Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 91

Wątek: Baligród - cerkiew, kirkut

  1. #71
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    Witaj

    Cytat Zamieszczone przez malo
    Przyłączam się całym sobą do propozycji Docza, aby pomóc kirkutowi i własnymi rękoma go uporządkować. Pozwoiliłem sobie wysłać na PW moją opinię w tej sprawie do kilku osób które tu zabierały tu głos. (na pw, bo jako "młodemu" uczestnikowi nie wiem czy to nie nazbyt śmiałe)
    dzięki za maila, ale spoko mogłeś palnąć to na forum. Duszą jestem za i rwie sie tam, gdzie me...
    Malo, to musi ktoś z Bieszczadów zgrać - nam oddalonym o setki kilometrów kierowanie tym wydaje sie nierealne. Nawet tzw zdalne sterowanie poprzez neta niewiele da - gmina nie odpowiada na maile, a na telefon z reguły nikogo odpowiedzialnego nie ma.
    Ze swojej strony podtrzymuję, że porozmawiam na temat noclegu nawet dla 50 osób (papu ewentualnie też) - ale muszę wcześniej czyli praktycznie już wiedzieć, że to będzie. Nocleg oczywiście w Jabłonkach.
    Jeżeli dzisiaj potwierdzicie chęć takiej akcji zadzwonię i zorientuję się jak z noclegami.

    I jeszcze małą uwaga - kirkut z tego co mogło być uprzątnięte został posprzątany. Na wycinkę drzew nie dostaniemy zgody, a to głównie one są odpowiedzialne za wysadzanie macew. Za chamski rabunek odpowiadamy wszyscy jako turyści.

    Czekam do jutra na odpowiedź.

    Lucynka!

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Pomóc pomogę. za wiadomość dziękuję. Mam doła jeżeli chodzi o forum. Gadanie i tylko gadanie bez efektów.
    Jak masz doła to wal do Opola - przyjmiemy Ciebie z Piotrem i zawieziemy w te nasze sudeciki jak ktoś je tu nazwał. Tam sobie odpoczniesz, zrelaksujesz itp.
    Piotrze, chyba mogę tak w naszym imieniu?

    Pozdrówka

  2. #72
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Śledzę z uwagą postępy "dogadywania się".
    U mnie jak zwykle, na 5 minut przed wyjazdem okaże się, czy jadę, czy nie bo...
    Łatwiej mi będzie w czasie KIMBu, w maju lub w końcówce sierpnia w czasie urlopu.
    Pozdrawiam
    Długi

  3. #73
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    U mnie jak zwykle, na 5 minut przed wyjazdem okaże się, czy jadę, czy nie bo...
    Łatwiej mi będzie w czasie KIMBu, w maju lub w końcówce sierpnia w czasie urlopu.
    U mnie podobnie, przy czym jestem coraz bardziej przekonany ze ta akcja nie ma sensu - tam nie ma nic do roboty dla przypadkowej grupki zapaleńców.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #74
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Widziałem jak grupka przypadkowych zapaleńców pod wodzą gospodarza schroniska uporządkowała cmentarz w Łupkowie.
    Odwalili kawał roboty. Mieli kilka łopat, grabi i jedną łańcuchówkę. Gałęzie i śmieci palili do wieczora. Nie byłem w Baligrodzie, nie wiem jaki zakres robót jest wymagany. Jeżeli uda mi się przyjechać, służę pilarką.
    Efekt zadbania niknie wraz ze wzrostem chwastów i krzaczorów, ale przez parę tygodni wygląda dobrze. I znany jest efekt czystej podłogi. Na ślniącą posadzkę nie wejdziesz brudnymi butami, nie mówiąc o rzuceniu papierka. W zaśmieconym terenie każdy dołoży swoje śmieci.
    Jak posprzątam pole namiotowe, to przez następne 3 tygodnie wszyscy sprzątają po sobie. Do pierwszego brudasa.
    Myślę, że pomysł ma sens, szkoda tylko, że mogę tylko deklaratywnie wspierać innych. Może na KIMBie????
    Długi

  5. #75
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    tam nie ma nic do roboty dla przypadkowej grupki zapaleńców.
    Nie bardzo rozumiem sens tych słów, zwłaszcza po poście Docza:
    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    Czy cmentarz to chaszczowisko naprzeciw tego najwyżej położonego zabudowania ? Jeśli tak, to nie mam słów, aby wyraźić ubolewanie, nad faktem doprowadzenia do takiego stanu bądź co bądź nekropolii
    Generalnie prosiłbym o konstruktywne uwagi. Jeśli ktoś zauważa że jakiś styl działania nie ma sensu - to proszę o konstruktywniejszą propozycję. Z chęcią wysłucham każdej.
    Natomiast bardzo proszę o nie biadolenie tak tylko po prostu, już wystarczająco tego na forum.
    Jeśli nie znajdzie się osoba która by lepiej popilotowałaby ten pomysł zwłaszcza na miejscu (z chęcią poszukiwana)... coż będę starał się ciągnąć temat tak jak umiem, od osób chętnych oczekując przede wszystkim odpowiedzi w osobistej formie (np.PW).
    O wszystkich bardziej przełomowych kwestiach napewno będę informował na forum. Z każdym kto wyrazi chęć pomocy - dam osobistą odpowiedź.
    Poza tym - temat oczywiście jak najbardziej może istnieć na forum.

    Długi, oczywiście widzę: i szansę (efekt czystej podłogi), i problem (do pierwszego brudasa). Myślę więc żeby utrzymać ten efekt należy umieć wyłapać w lokalnej społeczności osoby którym temat leży i dogadać z nimi dalsze przypilnowanie przez nich inicjatywy. Nie wierzę, że w takiej dużej wsi nie ma ani jednej osoby, której problem TEGO cmentarza nie leżałby na sercu. Być może ktoś tam tylko czeka na taką iskrę, którą my byśmy rozpalili.
    Natomiast nie będę warunkował działań oglądactwem na innych (czy się znajdzie - czy nie znajdzie? czy gmina pomoże - czy nie pomoże?) - to nie u mnie.
    Co do KIMBu? Tu się waham, bo:
    - U części osób które przesłały mi deklaracje wchodzi w rachubę tylko okres wakacyjny.
    - Chciałbym aby optymalnie akcja mogła objąć więcej niż jeden cmentarz (akcja wielodniowa np.1,5tyg. Ale podzielona na segmenty bez obowiązku pobytu na całości) z możliwie większą ilością osób zebranych ze zorganizowanych grup (jakich - przykłady opisałem w liście). Jestem w tym względzie maksymalistą, a ile wyjdzie to tyle wyjdzie, ale nie zamierzam na starcie biadolić.
    - Wolę spokojnie w czasie wszystko rozplanować na większą akcję (dogadanie z innymi organizacjami), niż spieszyć się na wiosnę na pojedynczy obiekt. Wolałbym na wiosnę zrobienie rekonesansu po wybranych obiektach. (Zresztą osobiście watpię czy dałbym radę z dalsza być kiedy indziej niż w weekend majowy, a z sygnałów słyszę że KIMB raczej nie będzie w tej dacie.)
    ---
    Jeśli ktoś ma lepszą koncepcję, z chęcią oddam palmę i będę wspierał.

  6. #76
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malo
    Nie bardzo rozumiem sens tych słów, zwłaszcza po poście Docza:
    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    Czy cmentarz to chaszczowisko naprzeciw tego najwyżej położonego zabudowania ? Jeśli tak, to nie mam słów, aby wyraźić ubolewanie, nad faktem doprowadzenia do takiego stanu bądź co bądź nekropolii
    Zakładam że jakby Doczu był na tym kirkucie to widzialby macewy i nie pytałby się w takim razie gdzie ten cmentarz i czy to akurat to. Nie mam nic więcej do dodania, ale zastanawiam sie kiedy byłeś na tym cmentarzu ostatnio - czyli czy wiesz co tam mozna zrobić, a co nie, jak to wygląda, itp - podobnie z pozostałymi które sa w "planie". Bedę w poblizu w tym czasie - chętnie pomogę, ale zorganizować to powinien ktos na miejscu. Sens moich słów jest mniej więcej taki jak napisalem Ci na PW: można pograbic i poplewić co nie rozwiąże istotniejszych problemów, bo tymi powinni zajać się fachowcy.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #77
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Piotrze z chęcią przyjmę Twoje zdanie i konkretne propozycje, ale proszę odpuść personalne wykazywanie czegokolwiek. Bo akcja dopiero się rodzi, mam nadzieję że przy Twoim konstruktywnym udziale.
    Natomiast relację Docza potwierdza Lucyna:
    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Tak. Kiedyś tam było na dodatek śmietnisko. Wśród tego obrzydlistwa wystawało kilka połamanych macew.
    Jeśli Doczu i Lucyna nieprawidłowo sugerują - to nie walmy się nawzajem po głowach, tym kto posiada właściwsze informacje, tylko skorzystajmy z szansy którą dawałby odmienny stan rzeczy.
    Prosze też nie zmuszaj mnie do powtarzania tego co już napisałem na PW (ja tak samo jak i Ty nie wyobrażam sobie tej akcji bez udziału fachowców), sugerując że zamierzam wejść w ich rolę. Zresztą na ich forum BN oni sami narzekali na brak chętnych do pracy. Ja chcę byśmy wyszli naprzeciw ich potrzebom.
    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    czy wiesz co tam mozna zrobić, a co nie, jak to wygląda, itp - podobnie z pozostałymi które sa w "planie".
    Przecież po to pisałem że potrzebny byłby rekonesans. Najpierw starasz się wykazać mi brak rozeznania, później nie rozumiesz że po to właśnie widzę potrzebę rekonesansu po obiektach. Przyznam że nie do końca rozumiem Twoje intencje. Ale jeśli wolałbyś to zorganizować podczas KIMBu, to ja się nie przeciwstawiam. To nie jest sprzeczne z moją propozycją.
    ---
    Proszę, nie chciałbym aby wątek rozrósł się kolejne 10 stron na których jest jedynie wykazywane: kto i co wie lepiej.
    -------
    pzdr, malo
    pozdrawiam
    malo :wink:

  8. #78
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malo
    Najpierw starasz się wykazać mi brak rozeznania, później nie rozumiesz że po to właśnie widzę potrzebę rekonesansu po obiektach.
    Ależ mylisz się zupełnie - ja pytałem po prostu z czystej ciekawości i teraz juz wiem, a nie po to żeby wykazać brak rozeznania. Chyba nie sądzisz ze ja jeżdżę tam co miesiąc żeby zobaczyć jak wygląda aktualnie baligrodzki kirkut - czyli ja też nie mam rozeznania. Ale ponieważ zaglądam tam zazwyczaj raz w roku a zmiany nie idą na takich miejscach zbyt szybko, mniej więcej wiem jak to wygląda i co mozna zrobić, podobnie jak wielu innych - dlatego rekonesans jest chyba nieco zbyteczny bo tylko rozwleka to w czasie, zwlaszcza jesli ma to organizowac osoba ktora jest na miejscu i najlepiej będzie wiedziec jak i co trzeba zrobić. Z mojej strony EOT zeby sie rzeczywiscie 10 stron nie zrobiło.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #79
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Zakładam że jakby Doczu był na tym kirkucie to widzialby macewy i nie pytałby się w takim razie gdzie ten cmentarz i czy to akurat to.
    Cóż - szedłem za drogowskazami, które tam sa umieszczone, ale w pewnym momencie one się kończą i dalej jest niewielkie wzniesienie przy którym po lewej stoi budynek miezkalny. Na skarpę nie chciało mi się wchodzić, bo była odwilż i nie miałem zamiaru wdrapywać się po glinie na tę skarpkę, zwłaszcza, że miałem potem zamiar łapać stopa do Sanoka lub Zagórza. A kto wziąłby turystę z buciorami umazanymi błockiem do wysokości cholewy ? Już i tak czekałem 1.10 h, aż wreszcie jeden z miejscowych sie zlitował i zawiózł mnie pod sam dworzec w Sanoku za darmo.
    Ale wracając do tematu topicu, to jak już pisałem - jest tam moc pracy do wykonania(jeśli to ten teren o którym myslę. Jeśli nie, to Piotrze wyprowadź mnie z błędu), sa tez z tego co widziałem spore krzaczory do wycięcia, nie wiem czy na wycięcie krzewów nalezy uzyskac zezwolenie. Nie głupio byłoby powbijać jakieś paliki i rozciągnąc jakiś sznurek, aby teren jakoś wydzielić. Niestety obawiam się, że takie rozwiązanie szybko znajdzie amatora "darmowego" materiału.
    Najtrudniej myślę, że będzie wsród mieszkańców Baligrodu wyrobić zdanie, że ktoś tam jednak na ten cmentarz zagląda i coś tam zawsze zrobi, niestetyciężko bedzie znaleźć chętnych.
    Jak pisałem - gdy będę w Bieszczadzie, to z chęcią pomogę - mogę na to poświęcić dzień, góra dwa. Wiem że to niewiele, ale na tyle mogę sobie pozwolić, ponieważ moje wyjazdy to z reguły 3-7 dni.
    http://www.doczu.pl

  10. #80
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Ok Malo sprawdzę. Tylko to zmienia się dosłownie co chwilę.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zamki Balów: Hoczew i Baligród
    Przez Misieg w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 14:37
  2. Baligród, willa notariusza
    Przez th w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 11:50
  3. Baligród - c.d. remontu
    Przez RAV w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 23:57
  4. Zapomniany kirkut na stokach Gromadzynia.
    Przez PREM w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 19:53
  5. Zainteresowany Domem W Okolicach Baligród-Lesko
    Przez mateusz17_GL w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2005, 23:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •