Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 75

Wątek: W Bieszczadach wilki atakują ludzi (???)

  1. #51
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Jak widzę paśnik i leśników wykładających karmę, to mam jeszcze nadzieję, że chodzi o dobro lasu i zwierząt. Jak robią to myśliwi, to aby łatwiej było zastrzelić zwierzę przy jedzeniu.Długi
    ......dziwię się że jeszcze ktoś ma taką nadzieje bo prawie 99,9% leśników to jednocześnie myśliwi.....a dopuki nauczjąc w szkołach leśnych las i wszystko co w nim się znajduje nie będzie sprowadzane i postrzegane jako duży zysk doputy będziemy mieli taką sytuacje....
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

  2. #52
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,355

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żubr
    dziwię się że jeszcze ktoś ma taką nadzieje
    Nie przy każdym paśniku stoi ambona
    Długi

  3. #53
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie

    Nie przy każdym paśniku stoi ambonaDługi[/quote]
    ..ale nie w kazdym paśniku jest karma....przewaznie tam gdzie stoją ambony lub w ich pobliżu
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

  4. #54
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie

    Wczoraj napisałam, że nie wierzę w ideę "humanitarnego" myślistwa, ale wzmianka o 99,9% leśników, którzy są jakoby jednocześnie myśliwymi, i którzy traktują las w kategoriach dobrego interesu to chyba przesada. Akurat ci leśnicy, których znam są myśliwymi, ale nie wydaje mi się to tak powszechne. Może jestem naiwna (ależ nie zaprzeczajcie:) ), lecz wierzę w leśnictwo (troska o las) z powołania....w każdym razie chcę w to wierzyć.
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  5. #55
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domina
    leśników, którzy są jakoby jednocześnie myśliwymi, i którzy traktują las w kategoriach dobrego interesu to chyba przesada.
    dobra ,dobra nie tłumacz sie -- już za póżno - i tak już jesteś na liście do "odstrzału" :) - żartuje -- Leśnik to naprawde ciężki, odpowiedzialny zawód i do tego słabo płatny i przeważnie bywa
    Cytat Zamieszczone przez domina
    z powołania
    Wielki Szacunek dla Leśników mam
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  6. #56
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joorg
    Wielki Szacunek dla Leśników mam
    teraz żałuję, że nie zostałam jednak leśnikiem:)
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar Bison
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Okolice krainy paprykarza..:)
    Postów
    234

    Domyślnie

    Az musze sie wlaczyc do dyskusji...
    Nie prawda jest to procentowe przeliczenie lesnikow na mysliwych... Spora czes mysliwych w ogole nie ma nic wspolnego z Lesnictwem Fakt spora czesc Lesnikow takze poluje ale to nie jest zaden wymog aby pracowac w sluzbie lesnej! I prosze nie grupowac Lesnikow i Mysliwych w jednej kategorii...Aco do naszej gospodarki mysliwskiej nie powinniscie nazekac i dziekowac ze istnieje cos takiego jak PZW... Aktualnie przebywam w Szwecji na zaproszenie Szwedzkiej Szkoly Lesnej gdzie prowadzimy rozmowy na tematy lesne i lowieckie. Szwedzi nie posiadaja instytucji takiej jak Lasy Panstwowe jedynie lasy prywatne gdzie kazdy moze zostac wlascicielem fragmentu lasu i nie musza sie pytac nikogo o pozwolenie na odstrzal. Jezeli jest w swoim lesie moze strzelac do czego chce i ile chce... Dla przykladu w polnocnej czesci szwecji na 500 hektarow lasu moga strzelac od 1 do 5 wilkow.. A i wilki i niedzwiedzie nie sa objete ochrona gatunkowa. Oni nie posiadaja zadnej instytucji regulujacej normy prawne dotyczace mysliwstwa wszystko jest przekazywane z ojca na syna.. Dlatego tez Czuje sie lesnikiem mam zamiar nim byc w niedalekiej przyszlosci i nie przepadam za mysliwstwem ale nie ma co Narzekac na PZW...

    Czas mi sie konczy i jak bede mogl to cosik jeszcze napisze :)
    http://www.flickr.com/photos/bison86/
    http://picasaweb.google.com/Bison86
    Po drogach wedrować, zrobić co tylko sie da aż sie dopełni czas...

  8. #58
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bison
    Szwedzi nie posiadaja instytucji takiej jak Lasy Panstwowe jedynie lasy prywatne gdzie kazdy moze zostac wlascicielem fragmentu lasu i nie musza sie pytac nikogo o pozwolenie na odstrzal. Jezeli jest w swoim lesie moze strzelac do czego chce i ile chce...
    !!! ... a ja miałam Szwecję za kraj bardzo przyjazny przyrodzie i szeroko pojętej ochronie środowiska naturalnego. Ale byłam znowu naiwna!
    Bison dzięki za wiedzę.
    pozdrawiam
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  9. #59
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Jeżeli mogą też strzelać do Bisonów, to uważaj na siebie w tej Szwecji. Mamy przeciez zaległe piwko... :D
    pozdrawiam
    bertrand236

  10. #60
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domina
    !!! ... a ja miałam Szwecję za kraj bardzo przyjazny przyrodzie i szeroko pojętej ochronie środowiska naturalnego.
    Przyjazne przyrodzie to jest podkarpackie :) W zeszłym sezonie myśliwi wytłukli tylko 1631 jeleni, 6872 sarny, 2845 dzików, 7920 lisów, 4800 bażantów i troche innego drobiu.
    Taka na ten przykład maleńka opolszczyzna co ledwo ja widać na mapie to pokot rzędu: 2263 jelenie, 7033 sarny, 184 daniele, 7032 dziki. Drobiu mało bo wytłukli juz wcześniej i nie ma do czego strzelać...
    Czyli na Podkarpaciu nie jest źle...
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Skuteczny sposób na wilki atakujące owce
    Przez morgan77 w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-03-2007, 22:49
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 04:49
  3. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 17:29
  4. "Wilki niespokojne"
    Przez T.B. w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-02-2004, 18:55

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •