Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Przybijanie zdjęć : wernisaż

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Wnikliwie zauważa WojtekR że
    "wernisaż (z franc. vernissage) uroczyste otwarcie wystawy
    i dlatego to słowo pojawia się w tytule postu. Wernisaż to początek

    Całe to działanie traktuję jako zaczynek do dłuższej akcji wystawienniczej.
    Bo jeśli miałoby to sens to dlaczegoby nie zorganizować w dalszej perspektywie wystawy tworzonej np przez forumowiczów ?

    Stąd postawione na forum pytanie."Czy pokazywać Bieszczady w Bieszczadach?"
    A swoją drogą życie będzie to korygować w praktyce.

    Na mnie czas jadę już.

  2. #12

    Domyślnie

    Co do aparatów fotograficznych - to temat rzeka, który nie tutaj ma miejsce. Każdy będzie miał swoje racje(chodzby to, że gdyby przynajmniej te aparaty cyfrowe nie dorastały analogom, to nie kosztowałoby samo body po kilkadziesiat tysiecy - to jest dobra ELKA!). Tak na marginesie, jezeli mowa o EOSie 300 - 350 - to nie mozna mówic o profesjonalizmie. Ale koniec, na ten temat mozna rozmawiaz długi i w rezultacie zapewne nie dojdzie się do końca tego tematu..

    Przytaczając prawdziwe pojecie Wernisażu i trzymanie się reguł, moim zdaniem jest beznadziejne, wygląda to wrecz burżuazyjnie (ja to tak odbieram) wg. mnie ze sztuka powinno się iść w każda warstwe społeczeństwa i wystawy galerii typu winko itd. to jak dla mnie młodego człowieka - coś gdzie zle sie czuje. OK - może artysta się nie będzie czuł dobrze w takim towarzystwie, gdzie młodzi ludzie, szukaja sensu jego zdjec, piekna w tych zdjeciach przy czym panuje klimat specyficzny dla dzisiejszej młodzieży - luzno bez wiekszych zasad. Ale co to za artysta, który tworzy sztukę dla sztuki? Jak dla każdy kto coś tworzy, powinien to robić z checia do zniania czegos. Tak jak w tym przypadku - zdjęcia powinny trafic pod strzechy, tj. do każego a taki typowy wernisaż przyciaga tylko pewna cześć widzów.

    A to, że napisałem tworzyć a nie organizować - to chyba wscipskie łapanie się za słówka. OK - niech będzie organizowac, niech sobie ida Ci co chca na uczte, niech kontempluja z artysta na wysokim poziomie.. mi to nie odpowiada, żeby nie wiem co tam było - nie pojdę na taki wernisaż, jeżeli wiem, że bedzie mi tam zle - i towarzystwo czy zachowanie ludzi tam się zgromadzających mi się nie podoba..

    Galeria prac Pana Pękalskiego w Polańczyku w ubiegłe wakacje mi się bardzo podobała - gdy mozna tam było Go zastać, pokazywał, opowiadał każemu a wszystko to działo się na deptaku - to mi się podobało, bo widziałem, że często przychodzili młodzi ludzie i z boku słuchali - gdyby ta wystawa była w innym miejscu - zapewne nawet połowa by nie przyszła. Chyba 2-3 lata temu, podczas wystawy tego samego człowieka - pokazał sam, że pomimo tego iż wystawa jest na normalnym prostym chodniku - nie sprzedaje się jak zaprzeproszeniem "dziwka" - bo gdy przyjechała pewna osoba z Niemiec chciała kupic jakąś prace(nie pamietam teraz dokladnie) za naprawde b.duże prace - powiedział stanowczo, że nie jest na sprzedaż - to mi się podobało.. i wiem, że nie tylko mi - bo to jest jak dla mnie przykład prawdziwego artysty i wystawy...

    Co do początku, myślę, że jak się coś zaczyna to należy to kontynuować - skoro się podchodzi z nastawieniem to może wypali, może nie, będzie to próba - mysle, że z tematem sztuka i takim nastawieniem - to naprawde może nie przejść..

  3. #13
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Wernisaż trwa 2-3 godziny i może być "burżuazyjny".
    Wystawa trwa kilka dni, miesięcy lub nawet lat. Ta akurat ze względu na miejsce i rodzaj prezentacji raczej burżuazyjna nie jest.
    Artysta najczęściej jest "dziwką" - żyje ze sprzedaży swojej pracy. (od Michała Anioła, Rembranta do Witkacego, Dwurnika i Beksińskiego).
    Jeżeli nie, to jest to sztuka dla sztuki.
    Na wystawach w galeriach na ogół prowadzi się sprzedaż, bo z tego żyje galeria i artysta.
    Jeżeli ARTYSTA, nie sprzedaje swoich dzieł, to jego sprawa, ale to raczej dziwactwo zrozumiałe w wypadku jakiegoś wyjątkowego związku emocjonalnego artysty z dziełem. Jako zasada jest kuriozalne.
    Wystawa zdjęć Bieszczadów w Bieszczadach jest jak najbardziej na miejscu. Jest również "na miejscu" w każdym innym regionie.
    Pozdrawiam fotografujących
    Długi

  4. #14
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Wystawa zdjęć Bieszczadów w Bieszczadach jest jak najbardziej na miejscu. Jest również "na miejscu" w każdym innym regionie
    Pójdę jeszcze dalej... wg mnie Bacówka pod Rawką jest wprost predysponowana do organizacji różnego rodzaju imprez. Zabrzmi to zapewne dziwnie ale ostatnio dużo zastanawiałam się nad turystyka w Bieszczadach. Wynik moich przemysleń jest następujący. Bieszczady to jest fenomen. Traktuje to jako dogmat. Moja one jednak swoje bardzo różnorodne oblicza, nie zawsze przeze mnie akceptowane. Jednym z atutów turystycznych, komercyjnych Bieszczadów jest atmosfera. Takie coś co wymyka się analizie. Taką atmosferę spotkałam ostatnio w dwóch miejscach w bacówce i Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych. Byłam tam z grupą kumpli, a miejscu czekali inni koledzy. Weszłam do bacówki i poczułam się u jak siebie.
    Mam nadzieję, że tam będzie więcej organizowanych imprez. Jeżeli tak to mogę nawet przysiąc, że będę zdejmować zawsze buty wchodząc do schroniska.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. wernisaż fotimbowy
    Przez don Enrico w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:49
  2. Parę zdjęć z Maramuresz
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 22:08
  3. Szukam zdjęć
    Przez Radku w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2006, 18:07
  4. Wernisaż - relacja z zagadkami
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 24-01-2006, 08:42
  5. zdjęcia
    Przez Szaszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-07-2002, 23:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •