Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Transport z Przemysla do Cisnej

  1. #1
    Dominikos
    Guest

    Domyślnie Transport z Przemysla do Cisnej

    Witam Wszystkich!

    PKP w nowym rozkładzie jazdy (który wejdzie w życie 10.XII.2005) zgotowało mi niemiłą niespodziankę w postaci braku dobrego połączenia Szczecin-Zagórz. Zwykle wybierałem tę opcję jadąc na Sylwestra w Bieszczady. Teraz muszę szukać innych połączeń.
    Jedna z możliwości to połączenie Szczecin - Przemyśl.
    I tutaj pytanie: czy są jakieś połączenia busowe z Przemyśla w okolice Cisnej? Ile kosztują? W jakich godzinach odjeżdżają? W Przemyślu będę ok. godz. 11.00 27 grudnia.

    Pozdrawiam!
    Dominikos

  2. #2
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Witam byłego ziomka :) Rozpatrz też opcję dojazdu z Rzeszowa. Niegdyś często jeździłem spod Szczecina w Bieszczady i miałem trzy, a potem dwie drogi dotarcia w cudne manowce: Pierwsza: przez Przemyśl a potem pociągiem tranzytowym przez teren dzisiejszej ukrainy- ale to już historia Druga- (zalecana) przez Rzeszow, dość dużo połączeń na południe (chyba więcej jak z Przemyśla)...Trzecia przez Tarnów, Stróże do Zagórza - to dla miłośników wedrówek PKP...Miłego kombinowania...
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Ja też doradzałbym Ci jazdę z przesiadkąw Rzeszowie. Nie wiem tego , ale raczej nie ma żadnego bezposredniego połączenia busowego ani z Rzeszowa a tym bardziej z Przemysla. Najlepiej zaplanuj sobie podróż autobusami kursowymi PKS, w Rzeszowie dworzec PKS jest obok PKP. W internecie znajdziesz sobie połączenia do Sanoka np. na stronie PKS Rzeszow. Natomiast tu masz rozkład jazdy z Sanoka:
    http://www.bieszczady.pl/?catID=660&przystanek=sanok

    Rachunek jest prosty - i z Rzeszowa i z Przemysla odległośc do Sanoka a potem do Cisnej jest prawie identyczna, ale z Rzeszowa do Przemysla jest 85 km. Dla pewnosci telefonicznie sprawdż sobie czy rozklad jazdy z internetu jest aktualny. Podróż PKS o tej porze roku jest znacznie pewniejsza i wymaga mniej zachodu. Powodzenia.
    Pozdrawiam
    naive

  4. #4
    Dominikos
    Guest

    Domyślnie

    Poszedłem za radą, sprawdziłem i wyszło tak:

    Szczecin 19,35 - Rzeszów 9,15 PKP
    Rzeszów 9,30 lub 10,30 - Sanok 11,30 lub 12,30 PKS
    Sanok - Żubracze (bo tam się docelowo wybieram) 12,45 PKS
    A więc wszystko by grało!

    Grało i huczało gdyby nie powrót...

    W Sanoku jestem o 16,45 z Żubracza
    Sanok 17,15 - Rzeszów ok. 19,15
    Rzeszów - Szczecin 19,09 - 9,12

    A więc w Rzeszowie jestem kilka minut po tym jak mój pociąg do Szczecina właśnie opuścił to miasto!!! :/
    Synchronizacja w naszym kraju jest po prostu świetna. Grrr... :/

    Z tego co znalazłem wynika, że PKS z Sanoka do Rzeszowa jedzie 2 godz. Czy ktoś to może potwierdzic?
    Mogę też szybciej wyjechac z Cisnej. Ale czy w Nowy Rok będą jakieś busy?

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    z nad oslawy
    Postów
    95

    Domyślnie

    Te dwie godziny to prawda wleka sie jak trzeba,ale jak chodzi o busy w nowy rok,to raczej mozesz zapomniec,chyba ze jest was wiecej to moglibyscie sie dogadac z przewoznikami,a takich znajdziesz na stacjach PKP w sanoku i zagórzu,tylko pare dni wczesniej trzeba sie z nimi umówic.

  6. #6
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez friber
    ale jak chodzi o busy w nowy rok,to raczej mozesz zapomniec,
    widziałem i korzystałem dwa lata temu. Jeżdżą, jeżdżą... Jest duża grupa turystów która wraca już 1 stycznia do domu. Szkoda przecież przegapić zarobek Jeśli zaś chodzi o PKS to zdaje mi się że rzeczywiście można zapomnieć...Ale sprawdź, bo wożę się swoim Łjat Lajtningiem i nie korzystam...A za busem z Rzeszowa do Sanoka nawet zdarzyło mi się gnać i go nie dognać Ergo: busy jadą szybciej od PKSów Kombinuj, a my kibicujemy życzliwie
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  7. #7
    Dominikos
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za rady! Będziemy próbowali dostać się jakoś do Rzeszowa na 19.00 w Nowy Rok.

    Myślę, że w tym roku będzie prawdziwy "sajgon" z powrotami z Bieszczad, bo ludzie będą chcieli być na 2.01(poniedziałek) w pracy. W zeszłym roku rozłożyło się to na dwa dni i jakoś udało się wrócić bez większych problemów (tym bardziej, że było dobre połączenie z Zagórza).

    No nic zobaczymy jak to będzie...

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    jeszcze tez mozna robic przesiadke w Krakowie

    a i jeszcze jedno... z tego co wiem to taki pociag ( o ktorym mowiles ze Szczecina) to chyba ma jezdzic od kwietnia... wiec masz szanse ze w wakacje bedziesz mogl pojechac pociagiem bezposrednim w gorki (biorac pod uwage ze pekap czesto robi zmiany to na razie lepiej sie nie napalac... hehehe)

    Pozdrawiam

    i zycze szczesliwej i szybkiej podrozy

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szlak z Przemysla do Ustrzyk Dolnych
    Przez czort w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2019, 22:48
  2. Transport - Majówka
    Przez nemox007 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 23:29
  3. Transport Smerek-Rajskie
    Przez erol w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 09:14
  4. Transport Zagórz - Wetlina
    Przez kar w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-06-2010, 20:33
  5. Transport do Nasicznego
    Przez kasiek41 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2005, 13:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •