Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Szlak na Matragonę

  1. #21
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Szlak na Matragonę

    Ja się serio pytam, bo pójdę tam sama pewnie.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Szlak na Matragonę

    Jeszcze raz... kiedyś o tym pisałem ale było to na przełomie starego i nowego forum więc wsiąkło. Ten szlak ciapkowaty składający się z różnych barw został wymalowany przez Harcerzy z Solinki. Z tego co mi wiadomo ma trzy wejścia: jedno z Żubraczego, jedno z Solinki 200 m za cmentarzem w lewo i jedno z Roztok Górnych, ale nie wyczaiłem gdzie się zaczyna... - próbowałem nim tylko schodzić, ale go zgubiłem - zbyt duża mieszanina stokówek zrywkowych w tamtym rejonie. Dodatkowo osoby prywatne z Żubraczego - podejrzewam Cichą Wodę (choć niekoniecznie) zrobiło kilka szlaków w okolicy Żubraczego oznaczając szlaki trójkątnymi plakietkami. Jeden z tych szlaków pokrywa się z szlakiem harcerskim, aż do szczytu Hyrlatej. Szlak z Solinki wychodzi centralnie na tej największej polanie, na której znajduje się ambona.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #23
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,121

    Domyślnie Odp: Szlak na Matragonę

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    No a jak z tymi miśkami?
    Boi się toto racy?albo innych fajerwerków?
    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Ja się serio pytam, bo pójdę tam sama pewnie.
    Przed kilkoma laty bury dość mocno panoszył się po okolicy, ale jak jest w tym roku? - jak Cię nie dopadnie to coś po powrocie skrobnij w temacie.
    Krysiu - zwierząt w lesie nie wolno straszyć! I żebyś czasem ostentacyjnie nie pasła się na borówczyskach - taki widok może miśki wprawić w prawdziwą furię
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #24
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Szlak na Matragonę

    E no jak mnie miś nie zje to się spotkamy wieczorem na obijaniu nosów o kamienie;-)))))
    Poszukam miotacza ognia, ognia na pewno miś się boi, a nie hałasuje;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  5. #25

    Domyślnie Odp: Szlak na Matragonę

    Przed kilkoma laty bury dość mocno panoszył się po okolicy, ale jak jest w tym roku? - jak Cię nie dopadnie to coś po powrocie skrobnij w temacie.
    W tym roku gdzieś między Roztokami G. a ZHP Górskie Bractwo trafiło mi się na świeży ślad osobnika. "Świeży" bo było niedługo po deszczu. Ale było to bodajże w okolicach 19 sierpnia więc do tego czasu może przewędrował :) Od strony Żubraczego faktycznie były dość nieudolnie sklecone tabliczki na Hyrlatą

  6. #26
    Awatar acek1
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Wars i Sawa
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Szlak na Matragonę

    Podłączę się do tego wątku :) W opisie Rewasza wyczytałem, ze Matragona jest prawdziwie dziką górą, ale widzę, po tym poscie, ze juz nie do konca. Jak zrozumialem po lekturze, wejsc na gore można w sposob dowolny? Czyli bylaby to klasyczna metoda na "rympal" jak to w mlodosci okreslalismy, czyli poza szlakami :) Jak sadze dla dzieciaków byłaby to atrakcja sama w sobie. Dlatego pod kątem naszej sierpniowej wyprawy zastanawiam się nad wejsciem na nią z naszymi potworkami.
    Czy ktoś z Was może powiedzieć jak długo trwa wejscie na przykłąd z Woli Michowej na szczyt i z powrotem? Myslę o tym, zeby polaczyc to z wyprawą kolejką z Majdanu.
    A może to niezbyt udany pomysł?

  7. #27
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Szlak na Matragonę

    Pomysł będzie udany tylko stwórz dzieciakom wcześniej atmosferę wyprawy i przygotuj się do niej (co, kiedy, gdzie? + jedzenie i woda).
    Dla „potworków” to całodniowa frajda. Z Majdanu ciuchcią odjazd o 10.30 (aktualny rozkład: http://kolejka.bieszczady.pl/rozklad-jazdy/ ) do Balnicy, to jazda na jakieś 45 minut. Piechotką na wschód po torach do retorty a tam przy odrobinie szczęścia od ludzi z wypału dowiesz się gdzie zaczyna się ścieżka na Matragonę. Później schodząc na północny-wschód obok dolinki małego strumyka zejdziesz na szosę. Spacerkiem szosą dojdziesz do przystanku PKS (http://www.veolia-transport.pl/ ) z którego o godzinie 19.21 masz odjazd do Cisnej przez Majdan. Sporo czasu na wejście i zejście a gdy jeszcze „potworki” zmotywujesz, to za przystankiem, za zabudowaniami, na wzgórzu odwiedź dość ciekawy cmentarzyk z bardzo „innym”, na tutejsze warunki, świeżym grobem. Poszperaj w necie wcześniej o cmentarzyku (ciekawa historia o leżacych tam ludziach). Będąc na miejscu zapisz kto w tym „świeżym” grobie leży i po powrocie pobaw się w wirtualnego detektywa.
    A jeśli chcesz w czasie odpoczynków w czasie wędrówki czymś zaciekawić dzieciaki to koniecznie weź ze sobą mały przewodnik o Bieszczadach i poczytaj im o miejscach gdzie aktualnie są, które przeszli i tam gdzie idą. Wędrowanie z „otoczką” historyczną i z legendami… to dla dzieciaków dodatkowa atrakcja.
    Życzę miłych wędrówek J
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar Sylwek74
    Na forum od
    04.2010
    Rodem z
    Nowa Huta k/ Krakowa
    Postów
    311

    Domyślnie Odp: Szlak na Matragonę

    Recon1 Ty jesteś normalnie jak Bieszczadzka Przedszkolanka :) RESPECT :)
    Easy rider tylko na piechotę...

  9. #29
    Awatar acek1
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Wars i Sawa
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Szlak na Matragonę

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek74 Zobacz posta
    Recon1 Ty jesteś normalnie jak Bieszczadzka Przedszkolanka :) RESPECT :)
    do czego pijesz Sylwek?

  10. #30
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Szlak na Matragonę

    ...Widziałem Misia ze dwa tygodnie temu na Matragonie... podobno zachodzi też Stara z Młodym.... cza cza ... uważać..

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szlak graniczny
    Przez Krzyniuuu123 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 12:03
  2. Szlak na 3-4 dni
    Przez kondzo1983 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 08:18
  3. Szlak Milforda
    Przez Recon w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 09:24
  4. Szlak na Węgry
    Przez olga w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2006, 20:15
  5. Czerwony szlak
    Przez elfica w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 28-03-2006, 22:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •