Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Wątek: W Bieszczadach wilki atakują ludzi (???)

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar piotrf
    Na forum od
    08.2005
    Postów
    44

    Domyślnie W Bieszczadach wilki atakują ludzi (???)

    Jak podaje wp.pl:

    W Bieszczadach wilki atakują ludzi

    W Bieszczadach wilki próbowały zaatakować 17-letniego chłopaka. Wieczorem w miejscowości Średnie Wielkie idącego drogą nastolatka otoczyły cztery wilki. Nie wyrządziły mu krzywdy, ponieważ zostały spłoszone przez światła nadjeżdżającego samochodu.

    Zdaniem specjalistów, wilki próbują atakować ludzi, ponieważ zimą jest im trudniej zdobywać pożywienie. Latem szukają zdobyczy wśród zwierząt hodowlanych, głównie owiec na pastwiskach.

    Tylko w tym roku podkarpaccy hodowcy ponad 180 razy zgłaszali przypadki ataków wilczych watah. Drapieżniki zagryzły ponad 350 owiec oraz kilkadziesiąt kóz i cieląt. Wilk jest zwierzęciem prawnie chronionym, dlatego hodowcy mogą starać się o odszkodowania za poniesione straty. W tym roku wojewoda podkarpacki wypłacił z tego tytułu 176 tysięcy złotych.

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Jezu a to co znowu. Ja też widziałam wilki, znam miejsca ich występowania, czasami wpadam na waderę z młodymi ale nigdy z ich strony nie czuje sie zagrożona. Włóczę się po lasach bezustannie i dokładnie wczoraj widziałam świeżutkie ślady wilcze. O ile znam życie i obyczje tych zwierzaków to one znacznie szybciej mnie dostrzegły. Najprawdopodobniej zeszły z drogi mi i mojemu kalekiemu psu. Buran to duży wilczur cierpiący na dysplazję i byłby łakomym kąskiem dla watahy. Wybacz ale uważam to za kompletna bzdurę i zaliczam do kolejnych bieszczadzkich mitów. Takich jak półtorametrowe żmije skaczące do oczu turystom.

  3. #3
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Takich jak półtorametrowe żmije skaczące do oczu turystom.
    Ależ skaczą
    a jak nie mają dość jadu, to zaciskają się na szyi i duszą ... na śmierć
    Bieszczady, nie dla idiotów
    Długi

  4. #4
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Zaczyna sie zima, więc temat powrócił. :(
    Pozdrawiam
    bertrand236

  5. #5
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie

    Zostałem kiedyś zaatakowany przez Wilka Kazimierza, sąsiada. Ale on był kompletnie zalany i wziął mnie za włamywacza, więc nie wiem, czy to się liczy

  6. #6
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    Hej :D
    Mnie też kiedyś zaatakował Wilk. Chyba Jędrek. Ale mu oddałem... <pierś cherlawa dumnie wypięta>
    A w ogóle to miło widzieć, że pewne tematy są niezniszczalne niczym Hydra. Przynajmniej w zimowe wieczory można sobie poćwiczyć cięcia ripostami, mieczem krytyki, a nawet chlastanie na odlew :D
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  7. #7
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    A co do owego młodzieńca z wp.pl - zapewne był to trzeźwy młodzieniec, bo gdyby jechało od niego ankoholem, to wilcy by uciekły do mysiej dziury :) Tu dobra rada dla najmłodszych - nigdy nie wchodźcie do bieszczadzkiego lasu, jeśliście nie nawaleni niczym szpadle :P Prawda to stara lecz już powoli zapominana :D :D
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Derty
    nigdy nie wchodźcie do bieszczadzkiego lasu, jeśliście nie nawaleni niczym szpadle Prawda to stara lecz już powoli zapominana
    Podoba mi sie ta prawda i zgadzam się z nią w 100% :P
    Zatem zacznę się "nawalać" zakupionym własnie Jagermeisterkiem.
    Przy okazji nadmienię [SPOILER] w sklepach sieci Carrefour ów trunek mozna zanabyć w zestawie z ładną piersióweczką ze stali nierdzewnej w tej samej cenie co i sam trunek bez bonusa.
    http://www.doczu.pl

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie

    A czy aby na pewno bylo ich tylko cztery? Bo te zjadliwe bestie przeważnie atakują całą watachą złożoną z kilkunastu sztuk.A i jeszcze jedno pytanie: to czy ten nieszczęsny 17 latek miał czerwony kapturek?A może to były tylko psy co patrzyły na niego wilkiem?
    A dla zainteresowanych tematem to polecam pielgrzymkę w dolinę wsi Kamionki k/ Kalnicy gdzie jest pozostalość po kapliczce postawionej w miejscu w którym wilki zjadły leśniczego. Tak, że ów wybraniec grasującej i jakże niebezpiecznej watahy może czuć się szczęśliwcem bo gdyby nie światla samochodów to skończył by jak tamtem sławny leśniczy.
    Ps. A tak na marginesie to czy ktoś sobie kiedyś zadał pytanie o to jakie kwoty pieniężne trafiają do kieszeni hodowców z tytułu odszkodowań? Jakie są zabezpieczenia przed atakami? No i jeszcze jedno: rzadko się zdarza by jakaś szkoda była nie uznana na korzyść poszkodowanego co daje duże możliwości do wszelkiego rodzaju nadużyć. I najważniejsza sprawa tak oczywista że każdy ją pomija......wilk jako wolny drapieżnik jest głównym i jedynym (poza tzw. kłusownikami) konkurentem myśliwych co zgóry go skazuje na pozycje głównego szkodnika i sprawce wszelkiego nieszczęśćia.
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    Zaczyna się zima UWAGA NA BIESZCZADY

    1.Biegun zimna...brrrrr....
    2.Przymierające głodem dzieci
    3.Krwiożercze wilki atakują

    Dzięki Bogu jestem w domu...a do nas tylko niedzwiedz od Babiej Góry podchodzi...stary...znajomy...
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Skuteczny sposób na wilki atakujące owce
    Przez morgan77 w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-03-2007, 23:49
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 05:49
  3. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 18:29
  4. "Wilki niespokojne"
    Przez T.B. w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-02-2004, 19:55

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •