Strona 5 z 17 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 163

Wątek: Po co sa stawiane kolejne krzyze?

  1. #41
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galliano78
    Kieruje pytanie do zwolenników stawiania krzyzy w Bieszczadach.
    Raczej pomyliłeś fora, albo niezbyt uwaznie czytasz. Rzucasz hasło, znikasz i zaś to samo. Jeżeli tak bardzo Cie to interesuje, to odpal łaskawie Google w której to wyszukiwarce znajdziesz lekko kilkanaście, albo kilkadziesiąt tysięcy postów z różnych forów i grup news na te temat - gdyż dotyczy on każdych gór, a nie Bieszczadów. Chyba że to jakieś badania socjologiczne, albo materiał na artykuł czy prace. Nic, absolutnie nic nowego na temat sie nie dowiesz, bo wszystko zostało juz powiedziane.
    Cytat Zamieszczone przez galliano78
    Z jednej strony sprzeciwiacie sie jakiejkolwiek ingerencji w Bieszczady. Odnoszę wrażenie, że wychłostalibyście i publicznie potępili osobę która na 10 sekund zeszłaby o metr ze szlaku
    Nie wkladaj ludziom w usta rzeczy, których nie powiedzieli. Wbrew oczekiwaniu Twój przykład nie jest wcale tak głupi, na jaki wygląda na pierwszy rzut oka. Ziarnko do ziarnka - właśnie takie myślenie: a co tam sie stanie jak zejde na chwile ze szlaku, co sie stanie jak postawimy jeden krzyż więcej, co sie stanie jak wjade samochodem, albo jak rzuce jeden papierek. Tylko takich jest bardzo duzo i wtedy to już jest problem. Niedawno - w reklamowanym szumnie tu i ówdzie - magazynie Podróże, ukazał się artykuł w którym autor opisuje trasę z Wetlińskiej przez Jawonik i poleca ją innym. W efekcie zamiast przyznac się do błędu i ignoranctwa, również tłumaczy sie w podobny sposób: a co tam sie stanie, a poza tym to w ogóle Bieszczady są dla ludzi..., itp.
    Cytat Zamieszczone przez galliano78
    Pragnę podkreślić, że budowa krzyża na Haliczu (jak i często pozostałych) jest (była) samowolą budowlaną, łamiąca rażąco prawa BPN.
    Przeciez wszyscy o tym wiedzą. Jedyne co mnie w tej kwestii bulwesuje to stwierdzenie dyr. BdPN że musi sprawę skonsultować z duchownymi z diecezji przemyskiej. Ciekawe z kim będzie konsultował jak ktoś w końcu tam postawi inny symbol religiny. Powinien sie z tego wytłumaczyc - na jakiej podstawie i jakim prawem diecezja ma być strona w sprawie? Wyjątkowy absurd - zamiast teraz po sezonie wysłać kilka osób żeby to zniesli i posprzątali. A czas leci, budowla za chwilę będzie "stara", a tych starych sie nie rusza... Z drugiej strony - po zburzeniu, pewnie jeszcze szybciej pojawiłby się kolejny, ale teraz już powstały w bólach i cierpieniu pod jarzmem prześladowań... Czyli ma ten cały wątek sens?
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #42
    Awatar Struna
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Luboń
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Jedyne co mnie w tej kwestii bulwesuje to stwierdzenie dyr. BdPN że musi sprawę skonsultować z duchownymi z diecezji przemyskiej. Ciekawe z kim będzie konsultował jak ktoś w końcu tam postawi inny symbol religiny. Powinien sie z tego wytłumaczyc - na jakiej podstawie i jakim prawem diecezja ma być strona w sprawie?
    Zgadzam się z Tobą, Piotrze w stu procentach !!!
    Samowola to samowola i zwłaszcza w Parku Narodowym z całą surowością prawo powinno być egzekwowane. I to bez zbędnych konsultacji z diecezją.

    Ale........

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Z drugiej strony - po zburzeniu, pewnie jeszcze szybciej pojawiłby się kolejny, ale teraz już powstały w bólach i cierpieniu pod jarzmem prześladowań...
    No właśnie... Szybko przypominam sobie w jakim państwie żyjemy. Zaraz zjechałby tam Świtoń (pamiętacie...? Ten od krzyży na żwirowisku w Oświęcimiu) i wiadomo już co byłoby dalej. Dlatego obstawiam, że BdPN palcem nie kiwnie a do tego krzyża dorobi się szybciutko jakąś ideologię i powód dla którego tam stanął.
    Chyba, że... o czymś nie wiem i naprawdę był jakiś poważny powód.
    A może Wy wiecie...?
    Pozdrawiam
    Struna

  3. #43
    galliano78
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Jeżeli tak bardzo Cie to interesuje, to odpal łaskawie Google w której to wyszukiwarce znajdziesz lekko kilkanaście, albo kilkadziesiąt tysięcy postów z różnych forów i grup news na te temat - gdyż dotyczy on każdych gór, a nie Bieszczadów.
    Moje pytanie dotyczylo krzyży w Bieszczadach. Proponuje przeczytać uważnie jeszcze raz temat od początku, a zwłaszcza moje pierwsze pytanie i sprawa powinna się dla Ciebie wyjaśnić. Mimo wszystko wydaje mi się to oczywiste i dziwi mnie fakt, że tego nie wiedziałeś.

  4. #44
    galliano78
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Rzucasz hasło, znikasz i zaś to samo
    Wybacz, ale mam prawo zadać pytanie. Również mam prawo zniknąć na tak długo na ile mi się podoba. Również mam prawo nie odpowiadać, zwłaszcza jeśli ktoś mnie obraża. Przeczytaj niektóre zdania osób: "hasn", "dziadek24", "robines" i "polej" i wtedy Tobie również odechciało by się odpowiadać i czytać. Powtórze, każdy ma prawo moje pytania ignorować, a admin czy moderatorzy usuwać moje posty. Natomiast nie obrażać. Abstrahując już od regulaminu forum, zwykły rozsądek i trochę kultury tego wymaga, a jesli ktoś jest tych cech pozbawiony to prosze bardzo...piszcie, obrażajcie, ale ja na szczeście mam prawo wtedy jak napisałeś...znikać.

  5. #45
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galliano78
    Moje pytanie dotyczylo krzyży w Bieszczadach.
    Jak zobaczysz analogię pomiędzy tymi krzyżami, a krzyżami w innych górach oraz wszelakich miejscach w których się znalazły a znaleźć nie powinny, to sprawa się powinna dla Ciebie równiez wyjaśnić, dlatego też możesz spodziewac się bardzo podobnych odpowiedzi na temat krzyża na Smereku, Haliczu czy Łysej Górze na drugim końcu Polski. Argumenty za i przeciw będą (i są) wszędzie podobne. Pytać zawsze możesz, ale czy się czegos nowego dowiesz - wątpię. Po co pytać o rzeczy oczywiste.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #46
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie No to mamy kolejny krzyż na szczycie w Bieszczadach

    Tym razem padło na Chryszczatą
    18.09.07 ustawiono tam krzyż z okazji wizyty Ojca Świętego kiedyś tam.
    Jaki nastepny szczyt typujecie jako cokół pod kolejny krzyż ?
    Ja stawiam na Smerek

    P.S.
    A gdyby ktoś obie chciał pooglądać fotki z mojego ostatniego pobytu to zapraszam http://picasaweb.google.pl/doczu30/Bieszczady2007
    Niestety rzeczonego krzyża nie uwieczniłem, ponieważ było już ciemno kiedy tam dotarłem
    http://www.doczu.pl

  7. #47
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: No to mamy kolejny krzyż na szczycie w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    Niestety rzeczonego krzyża nie uwieczniłem, ponieważ było już ciemno kiedy tam dotarłem
    Można go zobaczyć tutaj: http://www.komancza.info/content/view/289/35/
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  8. #48
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: No to mamy kolejny krzyż na szczycie w Bieszczadach

    W rocznicę chrztu Rusi ustawiono na Chryszczatej dębowy krzyż (z poprzeczką). Po miesiącu "katolicy" urwali poprzeczkę i przerobili na łaciński. Ten jest drugi
    Długi

  9. #49
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: No to mamy kolejny krzyż na szczycie w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    .....
    Jaki nastepny szczyt typujecie jako cokół pod kolejny krzyż ?
    Ja stawiam na Smerek
    Doczu tym razem nie trafiłeś , tam już dawno jest.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #50
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: No to mamy kolejny krzyż na szczycie w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    W rocznicę chrztu Rusi ustawiono na Chryszczatej dębowy krzyż (z poprzeczką). Po miesiącu "katolicy" urwali poprzeczkę i przerobili na łaciński. Ten jest drugi
    Skwituję to (nie akt wandalizmu a modę na ustawianie krzyży) krótko.
    Górom - szczyty, kościołom - krzyże.

    EDIT
    joorg >>> no cóz - nie byłem na Smereku więc to może mnie trochę tłumaczy
    http://www.doczu.pl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kolejne lawiny
    Przez don Enrico w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 16:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •