Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83

Wątek: Regeneracja zieleni na szlakach i szczytach - ma sens?

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    A to wcale nie jest tak!
    Bo te siateczki to tam są po to żeby chronić! Właśnie turystę!
    No!
    Oczywiście przed żmijami bieszczadzkimi, które mają po około 25 metrów. I które upodobały sobie s z c z e g ó l n i e Tarnice.
    I jak ta żmija chce włazić na te bardzo niepraktyczne kamienie (bo one podobno lubią sie na nich wylegiwać - bardzo lubią), to wtedy zapląta sie w te siateczki i turysta ma czas żeby niebezpieczne miejsce opuścić! O tak!
    No bo jak wszystkim wiadomo pewnien mieszkaniec Bieszczadów (tylko w jakiej miejscowosci to było? hmm.... nie pamiętam - pomocy), ledwie uszedł z życiem bo żmija taka potokiem go goniła.
    Jak więc widac siatki owe są bardzo, bardzo praktyczne.
    Na Bukowym (Pukowym) Berdzie służą one do ochrony przed innym gatunkiem, to jest
    Canis lupus i Ursus arctos
    Ten pierwszy jeszcze nie śpi ( a może on wcale nie śpi :D ), a sposoby na drugiego były na tym forum poruszane i to nie raz. Proponuję skorzystać z wyszukiwarki :)
    No i nie zrzędzić na siateczki :D
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  2. #12
    Awatar Struna
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Luboń
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galliano78
    Same raczej te kamienie tam nie przylecialy, ktos musial je przyniesc. Skoro ktos je poukladal i zrobil z nich obszar na Tarnicy powiedzmy, okolo 5m2 to chyba w jakims konkretnym celu,prawda?


    Galliano. Jesteś bezkonkurencyjny...
    Wiem, że masz dobre intencje ale sens wejścia na Tarnicę jest chyba głębszy niż tylko uwalenie się na trawce i wciągnięcie batona, czy kanapki.
    Kolego...! Na odpoczynek jest miejsce na przełęczy Sidło. Tam są ławeczki.
    Oczywiście masz rację mówiąc, że dziesiątki turystów zachowują się inaczej niż mówią przepisy Bd.P.N. (lub zasady zdrowego rozsądku). Widziałem to 20 lat temu, widziałem 5 dni temu i (obym sie mylił) zobaczę to też za 20 lat.
    Żywię nadzieję, że forumowicze tacy nie są i nie bądź i Ty, Galliano.
    Pozdrawiam
    Struna
    P.s.
    Sprawdź swą klawiaturę a konkretnie klawisz "B", bo o "Pukowym Berdzie" jeszcze nie słyszałem i nie jest to przejęzyczenie, bo powtarza się 4 razy.
    A może to mój monitor...? Stuknę raz...
    O...! już sie poprawiło
    Acha...! Nie bierz tak wszystkiego do siebie :D

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    No z tym Berdem sprawa jest....... dyskusyjna.
    Kto sledził wczesniejsze watki na forum, wie z czego to wynika, wie też z jakich map korzysta Galliano.
    I niekoniecznie robi tu błąd
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galliano78
    Kiedy bylem na Tarnicy, bylo okolo 30 osob. Nikt z nich nie siedzial na kamieniach,wszyscy na trawie
    Jedzmy gówna...przecież miliony much nie mogą się mylic.

    Pozdrówka
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie

    :) Widzę tu cytat mojego ulubionego autora .

    Pozdrawiam
    PF

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galliano78
    Przykro mi,ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem.
    Uprzedzen w Tobie tyle ile we mnie nadwagi, czytaj: duzo.(...)
    Na przyszlosc proponuje czytac tekst powoli i dwa razy przeczytac kogos pytania, zeby zrozumiec ich sens.(...)
    Drogi bieszczadniku-weteranie-stary wyjadaczu gor(...)
    bo widze ze myslisz bardzo jednostronnie(...)
    WIdze, ze klapki na oczach masz ogromne (...)
    Pięknie. Tyle, że mnie w ten sposób nie zaszkodzisz, a sobie wystawiasz laurkę.
    1700 uzytkowników na forum, a ja mam uprzedzenia akurat do Ciebie. Napuścił Cię ktoś?
    Oczywiście że celowo pomijam odpowiedzi na Twoje pytania (i jak widać nie tylko ja), bo są one pozbawione sensu. Wszedłeś raz na Tarnicę i chcesz robić tam porządek, gdybyś był na innych szczytach w BdPN nie pisałbyś, że problem dotyczy tylko Tarnicy, bo wiedzialbyś że dawno zamknięto Krzemień, że dawno zamknięto "właściwy" szczyt Smereka, że na Wetlińskiej są niedostępne wierzchołki,że na Rawkach (obu) sa ograniczenia, itp, itd. Czasem są to ograniczenia typu 30cm płotek. Wierz mi, że znam całe mnóstwo ludzi, którzy nie wychodzą poza niego, podobnie jak na Tarnicy. Piszesz coś co się kupy nie trzyma, a potem wypierasz się tego ucząc innych czytania ze zrozumieniem i zasłaniając się przejęzyczeniem. Lasu też na Tarnicy nie chciałeś sadzić, czy znowu się przejęzyczyłeś (mozna by przy okazji hamaki dla turystów porozwieszać, byłoby wygodniej) i nazywasz to racjonalnym rozwiązaniem. Na Rysach tez trawke posadzimy?
    "Skoro wszyscy deptają" [cut]
    Jakby większość gwałciła przystojne brunetki, to znaczy że problem nie leży po stronie tej większości i jej zachowania, tylko należałoby zmienić prawo, bo to ono jest do bani. Jestem za.
    Napisałeś 3 długie posty i w każdym to samo, masło-maslane z którego nic nie wynika, a juz na pewno świadczących o braku elementarnej wiedzy.
    Z mojej strony EOT, pytania które zadałem są retoryczne, dlatego nie sil sie na odpowiedź. Pomysl może dlaczego są takie rekacje a nie inne i dlaczego na swoje pytania i racjonalne rozwiązania nie otrzymałeś odpowiedzi.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #17
    galliano78
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Struna
    Galliano. Jesteś bezkonkurencyjny...
    Ciesze sie ze tak myslisz, tez sie z Toba zgadzam W realu jestem jeszcze lepszy :D

    Cytat Zamieszczone przez Struna
    Wiem, że masz dobre intencje ale sens wejścia na Tarnicę jest chyba głębszy niż tylko uwalenie się na trawce i wciągnięcie batona, czy kanapki.
    No tak, sens jest zdecydowanie glebszy, ale trudno cokolwiek podziwiac i medytowac :) kiedy burczy nam w brzuszku :D

    Cytat Zamieszczone przez Struna
    Żywię nadzieję, że forumowicze tacy nie są i nie bądź i Ty, Galliano.
    Obiecuje, nie bede taki :) . Moj post wynikal z dobrej woli, ale nie kazdy to zauwazyl. Niektorzy odebrali to jako atak.

    Cytat Zamieszczone przez Struna
    P.s.
    Sprawdź swą klawiaturę a konkretnie klawisz "B", bo o "Pukowym Berdzie" jeszcze nie słyszałem i nie jest to przejęzyczenie, bo powtarza się 4 razy.
    A może to mój monitor...? Stuknę raz...
    O...! już sie poprawiło
    Akurat moj klawisz bardzo dobrze sie sprawuje. Poza tym pochwale sie :D pisze szybko i bezwzrokowo, wiec mowy o pomylce tej samej i kilkukrotnej nie ma. Zgodnie z mapa Krukara, wlasnie poprawna nazwa to: Pukowe Berdo, a nie: Bukowe Berdo.

    Cytat Zamieszczone przez Struna
    Acha...! Nie bierz tak wszystkiego do siebie :D
    Postaram sie, w zyciu tak wszystkiego do siebie nie biore :) Jednak dialog pisemny troche opiera sie na innych zasadach niz rozmowa w cztery oczy. Poza tym nie lubie jak niektorzy wyciagaja bledne wnioski z moich wypowiedzi i dlatego je prostowalem. Ale nie wiem czy wynikalo to z ich strony z upierdliwosci czy po prostu moj post byl nieczytelny, ze wzgledu na zbyt dlugie moje refleksje. Od dzis moje posty beda trzyzdaniowe, zeby nikt nie mial problemu z interpretacja moich pytan :)

  8. #18
    galliano78
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Z mojej strony EOT, pytania które zadałem są retoryczne, dlatego nie sil sie na odpowiedź.
    A jednak odpisze. Jesli nie masz ochoty czytac to nie czytaj, a poza tym nie wymagaj, ze nie odpisze skoro mnie prowokujesz.

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Wszedłeś raz na Tarnicę i chcesz robić tam porządek
    Oprocz Tarnicy bylem w Bieszczadach rowniez na Polninie Wetlinskiej :D Porzadku wcale nie zamierzalem robic. Przedstawilem sugestie aby zapobiec deptaniu siatek na Tarnicy. Odebrales to jako atak, a nie gest dobrej woli z mojej strony. Mysl co chcesz, ale na Tarnicy podeptane przez turystow siatki ciagle beda. Takie jest moje zdanie. Zaznaczam, zeby nie bylo nieporozumien, nie zgadzam sie z takim postepowaniem. Opisalem co bylo i co moim zdaniem ciagle bedzie, dopoki nie rozwiaze sie tego problemu.

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Jakby większość gwałciła przystojne brunetki, to znaczy że problem nie leży po stronie tej większości i jej zachowania, tylko należałoby zmienić prawo, bo to ono jest do bani. Jestem za.
    Hmmm.... jesli juz mialbym kogos zgwalcic to wieksze prawdopodobienstwo jest ze bylaby to brunetka :D Brunetki sa najlepsze :D

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Napisałeś 3 długie posty i w każdym to samo, masło-maslane z którego nic nie wynika, a juz na pewno świadczących o braku elementarnej wiedzy.
    Maslo maslane troche bylo, nastepnym razem beda krotsze wypowiedzi. Wiedzy rowniez troche brakuje, ale coz nie od razu jest sie geniuszem w kazdej dziedzinie.

  9. #19
    galliano78
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zosia samosia
    No z tym Berdem sprawa jest....... dyskusyjna.
    Kto sledził wczesniejsze watki na forum, wie z czego to wynika, wie też z jakich map korzysta Galliano.
    I niekoniecznie robi tu błąd
    Jedna z nielicznych milych wypowiedzi i jeszcze sie ze mna w sprawie pisowni zgodzila ... i jeszcze okazuje sie ze brunetka :) Wniosek: warto dla takich chwil napisac cos na forum :) :)

    P.S.
    Tylko nie obiecuj sobie za duzo
    Uprzedzam to mialo byc smieszne, prosze mnie nie atakowac :)

  10. #20

    Domyślnie

    Nie mozna tego tematu zablokowac , wymoderowac, wyciac ??
    Przeciez nic nie wnosi poza upieraniem sie osoby ktora traktuje Bieszczady jak Marszałkowska.

    ........... Ludzie sa w gorach bo one sa dla nich, wiec trzeba im zrobic chodniki, posadzic las i usunac kamienie, bo w szpilkach sie po nich zle chodzi. Zapomnialem chyba o rzeczy najwazniejszej .... nie ma McDonalda ani hotdogow. Wiele osob na to narzeka. Czy mozna cos z tym zrobic?? Przeciez placimy oplate za wstep do parku to wszystko powinno byc.
    No a jak juz zjemy sobie, odpoczniemy na lezaczkach lub hamakach to trzeba by sie umyc. Mysle ze na siodle trzeba zrobic toalety i prysznice. Moga byc z zimna woda tylko.
    A jakby ktos sie bardzo zmeczyl to dobrym pomyslem bylaby chociaz kolejka do Wolosatego. Po co chodzic. Przeciez tam tez ktos narzucal tyle wielkich kamieni. I jeszcze mozna by chodzi jak kto chce ale jakis idiota powstawial barierki. No jak tak mozna.

    ............ mam nadzieje ze wszyscy odczytaja post jako wielka ironie.

    Czy wy tez widzicie mnostwo ludzi (Biesy, Tatry, Beskidy) ktorzy ida w gory i sie dziwia ze nie ma chodnikow, hotdogow, piwo jest drogie (zwlaszcza nad Morskim Okiem). I ci ludzie ktorzy pojawiaja sie pierwszy raz w gorach uzurpuja sobie prawo do narzekania, zmieniania, podporzadkowywania wszystkiego. Bo jest bez sensu, bo w swiecie w ktorym zyja na codzien jest inaczej. A powinno byc tak samo.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. galeria forumowa - czy to ma sens ?
    Przez don Enrico w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 21:51
  2. Majówka w zieleni
    Przez Basia Z. w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 17:56
  3. Na bieszczadzkich szlakach....
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 12:11
  4. Toasty na szlakach
    Przez dorota z krakowa w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 19:34
  5. Sytuacja na szlakach
    Przez j w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-03-2005, 12:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •