Strona 1 z 19 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 182

Wątek: W Bieszczady zimą ...

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    SANOK
    Postów
    33

    Domyślnie W Bieszczady zimą ...

    Kto był w bieszczadach zimą niech się podzieli w tym temacie swoimi doświadczeniami. Bo jest tu duzo osób które jeszcze zimą nie były a chciały by pewnie z chęcią pojechać. Dzielmy się doświadczenie. Piszcie co jest niezbędnego i czego wam zabrako lub jest coś zbędnego ... CZekamy na wasze opinie

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie

    serwus
    Gorąco popieram wspomnianą inicjatywę!
    Sama mam zamiar odwiedzić Bieszczady w styczniu lub lutym, a zielonego pojęcia nie mam jak się do tego przygotować ponieważ nie miałam okazji zimą buszować po górach. Do tej pory perspektywa zimowych wakacji w górach mnie nie nęciła, bo uważałam, że jako osoba nie uprawiająca sportów zimowych (za wyjątkiem figurowego potykania się na lodzie i tradycyjnego saneczkarstwa:) ) nie mam tam czego szukać. Ale cóż "la donna e mobile" :)
    Wszystko co napiszecie o zimowych rajdach w góry zostanie przeze mnie pilnie przestudiowane, zapamiętane i (miejmy nadzieję) wykorzystane.
    pozdrawiam
    Domina

  3. #3
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuje to wspaniale, ze zamiesciłeś ten post z zapytaniem. Sama od kilkunastu dni zastanawiam się nad tym problemem. Co z zimą?
    Bieszczady zima są piekne. Chyba nie musze do tego przekonywac. Są ośrodki wypoczynkowe przygtowane do przyjmowania turystów. Tu polecam szczególnie Bystre w Bystrem i Arłamów (www.arlamow.com.pl www.zelmer.pl). Znakomicie przygotowane trasy, dobrze rozbudowana infrastruktura towarzysząca, dobrze przygotowane pakiety.
    Istnieją tez alternatywne sposoby spędzenia zimy w Bieszczadach. Dla tych co nie lubia tłoku polecam...Cisnę, Smerek i Wetlinę. Tu są też swietne duze ośrodki Perła w Cisnej i Smerek www.naturatour.pl/ow. Bazę w Wetlinie znacie. Polecam tę miejscowość miłośnikom narciarstwa biegowego. Dobrze przygotowane trasy.
    Moim zdaniem furorę robią psie zaprzegi. Uwielbiam psy i wszystkim miłosnikom tych czworonogów polecam wycieczke zaprzegiem. Bieszczady to tez skitour. Rakiety snieżne. Jest coraz więcej propozycji. Dla miłosników przyrody zima jest wprost wymarzona do obserwacji.
    Mam prosbę. Moze Wy powiedzielibyscie czego od nas oczekujecie. Takie sugestie.

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Nie realne. Tutaj jest jednak pewien myk. Mianowicie zima nasze drogi są lepsze niż latem. Między bajki należy włożyc informacje o zasypanych bieszczadach. Opowiem Wam taka historię. Zaręczam, że prawdziwa. Jeden z moich kumpli miał goprowski dyżur. Przyjeżdża dziennikarka z TVN i prosi go aby pomógł jej zrealizowac news o zasypanych Bieszczadach. Na to Leszek: to sobie k... zasyp.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    SANOK
    Postów
    33

    Domyślnie

    No to może zaczniemy wkońcu wymieniać jakie rzycze są nam potrzebne zimą?
    Może zaczne najpierw samemu ze swojego doświadczenia:
    -kilka metrów liny (i na początek rarabinczyki którymi się przypniemy do liny)
    -Nóż (zawsze się przyjdaje)
    -Saperka
    -termos z gorącą cherbatą
    -mile widziane rakiety, raki i czekany(choć to drogi wydatek)
    -porządne buty
    -APTECZKA(zawsze WAŻNA)
    -2 czapki 3 pary rękawiczek
    -ubierać się jak "cebula" Wiecej wartw cienkich niż jedna gruba
    -kijki teleskopowe lub zwykłe, narciarskie (ułatwiają chodzenie i trochę odciążają kręgosłup i stawy)
    - latarka(najlepiej czołowa)
    - zapałki
    - telefon (z naładowaną baterią, w czasie wycieczki najlepiej wyłączony)
    - scyzoryk
    - mapa (dobra mapa to obowiązkowe wyposażenie - dobrze aby miała podane czasy przejść i była czytelna)
    - gwizdek (może służyć do wzywania pomocy)


    NO to Dopiszcie coś do tej listy czekam ...

  6. #6
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawciosnk
    -kijki teleskopowe lub zwykłe, narciarskie (ułatwiają chodzenie i trochę odciążają kręgosłup i stawy
    Kijki to znakomite rozwiązanie także w sezonie letnim. Byłam tak zmęczona pracą, ze miałam problemy z chodzeniem po górach. Połonina wetlińska to juz był dla mnie problem i cieknące z oczu łzy. Kupiłam kijki i problem został złagodzony. teraz sobie nie wyobrażam łażenia po górach bez kijków.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Karolina
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Serednie Małe
    Postów
    80

    Domyślnie

    - Buty- raczej dwie pary jak ci jedne przemokna- a raczej przemokną to co? a do butów impregnat
    -ciepłe skarpety- najlepiej wełniane-ze 3 pary
    -z tymi czekanami i rakami to bym nie przesadzała, a rakiety faktycznie mogą się przydać
    -kurtka nieprzemakalna, oddychająca
    -polar

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawciosnk
    -termos z gorącą cherbatą
    No i oczywiście z "wkładeczką" :D
    Pozdrawiam
    Przemek

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    SANOK
    Postów
    33

    Domyślnie

    No to te raki i czekam dodałem (dla bardziej zaawansowanych) A co do skarpetek to ja proponuje skarpety typow0o górskie do np: - 30 stopni C cena tych skarpet to koło 35zł ale są cienkie jak zwykłe a zarazem bardzo ciepłe. Kijki są Super sprawą niektórzy obliczli żę na 4 dniowej wyceczce w gury nogi obciązamy o 4 tony a to naprawde dużo.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Karolina
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    Serednie Małe
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawciosnk
    No to te raki i czekam dodałem (dla bardziej zaawansowanych) A co do skarpetek to ja proponuje skarpety typow0o górskie do np: - 30 stopni C cena tych skarpet to koło 35zł ale są cienkie jak zwykłe a zarazem bardzo ciepłe. Kijki są Super sprawą niektórzy obliczli żę na 4 dniowej wyceczce w gury nogi obciązamy o 4 tony a to naprawde dużo.
    mam jakieś górskie skarpety- nie odczuwam ich cudownych właściwości
    a z kijkami jakoś nie potrafię chodzić
    ale jak to komuś pomaga to czemu nie?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady Zimą
    Przez jacusj17 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 23:48
  2. Bieszczady wschodnie zimą
    Przez cuecumber w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 19:34
  3. Bieszczady zimą
    Przez yeti w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 18-02-2007, 19:43
  4. Bieszczady zimą...
    Przez davson w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2006, 15:06
  5. Bieszczady zimą
    Przez monali2 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2005, 20:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •