Strona 14 z 17 PierwszyPierwszy ... 4 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 163

Wątek: Po co sa stawiane kolejne krzyze?

  1. #131
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Po co sa stawiane kolejne krzyze?

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    raczej żenady pośród historii światowych ... "Kak Polsza okoncziła ??? (akancziła)" Nu kak??? LOL
    Nu tak:
    - pierwsze dwa rozbiory (1772 i 1793) zatwierdził polski Sejm,
    - trzeciego rozbioru (1795) już Sejm nie zatwierdził, ale za to podpisał go nasz Król Staś.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #132
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Po co sa stawiane kolejne krzyze?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    "Myślałam o tym pół nocy. I co najgorsze nic sensownego do głowy mi nie przyszło".
    .
    ... . Nie wiem, jak inni, ale ja z utęsknieniem czekam naaaa ... : "PRZEWODNIK BIESZCZADNIKÓW"

  3. #133
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Po co sa stawiane kolejne krzyze?

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    ... . Nie wiem, jak inni, ale ja z utęsknieniem czekam naaaa ... : "PRZEWODNIK BIESZCZADNIKÓW"
    Ktoś już taki przewodnik stworzył. To "Dzikie Bieszczady" Sitka czyli naszego Tubylca i Szarka. Obecnie kończą "Dzikie Podkarpacie". Niedługo zostanie wydany przewodnik po ekomuzeach.
    Był także pomysł napisania encyklopedii. Na pewno nie będzie to wydanie internetowe. Nie mam prawa nic na ten więcej powiedzieć.

  4. #134
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Po co sa stawiane kolejne krzyze?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Ktoś już taki przewodnik stworzył. To "Dzikie Bieszczady" Sitka czyli naszego Tubylca i Szarka. Obecnie kończą "Dzikie Podkarpacie". Niedługo zostanie wydany przewodnik po ekomuzeach.
    Był także pomysł napisania encyklopedii. Na pewno nie będzie to wydanie internetowe. Nie mam prawa nic na ten więcej powiedzieć.
    No wiem, one są niezwykle dzikie, , zapewne sięgnę, dzięki za namiar. Nie wiem jak zareaguję na "Dzikie Podkarpacie", autorstwa powyższych Autorów, może zdziczeję, i na razie: "Nie mam prawa nic na ten więcej powiedzieć"

  5. #135

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    Ja bym chciała, żeby góry nie były niczym skrępowane i osiodłane...ani schodami, ani taśmami, ani platformami widokowymi, ani budynkami...
    Ani krzyżami.

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    w samym środku Lasu...
    To jednak nie tu ;-) Tam przecież nie ma lasu.
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 05-08-2019 o 08:33

  6. #136
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Ani krzyżami.


    To krzyże wchodzą w skład infrastruktury turystycznej?

  7. #137
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    Wchodzą w skład infrastruktury szpecącej.

  8. #138
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    185

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    Cytat Zamieszczone przez Verid Zobacz posta
    Wchodzą w skład infrastruktury szpecącej.
    Przeszkadza Ci krzyż na Tarnicy? Bo mnie nie.

  9. #139
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Niedziela Zobacz posta
    Przeszkadza Ci krzyż na Tarnicy? Bo mnie nie.
    Postawienie pytania w ten sposób sugeruje, że udzielenie odpowiedzi twierdzącej może narazić adwersarza na odsądzenie go od czci i wiary no bo przecież jak mógłby przeszkadzać komuś krzyż?
    Nie wiem jak Veridowi ale mi on nie przeszkadza - miejsca wokół jest na tyle, że da się go obejść i nie potknąć. Ale czy mi się on podoba, to już całkiem inne pytanie. Nie podoba mi się tak samo jak i inne ślady cywilizacji niszczące i zakłócające naturalne piękno krajobrazu, takie jak stawiane na szczytach wieże przekaźnikowe, budynki, czy mniejsza infrastruktura w postaci cielętników, ławek czy schodów. Dla tych trzech ostatnich można dopatrzeć się choć jakiś funkcji ochronnych a dla krzyża?
    Swoją drogą krzyż na Tarnicy był samowolą budowlaną i powinien zostać zdemontowany przez BdPN. Ale kto by tam się odważył rękę na krzyż podnieść? Toż to byłaby obraza uczuć religijnych! Po jego zawaleniu się była po temu okazja ale postawiono nowy, oczywiście większy od poprzedniego.
    Symptomatyczne jest, iż często gdy na jakimś szczycie pokaże się jakiś mały, drewniany krzyż, taki nierzucający się w oczy to stawiany w jego miejsce jest już większy, często metalowy a w jego miejsce jeszcze większy itd.
    Jednym się to podoba, innym nie.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  10. #140
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    Mi nie przeszkadza to, że schronisko na Połoninie Wetlińskiej istnieje i to, że będzie przebudowywane. Wydaje mi się, że stan obecny(głównie sanitarny) był na dłuższą metę nie do zaakceptowania.
    Odnośnie krzyży, to na dawnym "zielonym" forum była o tym dyskusja, która raczej dyskutujących nie łączyła.
    W tym sporze jest trochę tak, jak z marzeniem o swoim własnym domku w górach i z tego co widać niektórym się udaje.
    Niestety ilość marzących na nizinach wzrasta a gór nie przybywa. Do czasu istnieje alternatywa, którą jest południowy-wschód.
    Wracając do krzyży, to niektórym on nie tyle przeszkadza, co przeszkadza ilość jego ramion.
    Od takiego myślenia robi się blisko do Białegostoku.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kolejne lawiny
    Przez don Enrico w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 16:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •