Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 91

Wątek: Baligród - cerkiew, kirkut

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Jeżeli oglądasz coś po 11 latach i piszesz o fekalich itp - to uderz do gminy, aby postawili tam kibelek. I posprzątaj po sobie!
    naprawde jesteś żałosny i nie zrozumiałeś chyba intencji tego postu i tej dyskusjii - współczuję Ci tylko

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Jeżeli nadal tak wiele spraw śmieszy Cię do łez
    najbardziej smieszą mnie twoje żałosno-aroganckie posty, które uswiadamiają czytelników forum co soba reprezentujesz


    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Mam okazję corocznie porównywać stan tych obiektów od wielu wielu lat.
    No i co z tego? ja mam okazję co tydzień porównywać i niczego to nie zmienia.

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    No i co z tego? ja mam okazję co tydzień porównywać i niczego to nie zmienia
    to już wiem skąd tam tyle fekaliów

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    to już wiem skąd tam tyle fekaliów
    no właśnie udowadniasz swoje prostactwo i arogancję (delikatnie mówiąc)

  4. #34
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Z wymiany informacji (nie napiszę, że "ciosów) między więcej wiedzącymi(!) od przeciętnego wędrowca i gościa w Baligrodzie wyłania się pewność, że nie ma woli zadbania o nieliczne pamiątki historii tej miejscowości i okolic. Jeśli byłaby taka wola, to dawno byłoby "po sprawie". Ale widocznie musi się , na większości polskiej ziemi, coś zatracić ("miałeś chamie złoty róg..."), by to docenić. Później jest żałowanie, próby odbudowania (zazwyczaj z marnym dla historii, teraźniejszości a i estetyki również) skutkiem.
    Smutne, prawda?

  5. #35
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Pogórze Karpackie
    Postów
    48

    Domyślnie

    kurde , wstałam coś zjeść i Doczu był szybszy

    mnie też intryguje tajemniczość wypowiedzi Piotra
    czego nie powiedzieli mieszkańcy okolic Baligrodu lub o czym nie chce pisać Barszczu ?

  6. #36
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Barszczu, Michale,
    Proszę Was o więcej wzajemnej tolerancji a mniej emocji! Wzajemne okładanie się epitetami niczego nie rozwiązuje.
    Wydaje mi się, że trzeba dużo spokoju i realizmu, by popędzić sprawę do przodu.
    Z drugiej zaś strony mam pewność, że Wam zależy na niej!

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Chyba nie sądzisz, że gloryfikuję takie postaci
    nie byłbym do końca tego pewny! z tonu Twoich wypowiedzi zieje czyms takim

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    poza tym skoro na razie stoi, to gmina powinna zadbać o w miarę estetyczny wygląd tego przybytku
    i może też umieścić informację dla turystów kim był naprawdę generał Walter i co dobrego zrobił dla Polski a co złego

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Jak najbardziej - zgłaszałem w gminie taką formę ochrony tego miejsca
    No proszę, proszę! jaki dzielny Michałek! Jeśli zgłaszałeś w taki sposób jak się wypowiadasz na tym forum to nie dziwię się, że gmina nic w tym kierunku nie robi

  8. #38
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    byłem tam w minioną niedzielę i nie zauważyłem! pełno smieci, macewy poprzewracane dużo bardziej niż kilka lat temu, w zagajniku połno miejsc po defekacji...
    E tam. Te prace były wykonane 2 lata temu lub w zeszłym roku - wyleciało mi z głowy. Przez tyle czasu zagajnik mógł sie zapełnić... To co - co tydzień mają sprzątać? Jeżeli cmentarz odwiedzi bydło, to nic to nie pomoże. Możesz sprzątać w każdą niedzielę, a oni Ci na..ją w środe.

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    może Tobie trzeba wytłumaczyć? Przy pomniku zatrzymują się wycieczki - to fakt - nieraz stoi tam kilka autokarów. Ale jakie to ma znaczenie dla rozwoju Gminy? Czy te wycieczki potem nocują w Baligrodzie? Kiedyś przysłuchiwałem się bredniom wygłaszanym przez przewodnika takiej wycieczce - to co mówił rozsmieszyło mnie do łez. Zreflektowałem się po chwili - to raczej żałosne było niż śmieszne. W byłym muzeum Świerczewskiego funkcjonowało Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie
    Nie, nie musisz mi tego tłumaczyć. Dla samych Jabłonek zawsze miało znaczenie, a Jabłonki to Gm. Baligród. Sama postac dla tego rejonu też miała znaczenie. To wszystko zostaje w pamięci, wymazuje dopiero czas który jeszcze nie upłynął. Podobno liczy sie każdy grosz - nie trzeba zaraz patrzeć na korzyści ogromną miarą. Jeżeli dzięki temu pomnikowi ma zostać ta buda z pamiątkami co tam stoi i obok sprzedadzą pare piw więcej to i tak się to opłaca. Jeśli pomnika nie będzie - budy tez nie będzie.
    Wycieczki nie będą sie zatrzymywały w Baligrodzie - będzie to zawsze tylko przelotowa wiocha na trasie w Bieszczady. BTW - tam nie ma gdzie co zjeść normalnie, a Wam sie remonty marzą, itp :)
    Muzeum PR-Ł w Jabłonkach zdążyłem odwiedzić, ale mi sie nie podobało. Może na nowym jest lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    Teraz przyda się, jeśli remont dojdzie do skutku.
    Jeśli, to tak. Ale zdziwiłbym się bardzo.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Jeśli, to tak. Ale zdziwiłbym się bardzo
    Ale negowałeś, to, że ktoś zrobił tę inwentaryzację. Czas pokaże co się stanie z cerkwią baligrodzką.

  10. #40
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    [Ale negowałeś, to, że ktoś zrobił tę inwentaryzację. Czas pokaże co się stanie z cerkwią baligrodzką.
    Tak, bo podchodze do tego jednostkowego przypadku bardzo sceptycznie i jakoś nie wierzę że się przyda. A jeśli nie mam racji to bardzo dobrze. Dla mnie cenny jest każdy zabytek i pamiątka bo na swój sposób obrazują one kawał historii, bez względu na to czy jest to cerkiewka w Równi, cmentarz gdzies w lesie czy pomnik Świerczewskiego.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zamki Balów: Hoczew i Baligród
    Przez Misieg w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 13:37
  2. Baligród, willa notariusza
    Przez th w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 10:50
  3. Baligród - c.d. remontu
    Przez RAV w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 22:57
  4. Zapomniany kirkut na stokach Gromadzynia.
    Przez PREM w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 18:53
  5. Zainteresowany Domem W Okolicach Baligród-Lesko
    Przez mateusz17_GL w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2005, 22:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •