Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 85

Wątek: Kijki trekkingowe

  1. #61
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    746

    Domyślnie Odp: Kijki trekkingowe

    Kijki z korkiem są OK, tyle że trzeba zwrócić uwagę, jak jest doklejony ten dodatkowy chwyt - mam go z pianki i po kolejnej (mocniejszej) próbie wykorzystania go po prostu przesunął się po kijku

  2. #62
    vinylka
    Guest

    Domyślnie Odp: Kijki trekkingowe

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Kijki z korkiem są OK, tyle że trzeba zwrócić uwagę, jak jest doklejony ten dodatkowy chwyt - mam go z pianki i po kolejnej (mocniejszej) próbie wykorzystania go po prostu przesunął się po kijku
    Zgadzam się, trzeba to sprawdzić, też mi się to przydarzyło

  3. #63
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,139

    Domyślnie Odp: Kijki trekkingowe

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Kijki z korkiem są OK, tyle że trzeba zwrócić uwagę, jak jest doklejony ten dodatkowy chwyt - mam go z pianki i po kolejnej (mocniejszej) próbie wykorzystania go po prostu przesunął się po kijku
    My tu gadu, gadu teoretycznie, ale wszystko wychodzi w praktyce. Nawet najlepsze zaciski są do niczego gdy pękną na mrozie.
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Jako nowy posiadacz nowej pary kijów chciałem się podzielić tym: czym kierowałem się przy decyzji zakupu.
    (...)
    Kierowałem się również ekonomią. Wydałem kwotę rzędu 120 złotych (bez żadnych promocji) i jest dużo lżejszy wydatek niż gdybym chciał mieć napis "leki" lub 'black diamont"

  4. #64

    Domyślnie Odp: Kijki trekkingowe

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    My tu gadu, gadu teoretycznie, ale wszystko wychodzi w praktyce. Nawet najlepsze zaciski są do niczego gdy pękną na mrozie.
    Cześć!

    O zaciski bym się nie bał. Mnie się, przynajmniej do tej pory, taka historia nie zdarzyła.
    Ze słabych elementów (tzn. takich które mi już parę razy padły) wymieniłbym:
    - przede wszystkim (w sensie ważności a nie awaryjności) końcówki elementów - tam, gdzie zaciski się zaciskają na rurce - MSZ to jest miejsce dość dość sporego męczenia materiału
    w domu jest to łatwe do naprawienia samodzielnie przez niewielkie skrócenie, w terenie być może niezrównana srebrna taśma dałaby radę (ale nie próbowałem);
    - druga MSZ bolączka to widiowe końcówki, urwanie się takiej powoduje, że już po +/- 2 dniach kijek robi się krótszy o 2-3 cm
    - w moich kijkach słabym punktem jest ten dynks ze sztucznego tworzywa łączący pętlę z kijkiem, jednocześnie do regulacji długości pętli.
    - i, o dziwo, wkręt wewnątrz rękojeści, który został zwyczajnie ścięty.

    Mnie osobiście sprawa korkowych lub nie - rękojeści, zdecydowanie lotto.
    Pomimo (a może właśnie dlatego), że czasy młodzieńczych fascynacji mam już dość daleko za sobą.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Kierowałem się również ekonomią. Wydałem kwotę rzędu 120 złotych (bez żadnych promocji) i jest dużo lżejszy wydatek niż gdybym chciał mieć napis "leki" lub 'black diamont".
    Argument na pewno ważny, a Twoja decyzja nie do dyskusji ... ale
    jest jeszcze sprawa serwisu.
    (Akurat wymieniłeś dwie marki, które miałem przyjemność przetestować pod tym względem i słowa "przyjemność" używam bez ironii).
    Jak Ci się, na przykład, ułamie widia, to możesz wymienić końcówkę?
    Jeśli tak - to poproszę na priv o namiar. Serio.

    Pozdrawiam, Tomek

  5. #65
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,245

    Domyślnie Odp: Kijki trekkingowe

    Cytat Zamieszczone przez TomekG Zobacz posta
    jest jeszcze sprawa serwisu
    Problem w tym, że nawet drogie marki nie mają rozsądnego serwisu w Polsce Części zapasowe są dostępne wyłącznie do aktualnie sprzedawanych modeli, przy czym nowy model pojawia się rok w rok. Ja miałem kije dwuletnie i w Polsce nie znalazłem potrzebnych części. Marketingowe zapewnienia, że "są dostępne części zamienne" traktujcie więc z pewną rezerwą.
    Czterech panów B.

  6. #66
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Kijki trekkingowe

    Miałem ciut szczęścia że jednak znaleźli u mnie brakującą część do BD eliptic coś tam coś tam. Trwało to... 4miesiące, ale w końcu załatwili. Przy okazji dowiedziałem się jak wygląda sprawa przy np złamanym elemencie(ja złamałem środkową część). Po prostu dystrybutor pilotuje/czeka na reklamacje kijka na gwarancji, dostaje go i "rozdziela" części na takich potrzebujących ludzi jak ja, oczywiście
    jak sklep odpowiednio ich przyciśnie, a klient dostaje często nowego kijka.

    Tak czy siak - uważam to za cud że dostałem brakującą część...

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  7. #67
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Kijki trekkingowe

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Problem w tym, że nawet drogie marki nie mają rozsądnego serwisu w Polsce Części zapasowe są dostępne wyłącznie do aktualnie sprzedawanych modeli, przy czym nowy model pojawia się rok w rok. Ja miałem kije dwuletnie i w Polsce nie znalazłem potrzebnych części. Marketingowe zapewnienia, że "są dostępne części zamienne" traktujcie więc z pewną rezerwą.
    Mi się raz zdarzyło, ze w kijkach Hi-Mountains (a tak na prawdę były to włoskie Masters, tylko z naklejką Hi-Mountains) ułamał się całkowicie dolny segment. Wymiana na nowy (po okresie gwarancji) kosztowała 15 zł. To było jakoś na początku 2009 r.

  8. #68

    Domyślnie Odp: Kijki trekkingowe

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Problem w tym, że nawet drogie marki nie mają rozsądnego serwisu w Polsce
    Na ogólne rozważania o systemie sprzedaży sprzętu w PL jestem za cienki. Intuicyjnie podejrzewam, że wiele zależy od marki, modelu, przedstawiciela w kraju, a pewnie czasem i dnia ;-)
    Jednak w moim jednostkowym przypadku: w marcu zeszłego roku wszedłem z 3 i 1/3, uszkodzonymi (jedna para była z 2007-200, a wyszedłem z czterema "prawie jak nowe". Ale zgadzam się - niestety nie ma pewności, że za hipotetyczne pół roku znów się uda.

    pozdr

  9. #69
    piwus
    Guest

    Domyślnie Odp: Kijki trekkingowe

    Witam,

    Przepraszam, że odkopuję stary temat, ale myślę, że to lepsze niż zakładanie nowego. Jakie kijki trekkingowe polecacie dla osoby początkującej? Wiem jak dobrać rozmiar, ale nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę.
    Wiele osób poleca kijki KingCamp jako kijki dla osób początkujących. Podpowiedzcie czym się kierować i co wybrać.
    Zastanawiałam się nad ... [wyedytowano]
    Proszę o odpowiedź doświadczonych użytkowników.
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 01-04-2014 o 16:59 Powód: jako nowa nie możesz dodawać linków

  10. #70
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Kijki trekkingowe

    A ja mam aluminiowe z amortyzatorami,korkową rękojeścią,talerzykami ,nakładkami,i dwoma rodzajami tz pętli dzięki której nie wysuwa się dłoń w czasie marszu, kosztowały w Biedronce koło 40 zł,i sprawdzają się świetnie...
    Tak być nie może,bo tak być musi...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Daniel i moje kijki które zostały w jego aucie...
    Przez calanthe w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 21:15
  2. Kijki teleskopowe i nie tylko
    Przez Herme$ w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 12:31
  3. Kijki do Nordic Walking
    Przez KKKrzychoo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2007, 18:32
  4. Alpy, Bieszczady i kijki trekkingowe
    Przez Szaszka w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-09-2003, 21:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •