Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107

Wątek: Nocleg w Chmielu - nieprzyjemne niestety

  1. #11
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekF
    Rzecz nie do pomyślenia u mych znajomych
    Ale oni są z Zatwarnicy, a nie z Chmiela.
    pozdrawiam
    bertrand236

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    Ale oni są z Zatwarnicy, a nie z Chmiela
    Coś w tej Zatwarnicy musi być Ja w Zatwarnicy nocowałem w tym Ośrodku na koncu wsi. Przyszedłem późnym wieczorem, umorusany w błocie, jednak nikt mi nie wytykał, że mam się umyć zanim wejdę do środka, Pani z recepcji poprosiła nawet barmankę w barze na dole, aby jeszcze nie zamykała, bo chciałem sie napić piwka. Wszyscy bardzo mili (no może poza gośćmi, którzy lekko podchmieleni mieli jakieś pretensje do Pani w recepcji i domagali się książki skarg i wniosków - w razie kłopotów zadeklarowałem swoją pomoc recepcjonistce).
    Słowem miła obsługa, nikt nie krzywił się na nocleg na jedną noc, ceny przystepne.
    Zresztą Zatwarnica to bardzo miła miejscowość. Bardzo mi się tam spodobało. Do tej pory byłem tam tylko przejazdem/przechodem.
    http://www.doczu.pl

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Walker
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Wratislavia
    Postów
    22

    Domyślnie

    Witajcie. Ja nocowałem w gospodarstwie Marii Luli lat temu cztery, więc dość dawno, ale nie miałem wtedy przykrych przygód. Nie podoba mi się za to sugestia, że Pani Maria to osoba łasa na pieniążki, bo widać z daleka było, że im się nie przelewa i takie słowa są bardzo niesprawiedliwe, tym bardziej gdy nie ma się pewności czy myśli się o właściwej osobie.
    Znając kilka gospodarstw w Bieszczadach, muszę powiedzieć że to jest ani wspaniałe, ani beznadziejne, za to na pewno pięknie położone nad Sanem.

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekF
    Gospodarzy niema - wyjechali do rodziny na 4 dni . Przychodzi brat Heńka (wlaściciela) daje klucze pokazuje lodowkę zzawartoscią
    Podobna historia przytrafiła mi się kilka dni temu w Wołosatym. Przyjechaliśmy z drugiego końca Polski, nie widzac właściciela przedtem na oczy, a Ten wręcza nam klucze pokazuje gdzie co jest, następnie przeprasza, że musi wyjechać, ponieważ w Stuposianach są zawody strażackie, w których bierze udział. Pozostawił całe mieszkanie nieznanym wtedy ludziom.
    W Bieszczadach są naprawdę wspaniali ludzie, ale i tak jak wszędzie trafiają się "czarne owce".
    Dobrze, że tu na forum możemy wymienić się doświadczeniami i ustrzec przed nieprzyjemnościami.
    Pozdrawiam
    Przemek

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walker
    Nie podoba mi się za to sugestia, że Pani Maria to osoba łasa na pieniążki, bo widać z daleka było, że im się nie przelewa i takie słowa są bardzo niesprawiedliwe, tym bardziej gdy nie ma się pewności czy myśli się o właściwej osobie.
    nie sugerowalam, ze to ta pani... opowiedzialam tylko historie... bo mi sie skojarzyla miejscowosc i tam tez byla kobieta...

    Pozdrawiam
    KaHa
    i do zobaczenia gdzies na szlaku :-D

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie

    Mimo wszystko ,jak ktoś już prowadzi gospodarstwo agroturystyczne to musi sie godzić na pewne trudności .Nie można traktować turystów jako zło konieczne chociażby przyjeżdzali o trzeciej nad ranem.Tymbardziej że przywożą pieniądze do samego domu. Każdemu zdarza sie wpadka i miejmy nadzieje że wkrótce znajdzie sie ktoś kto napisze że przyjęto go tam miło i goscinnie.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walker
    Nie podoba mi się za to sugestia, że Pani Maria to osoba łasa na pieniążki, bo widać z daleka było, że im się nie przelewa i takie słowa są bardzo niesprawiedliwe
    jednakże jeśli prawdą jest, że pani Maria L. z miejscowości Ch. przyjęła zaliczkę w wysokości 120 zł, następnie odmówiła przyjęcia turystów o godzinie 2 w nocy, po czym odmówiła zwrotu zaliczki to dla mnie to czyste złodziejstwo!!!

  8. #18
    cointreau
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walker
    Nie podoba mi się za to sugestia, że Pani Maria to osoba łasa na pieniążki, bo widać z daleka było, że im się nie przelewa
    Mnie sie natomiast nie podoba to, ze usprawiedliwiasz zlodziejow. Zaliczka zostala nie zwrocona, sprawa powinna trafic na policje. Mozliwe, ze gdybym znalazl sie w takiej sytuacji, to pod wplywem emocji, o drugiej w nocy nerwy by mi muscily i domek poszedlby z dymem. Wtedy to wlasciciele znalezliby sie w identycznej sytuacji i takze musieliby szukac sobie noclegu :D Moze wtedy by sie czegos nauczyli :D

    Tak powaznie, to przykre jest, ze coraz czesciej slyszy sie o takich przypadkach. Ostatnio Ustrzyki Gorne, teraz...Chmiel. Niestety obecnie w Bieszczadach popyt na noclegi przewyzsza znacznie podaz. Konsekwencja tego sa dosc wysokie ceny za nocleg (w gospodarstwach agro., pensjonatach...itp) oraz czesto calkowite nie dbanie o klienta, bo przeciez...i tak ktos przyjedzie, wiec po co sie mamy wysilac.
    Mozna miec nadzieje , ze albo to sie zmeini albo...sa to odosobnione przypadki.
    Najlatwiej jednak jesli rynek ich po prostu wyeliminuje, a moze sie to stac tylko poprzez przekazywanie sobie informacji na temat takich nieuczciwych osob.

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Walker
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Wratislavia
    Postów
    22

    Domyślnie

    No żesz kurcze, ja nie usprawiedliwiam tej sytuacji, tylko wkurza mnie nagonka typu "a ja też kiedyś byłem w Lutowiskach i pewna Pani wepchała się przede mnie w kolejkę po mięso. Pewno to była Pani Maria, bo z daleka wyglądała mi na osobę łasą na mięso".

    Trochę za łatwo przychodzi używanie ciężkich słów, takich jak złodziejstwo. Weźcie pod uwagę, że np. wiele biur podróży podobnie używa zaliczek, aby klienci nie rezygnowali w ostatniej chwili.
    W takiej sytuacji, szczególnie w Chmielu, ciężko znaleźć innych chętnych i traci się część zarobku, który służy do życia przez resztę roku.

    Poza tym ceny w Bieszczadach nie są wcale wysokie, zachęcam do realnego porównania z cenami nad jeziorami czy nad morzem, albo też w Tatrach na przykład. Moja rodzina była nad morzem i nad jeziorami w tym roku. Ceny za byle jakie noclegi zaczynały się podobnie jak w Bieszczadach od 30 zł za porównywalne warunki (z pełnym wyżywieniem za 70 zł minimum, bez zniżek dla dzieci).

    Jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację, że jest rodzina z małymi dziećmi, która nie życzy sobie hałasów w nocy i wymaga tego od właściciela gospodarstwa, bo za to płaci. I dlatego właściciel może prosić innych gości, żeby przyjeżdżali rano, a nie w nocy. Nota bene akurat w u Pani Marii wszystkie pokoje są w jednym korytarzu obok siebie i przyjazd w nocy rzeczywiście może powodować hałas. Nie wiem czy akurat tak było, ale ponieważ mieszkałem u Pani Marii przez dwa tygodnie sądzę, że nie należy do osób, które z powodu swoich kaprysów robi problemy gościom.

    I jedno na koniec - Bieszczady to nie centrum Warszawy, gospodarstwa agroturystyczne to nie Marriot, Sobieski czy Holliday Inn, tam mieszkają i żyją normalni ludzie, których nie powinniśmy traktować jak hotelarzy. Więcej wyrozumiałości, więcej życzliwości.

    Wierzę, że zdarzenie u Pani Marii, które miało miejsce, to jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Mam nadzieję, że innym turystom takie rzeczy się tam nie przytrafią.

    Pozdrawiam

    Walker

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie

    Widzę że nie za bardzo się orientujesz w cenach, w Zakopanym spokojnie można dostać nocleg za 20 zł polskich w pokoju z pełnym węzłem sanitarnym i telewizorem, ala ja nie o tym , oczywiście ludzie jadą w Bieszczady żeby wypocząć ale jak ktos nie może dojechac o odpowiedniej porze to własciciel w tym wypadku pani Maria powinna czekać na tych którzy zamawiali nocleg i wpłacili zaliczkę ale widać nie bardzo jej zależy na tym. A jeden przyjazd w godzinach nocnych to nie problem nawet dla tych którzy tam mieszkali. Jak się chce to wszystko mozna urzadzić. Tym bardziej że im powiedziala zeby poszukali sobie innej kwatery jeżeli przyjada w nocy. Uważam że pieniadze powinny być zwrócone. A jak tej pani rzeczywiście są potrzebne to powinna czekać nawet do drugiej w nocy.
    pozdrowieniazbyszekj

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wanka-Dzial.niestety wspomnienie..
    Przez jastrzab w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 13:16
  2. Zmiany w Chmielu
    Przez maciejka w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 23:42
  3. Bieszczady na jeden dzień...niestety
    Przez WojtekR w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-09-2005, 23:39
  4. Relacji część 5 i niestety(a może nareszcie) ostatnia
    Przez sprzysiezony w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2004, 21:15
  5. Konie w Chmielu
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2002, 09:46

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •