Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 107

Wątek: Nocleg w Chmielu - nieprzyjemne niestety

  1. #21
    cointreau
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walker
    Trochę za łatwo przychodzi używanie ciężkich słów, takich jak złodziejstwo. Weźcie pod uwagę, że np. wiele biur podróży podobnie używa zaliczek, aby klienci nie rezygnowali w ostatniej chwili.
    Nikt tutaj nie podwaza zasadnosci pobierania zaliczek. Problem w tym, ze zaliczka ta nie zostala zwrocona, a powinna, bo w tym przypadku ewidentnie nie wywiazali sie z umowy wlasciciele pensjonatu.

    Cytat Zamieszczone przez Walker
    Poza tym ceny w Bieszczadach nie są wcale wysokie, zachęcam do realnego porównania z cenami nad jeziorami czy nad morzem, albo też w Tatrach
    Jezdze od kilku lat w Tatry i za nocleg place 20zl. Nie jest to kemping, czy schronisko, ale normalne warunki w domu (pensjonacie). Nie ma luksusu, ale jest skromnie...ladnie. W gory nie jade, aby spac w hotelu 4 gwiazdkowym. Co najwazniejsze nocleg w takiej cenie jestem w stanie zarezerwowac na kilka dni przed przyjazdem w sezonie. Natomiast w Bieszczadach w sezonie jest bardzo trudno cos w ostatniej chwili zlapac..prawie niemozliwe. Jak sie uda, to mozna traktowac to jako cud. Dodatkowo ceny rozpoczynaja sie od 30zl, jesli chodzi o podobne warunki co w Tatrach. Jesli ktos kilka razy byl w Bieszczadach lub Tatrach, to nie trudno zauwazyc, ze w Biesach popyt na noclegi znacznie przewyzsza podac.

    Cytat Zamieszczone przez Walker
    tam mieszkają i żyją normalni ludzie, których nie powinniśmy traktować jak hotelarzy.... Nota bene akurat w u Pani Marii wszystkie pokoje są w jednym korytarzu obok siebie i przyjazd w nocy rzeczywiście może powodować hałas. Więcej wyrozumiałości, więcej życzliwości..
    Osobiscie jestem w stanie zrozumiec, ze ktos nie jest w stanie szybko dojechac w Bieszczady, no chyba, ze mieszka w Krosnie tak jak :) Mysle, ze nie tylko ja bylbym w stanie zaakcetpowac taka sytuacje, tak wiec problem bardziej lezy w skostnialej mentalnosci wlascicieli domu, niz wspolsasiadow. Ludzie jada cala Polske, zeby spedzic troche milych chwil, pocieszyc sie Biesami i mam miec im za zle, ze nie zdazyli dojechac do godz. 22.00. Absurd !! Jejku...chyba musialbym byc chamem, a...nie jestem :D Troche wyrozumialosci !!
    Wlasciciele domkow zyja z naszych pieniedzy, to przewaznie ich jedyne zrodlo utrzymywania, wiec przede wszystkim w ich interesie lezy to, aby dbac o klientow, aby byc coraz bardziej elastycznym i dostosowywac sie do zmieniajacych warunkow. Jesli nie sa w stanie tego zrozumiec lub podolac temu wyzwaniu, to predzej, czy pozniej konkurencja zmusi ich do zaprzestania oferowania takich uslug.

    Cytat Zamieszczone przez Walker
    Mam nadzieję, że innym turystom takie rzeczy się tam nie przytrafią.
    Tez mam taka nadzieje, ale lepiej dmuchac na zimne, nie ryzykowac i jednym slowem...omijac takie pensjonaty.

  2. #22
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cointreau
    Natomiast w Bieszczadach w sezonie jest bardzo trudno cos w ostatniej chwili zlapac..prawie niemozliwe. Jak sie uda, to mozna traktowac to jako cud.
    Chyba jestem "Cudownym facetem". Nigdy, ale to nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem noclegów. Nadmieniam, że jestem z Poznania. W sezonie na agroturystyce płacę 25 PLN. Może dlatego, że jestem stałym klientem..... Muszę zaznaczyć, że mieszkam w różnych miejscowościach u róznych gospodarzy. Tylko raz byłem niezadowolony. W wynajmowanym domku łaziły robale popularnie zwane szczypawkami. Było to kilka lat temu i nie będę nawet pisał w jakiej miejscowości. Wyprowadziłem się i zapłaciłem tylko za okres, w którym tam przebywałem, pomimo wcześniejszych innych ustaleń.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  3. #23
    cointreau
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    Nigdy, ale to nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem noclegów.
    Piszac, ze w Bieszczadach w sezonie jest bardzo trudno cos w ostatniej chwili zlapac...mialem na mysli oczywiscie Cisne, Wetline i Ustrzyki Gorne, czyli te miejscowosci, ktore najbardziej tu chyba interesuja ludzi. Jesli faktycznie nie miales problemow w tych okolicach z noclegiem, to jestes szczesciarzem. Gratuluje :)

  4. #24
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Przysłup, Strubowiska
    bertrand236

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walker
    Trochę za łatwo przychodzi używanie ciężkich słów, takich jak złodziejstwo
    Bo tak trzeba nazwać tą syutuację.
    Ja rozumiem że goście lub gospodarze nie zycza sobie wizyt nocnych, ale skoro przyjęło się zaliczkę, podczas gdy wczesniej było ustalane, że przyjazd nastapi w nocy, i ja (jako gospodarz) rezygnuję z takiej wizyty, to moim psim obowiązkiem jest zwrócić wpłaconą zaliczkę, BO TO JA REZYGNUJĘ Z UMOWY, a nawet ustna umowa jest umową.
    W sumie wydaje mi się, że spokojnie możnaby złożyć pozew o wyłudzenie, i sprawę autorka topicu jest w stanie wygrać.
    Tak czy inaczej ja bym nie darował tych pieniedzy i jesli nie dałoby się sprawy załatwic polubownie, zgłosiłbym ją na policję. Niestety gros ludzi odpuszcza w takich sytuacjach, dlatego tacy ludzie czują się bezkarni. Dla mnie to jest niejednokrotnie połowa budżetu, który mam przeznaczony na pobyt w Bieszczadach i nie pozwoliłbym sobie na oddanie tego komuś ot tak sobie.
    Aisa jesli masz dowód przelewu spokojnie pieniądze możesz odzyskać.
    http://www.doczu.pl

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    W sumie wydaje mi się, że spokojnie możnaby złożyć pozew o wyłudzenie, i sprawę autorka topicu jest w stanie wygrać.
    Tak czy inaczej ja bym nie darował tych pieniedzy i jesli nie dałoby się sprawy załatwic polubownie, zgłosiłbym ją na policję.
    Co do pozwu to masz rację, natomiast napewno nie jest to sprawa policji, bo ta zajmuje się przestepcami a nie tymi co nie dotrzymuja umów. W tym konkretnym przypadku zachodzi przypadek nie wywiązania się z umowy kogoś kto pobrał zadatek. W takiej sytuacji dający zadatek ma prawo żądać sumy dwukrotnie wyższej / art. 394 par. 2 kodeksu cywilnego/. Czyli zalożycielka tematu może żądać dwukrotności zadatku, a jeśli okaże się to nieskuteczne może wystąpić do sądu.W najgorszym przypadku w tej sytuacji ma miejsce przypadek rozwiązania umowy i wtedy zadatek także należy zwrócić.
    Ktoś wyżej usprawiedliwia właścicielkę kwatery , bo nowi goście mogli pobudzić innych itp. Dla mnie jest to idiotyczne, jeśli zamieszkujemy w jakims tego rodzaju przybytku to różni on się od więzienia przynajmniej tym, że możemy wejść albo wyjśc kiedy nam się podoba. Co do cen w Bieszczadach - nie wiem jak jest w Zakopanem bo tam nie jeżdżę, ale napewno taniej jest w Krynicy czy w Kazimierzu Dolnym / gdzie jeżdżę od paru lat/.
    Pozdrawiam
    naive

  7. #27
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Ja w tym roku często korzystam z agroturystyki w Rajskiem k Berlingówki i czesto-gesto zdarzalo mi się wracać z terenu w późnych godzinach wieczornych.Czasem nawet nocnych. Nigdy nie poczułem sie tam nieproszonym gościem Czasem nawt widząc żem strudzony gospodarz przynosil mi schlodzone piwko na ganek.Ot, tak z dobrego serca Mozna by sie pokusić o stworzenie czegoś w rodzaju rankingu gospodarst agrotur. w którym głosowałoby się pozytywnymi opiniami na najlepsze gospodarstwa pomijając te najgorsze milczeniem
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  8. #28
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jabol
    Mozna by sie pokusić o stworzenie czegoś w rodzaju rankingu gospodarst agrotur. w którym głosowałoby się pozytywnymi opiniami na najlepsze gospodarstwa
    Obawiam się, że Admin mógłby dopatrzyć się sprzeczności z punktem 3 regulaminu.
    Pomysł mi się podoba ale niech się Admin wypowie.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  9. #29
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Niekoniecznie na Forum To moze być specjalnie stworzona w tym celu stronka.Duza odwiedzalność chyba gwarantowana...
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    moze trzeba sie spytac admina czy by dla nas cos takiego zrobil??

    Drogi adminie rozwaz pomysl Jabola i daj znac co tym myslisz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wanka-Dzial.niestety wspomnienie..
    Przez jastrzab w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 13:16
  2. Zmiany w Chmielu
    Przez maciejka w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 23:42
  3. Bieszczady na jeden dzień...niestety
    Przez WojtekR w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-09-2005, 23:39
  4. Relacji część 5 i niestety(a może nareszcie) ostatnia
    Przez sprzysiezony w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2004, 21:15
  5. Konie w Chmielu
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2002, 09:46

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •