Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Bieszczady w listopadzie

  1. #1
    Agaska
    Guest

    Domyślnie Bieszczady w listopadzie

    Już wiem, że to niezbyt mądry pomysł i pogodowo wszystko może się zdarzyć, ale mam urlop od 29.10 do 11.11 i chciałabym odwiedzić Bieszczady. To będzie moja pierwsza wizyta w tym zakątku więc proszę o kilka rad.

    Gdzie najlepiej się zatrzymać by być w miarę blisko cywilizacji (sklepy, knajpy - by coś zjeść), obiekt całoroczny, który nastawia się na nietypowych turystów, jest ogrzewany i by mieć dobrą bazę wypadową? Planujemy przyjechać na jakiś tydzień, samochodem.

    Co koniecznie powinniśmy zobaczyć? Na jakie góry, połoniny się wdrapać? Jakie zabytki, urokliwe zakątki zaliczyć?

    To już pytanie niezwiązane z Bieszczadami, ale do miejscowych. Czy miejscowe biura turystyczne organizują wycieczki do Lwowa? Lepiej jechać grupą zorganizowaną czy można spokojnie wypuścić się autem prywatnie? U nas krążą dziwne opowieści o tym co się dzieje na Ukrainie.
    (Przyjeżdżamy z zachodniego krańca Polski (z Karkonoszy) i chcielibyśmy jak najwięcej zobaczyć tego wschodu.)

    Dziękuję za wszelkie informacje.

  2. #2

    Domyślnie Polecam

    Wetlina. W zależności od wymaganych standardów. PTSM, bądź kwatery prywatne. Są sklepy, kościół i kilka szlaków w niedalekiej okolicy.

    Zabytki Komańcza i cerkiew i Zamek i Skansen w Sanoku. Oba warianty godne polecenia. Synagoga w Lesku, Szlak Ikon ... . Muzeum przyrodnicze BdPN .(w sumie srednie, ale mozna sie nieco dowiedziec). Sciezki dydaktyczne (polecam Orlika Krzykliwego z UG)

    O ile wiem, to miejscowi tour-operatorzy maja w ofercie wycieczki do Lwowa. Chyba nawet w przystepnych cenach.

    PS. U nas na Polnocy kraza opowiesci o tym co sie dzieje na Pld Wschodzie i Zachodzie. Polowa jest falszywa, druga polowa wyolbrzymiona.

    Poloniny. Standard. (choc w tym okresie nie bedzie tloku).
    1. Dzien.Wetlinska ze Starego Siola, wyskok na Smerek, przez Chatke na dol do Kampingu Wetlinka.Obiad w Schronisku. (bigos 9 zl)
    2. Dzien. Rano Autem do Ustrzyk Gornych. Potem Tarnica, (ew. Halicz i Krzemien dluzszy wariant) powrot przez Wolosate (obiad w jednym z barow)
    3. Dzien. Autem do Przel. Wyznianskiej. Rawki, (ew. wyskoczyc na Carynska) (obiad w schronisku pod M. Rawka)
    4. Dzien. Autem do Pszczelin. Bukowe Berdo, UG (obiad), powrot 2 km asfaltem. Dluga trasa.
    5. Wetlina-Jawornik-Rabia Skala-Wetlina (dla milosnikow jesiennosci)

    Inne ciekawe miejsca na baze:
    Cisna, UG. Pierwsza jest wieksza od W., drugie sa mniejsze. W. ma IMHO najciekawsze szlaki.

    Jakby co prosze pisac na mojego e-maila. Bede w Bieszczadach od 25.X do 2.XI
    Pozdrawiam z dalekiej północy,
    Marcin.

  3. #3
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    To jest uzależnione od warunków atmosferycznych. Możliwości masz dziesiątki. Miejscowi tour operatorzy organizują imprezy zagraniczne w sezonie. Trudno przewidzieć czy bedzie to możliwe w długi weekend listopadowy. Ilośc klientów. Polecam też Słowację. Ostatnio tamtędy zaczynam się włóczyć. Jest wspaniała. bardejów mnie zauroczył.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie

    Wetlina-Jawornik-Rabia Skala-Wetlina (dla milosnikow jesiennosci)

    Ten szlak w zależności jak dobrze chodzicie, w listopadzie może zabraknąć czasu. Chyba, że zamierzacie wstawać "razem ze słońcem", jeśli akurat będzie.
    Jeśli jednak tempo waszego chodzenia jest "zdrowe" :D - i/ lub nie obawiacie się schodzić pociemku, to naprawdę jest wart przejścia. Albowiem połoniny w Bieszczadzie to nie wszystko.

    pozdrawiam
    aleksandra

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie

    Rok temu własnie w listopadzie, mieliśmy w ciągu czterech dni cztery pory roku. Od 23 stopni dnia pierwszego, po 15 cm sniegu dnia czwartego. Trzeba byc przygotowanym na wszytko. Nawet na lepienie bałwana .... Faktycznie Wetlina jest dobrą propozycja na bazę .... osobiście , też się wybieram właśnie na cztery dni w okolicach 11 i własnie do Wetliny, przynajmniej na jeden nocleg ...

    Pozdraviam i życzę udanego wyjazdu :)

    kobita
    Prawdziwa przyjaźń przychodzi wówczas, gdy cisza między dwojgiem ludzi nie jest męcząca....

  6. #6
    Agaska
    Guest

    Domyślnie Dziękuję

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, informacje i rady szczególnie WojtkowiR i Ezechielowi.
    Niestety chyba mi nie jest pisane odwiedzić Bieszczady. Przeglądając inne wątki natrafiłam na swój sprzed kilku lat też szukałam noclegów i nic wtedy nie wyszło z tego mojego wyjazdu, nie znalazłam :( Tym razem nie dostałam urlopu, po raz kolejny został on przesunięty na inny bliżej nieznany mi termin.
    Pozdrawiam i życzę udanych wędrówek, a sama narazie zadowolę się zdjęciami, które tu umieszczacie.
    Może kiedyś spotkamy się na szlaku ...

  7. #7
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Połowa z nas tu na forum grzeje serca przy relacjach innych, którym się udało wyrwać...
    Głowa do góry i do następnego terminu urlopu. Bieszczady o każdej porze roku są piękne.
    Ja na 90% będę w drugiej połowie listopada i jak dobrze pójdzie w lutym.
    Zimowe wędrówki to to, co tygrysy lubią najbardziej
    Długi

  8. #8
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Połowa z nas tu na forum grzeje serca przy relacjach innych,
    Szkoda, że tak rzadko piszecie swoje uwagi do tych relacji. Są one dla piszących /przynajmniej dla mnie/ bardzo cenne. Na podstawie Waszych uwag można zaplanować następne wyjazdy w Bieszczad...
    Pozdrawiam
    bertrand236

  9. #9
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    Szkoda, że tak rzadko piszecie swoje uwagi
    Bertrandzie, zerknij ile wyświetleń była przy Twojej krótkiej relacji - 4843
    Imponujący wynik. Czy potrzebujesz jeszcze zachęty?
    Pisz, bo ciekawie piszesz i ładne zdjęcia robisz.
    Pozdrawiam
    Długi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady w listopadzie
    Przez erem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 20:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •