uważam, iż jest to nie możliwe z wielorakich względów : ochrona zasobów naturalnych Parku, Otuliny itp, itd. Jak każdy tak zacznie zakładac takie " stanice " , miejsca odosobnienia, czy jak to sobie nazwiemy - pełna dowolność nazewnictwa, to mimio wszystko to nie będzie już to. Ktoś powie Ty sie za wcześnie urodziłeś , a my za późnmo i też chcemy spróbować. OK!! tylko chyba juz nie w Bieszczadach, przynajmniej tych naszych. Na przestrzeni tych ponad 30 lat zmieniło sie już tak dużo, i zmieniac sie będzie jeszcze, ob nie na minus, więc niech zostanie chć trochę tej "dziczy" dla przyszłych pokoleń. A my dzisiaj spróbujmy to jeszcze zachować dla siebie i dla innych , tych co po nas przyjdą.
    W ZAMIAN PROPONUJE TROCHĘ WYRZECZEŃ I CIERPLIWOŚCI i pozostają Nam jeszcze takie zakątki jak Stepy Mongolii. Syberia, Kanada pachnaca żywicą czy Alaska.A bliżej lasy i jeziora Finlandi. Tam jest jescze miejsce na tego typu pomysły do realizacjii i możliwośc życia w zgodzie z naturą, jeszcze jak sie ma do najbliższego sklepu cirak 150- 300 - 500km - to chyba o to chodzi w Twoim zamysle.A wiem, że są na tym Forum tacy uczestnicy, co tego doświadczyli na własnej skórze, tylko jest rzeczą ich osobistą, czy będą chcieli sie ujawnic z tymi swoimi przeżyciami. I wcale ich nie wywołuje do tablicy, broń boże.To Ich doświdczenia i ich sprawa. Na Animal Planete
    oglądałem kiedys taki film o takim osiedlu, bodajrze w Finlandiii , to mogloby Cię zainteresować , nietety szczegółów nie pomne , bylo to jakiś czas temu.
    pozdroowka
    marekm

  5. #25
    traper-niedzwiedz
    Guest

    Domyślnie

    wiesz, zgadzam się tylko, że poznanie świata doprowadziło mnie do tej chęci...nie obawiam się przesiedlnia tamtych terenów, bo tak na prawde nikt z tego forum na to nie pójdzie




    ([ ]<-tu miejsce na stek kombinacji melioretnycznych)
    jestem po prostu ciekaw co ludzie o tym myślą
    zastanawia mnie to ze właśnie paranoja się szerży, obłęd i te pe no bo po co udawać?

    pozdrawiam serdecznie wszelaką wiewioreczkę! no, nie?
    róbcie beke

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez salamandra
    co się zaś tyczy terenu na , którym zajdujesię worek to 40% - teren N-ctwa Stuposiany , reszta leży w BPN
    a jaką przyjmiemy granicę worka?

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie

    Witam . Niedzwiedziu byleś ciekaw - myślę że juz wiesz jak to jest . W sumie każdy by chcial ( nie jestem pod tym względem inny ) , tylko że nie może . Faktycznie "poznanie tego świata" może sklaniać do takich myśli czy refleksji , ale zbyt dużo trzyma nas "tu" obowiązków . Dlatego ludziska (ci niektórzy) starają sie choć przez chwilę "odpocząć " od tej codziennej gonitwy za...... przybywając w B. Zauroczeni tym zakatkiem nachodzi ich myśl . Ciekawe czy równiwnie podobnie patrzyli by na B. w jesienne pluchy , zimowe zamiecie i co tam jeszcze , a jakby (co nie daj Bóg) nagle zly stan zdrowia , wypadek itp .
    Masz Niedzwiedziu przekrój odpowiedzi ale raczej 'letni" , "urlopowy" . Znam z opowieści mych znajomych "te uroki" mieszkania w B . Przeszli Oni twardą szkolę życia i przetrwania . Teraz już lepiej się im tam mieszka , choć Oni z kolei zamieszkali by gdzie indziej - no mają takie chwile że wszystko w diably i .....
    Tak to już jest . A swoją drogą jak dlugo wytrzymalbyś bez tych "cywilizacyjnych gadżetów" (pyt. retoryczne więc nie wymagam...........)


    Pozdrawiam
    PF

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zosia samosia
    A nie wiesz czy tego lata też mieszkał? On jest... taki, taki....taki męski i taki..... no...prawdziwy bieszczadnik. I tak mi się bardzo, bardzo podoba
    Tylko wrodzone poczucie przyzwoitosci nie pozwoliło mi przekroczyć tego lata tej fantazyjnej kładeczki i rzucić okiem na obiekt moich westchnień (wzdycham od pewnej wrześniowej niedzieli )
    słyszałem, że On chodzi nago - czy to prawda Zosiu?

  9. #29

    Domyślnie

    Ja znam Henriego osobiście i przyznam że jeśli miałby być dla mnie autorytetem... nawet przez kilka dni to miałbym wielkie trudności z przełamaniem kilku barier...
    Tutaj macie z nim wywiad http://www.pracownia.org.pl/dzikiezy...kul.php?id=630
    I kto chce spróbować??

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu

    słyszałem, że On chodzi nago - czy to prawda Zosiu?
    No jak ja go widaiałam to był bardzo pięknie odziany. Tak jak prawdziwy bieszczadnik!
    Nie był nago. Ale być może, ze w kontakcie z dziką naturą( a tak niewątpliwie można powiedzieć o terenach dawnej wsi Hulskie) strój naturysty, lub inny bardzo skąpy jest jak najbardziej na miejscu, no bo to i praktyczne,- łatwo się pierze, i wygodne i ma mnóstwo innych zalet.
    Sprawdzę może w niedziele jak obiekt moich westchnień sie teraz odziewa

    Do Roolinga :)
    Henry nie jest dla mnie autorytetem (nawet na pare dnie sie nie nadaje
    )
    Tylko tak mówię, ze mi sie podoba
    :D :D :D
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •