Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Dojazd zimą, Sanok - Lutowiska

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Peter P
    Na forum od
    07.2004
    Postów
    31

    Domyślnie Dojazd zimą, Sanok - Lutowiska

    Witam

    Oriętujecie się jak w praktyce wygląda podróż PKSem zimą, z Sanoka do Lutowisk. Rozkład jazdy już mam. Raczej interesuje mnie czy kierowcy trzymają się rozkładu. Czy są zimą jakieś utrudnienia itp.

    Jeszcze jedno pytanko. Czy jechał ktoś z was tym bezpośrednim pociągiem relacji Gdynia-Zagórz o okolicach 26-27 grudzień? Chodzi o to czy mogę liczyć na przedział, czy raczej na nockę na podłodze lub w kibelku?

    Pozdrawiam Piotr

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Wyjazd z Sanoka raczej punktualnie, zgodnie z rozkładem jazdy. Ale czy autobus dojedzie do Lutowisk, to zupełnie inna sprawa.
    Jechałem parę lat temu tą trasą i ok południa byłem ostatnim samochodem, który przejechał przez Czarną i Lutowiska. Od piątku do poniedziałku nie nic nie jeździło. Kupa ludzi i ciężkiego sprzętu usiłowało udrożnić drogę. Skończyli ok 4 rano w poniedziałek i ludzie mogli dojechać do pracy. Tak się zdarza
    O kolei się nie wypowiem, bo raczej korzystałem z połączeń pośpiesznych z miejscówką, przez Warszawę.
    Długi

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Peter P
    Czy jechał ktoś z was tym bezpośrednim pociągiem relacji Gdynia-Zagórz o okolicach 26-27 grudzień?

    to juz dluzej jechac nie mozna??? ponad 17 godzin... moze lepiej jakims innym transportem...??

    a i wiesz ze ten pociag jezdzi tylko w okreslonych dniach... (akurat w swieta tez jezdzi)

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Gdynia
    Postów
    29

    Domyślnie

    Bede jechal pociagiem z gdyni do zadorza 25 - tym o 18:38. Licze ze tloku nie bedzie. Jak chcesz to daj numer kom. to ci smsa napisze jak bylo. :D

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    tyle ze inaczej moze byc w czasie swiat (25-ty) a inaczej zaraz po swietach 27-mego... 27-ego moze wiecej osob chciec juz wyjezdzac na urlop przed sylwestrowy i sylwestrowy (szczegolnie ze nowy rok wypada w niedziele)

    Pozdrawiam
    KaHa
    i do zobaczenia gdzies na szlaku :-D

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Gdynia
    Postów
    29

    Domyślnie

    Tez mi sie tak wydaje - dla tego miedzy innymi jade 25-go.

    Co do PKS-u to zastanawiam sie czemu jedziesz z Sanoka ?
    Bo widze ze zmierzamy w podobnym kierunku (tylko ze ja wysiadam 2 przystanki dalej, w Stuposianach) a jede z Leska (tym o 15:35) wygodniejsze jest to troche.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcingd
    Co do PKS-u to zastanawiam sie czemu jedziesz z Sanoka ?
    Wydaje mi się, że dlatego, iż wsiadając w Sanoku masz duże szanse aby wejść do autobusu, a w Lesku niekoniecznie. Sam byłem nieraz świadkiem, jak w Sanoku autobus nabity był, że szpilki nie wetkniesz.
    Ja też wolę wyjazdy z Sanoka - jestem spokojniejszy.
    http://www.doczu.pl

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Gdynia
    Postów
    29

    Domyślnie

    hmmmm....

    a myslisz ze bedzie problem jak bede chcial 26 wsiasc w Lesku ??

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    Stara bieszczadzka zasada mówi, ze do autobusu najlepiej wsiadac na początku trasy. Jeżeli w Bieszczady przybywasz pociagiem to dlaczego wysiadasz w Zagórzu jak masz wejśc do autobusu. Lepiej wysiąśc w Sanoku bezposrednio przy PKS-ie. Jeżeli jedziesz od strony Przemyśla to autobus i tak jedzie do Sanoka, wobec czego lepiej dojechac do końca i przesiąść się w Sanoku, no chyba że odjazd z Sanoka jest przed przyjazdem do Sanoka.
    Start z Sanoka ma takie zalety:
    1. Jest to pod dachem co w przypadku kilkugodzinnego oczekiwania nie jest bez znaczenia, tym bardzie że na upały i klimatyzowane wnetrze nie masz co liczyc.
    2. W Lesku nikt Ci nie powie czy autobus pojedzie czy nie, odwołania kursów to nic nowego, tak samo jak wielogodzinne opóźnienie.
    3. Sam dawno dawno temu jadąc kiedyś z Sanoka do Cisnej oczekiwałem na autobus prawie 4 godziny, poniewaz zasypało Przełęcz Jabłonowską i autobus po wydobyciu go z zaspy pojechał okręzna trasą przez Komańcze, ale pojechał..... Stary kierowca który prowadził ten autobus stwierdził ze to jego praca i jest od tego by oczekujących pasażerów dostarczyc tam gdzie kupili bilety.

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    I jeszcze jedna uwaga, też z doświadczenia.
    Jeżeli jedziesz autobusem w godzinach popołudniowych to weź pod uwage że może zaistnieć sytuacja, kiedy autobus przyjedzie do Dolnych planowo, natomiast poczeka w Dolnych kilka godzin az przymarznie lodowa breja na drodze do Lutowisk. Jezeli leży nieco sniegu a droga jak zwykle nie jest odsnieżona do czarnej nawierzchni, to podczas dnia na asfalcie lezy breja glebkości kilkunastu centymetrów po której nie sposób się poruszać. Dlatego lepiej jest poczekac kilka godzin az zajdzie słońce, breja niemal błyskawicznie zamarza - po zmroku temperatura potrafi spaśc z okolić 0 do -15 w ciągu kilkudziesięciu minut - i spokojnie mozna po takim lodzie jeździć. Doświadczeni kierowcy o tym wiedzą. Oczywiście podczas opadów sniegu nie ma żadnych zasad, na drodze można się spodziewac dokładnie wszystkiego, łacznie z noclegiem w zaspie. Opad metra śniegu w ciągu nocy nie jest żadną rewelacją.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. dojazdy: Rzeszów - Sanok i Sanok - Cisna (kwestia aktualności)
    Przez Krzysiek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 19:15
  2. Lutowiska-Chata Socjologa-Chmiel
    Przez stasiuvino w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-11-2008, 17:02
  3. Wetlina-Sanok 1 I; jest szansa na dojazd?
    Przez fidelli w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 23:59
  4. Koliba - dojazd zimą
    Przez malo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28-01-2006, 22:52
  5. Lutowiska
    Przez kasandrra w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-03-2003, 17:53

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •