Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Bieszczadzcy sasiedzi

  1. #1

    Domyślnie Bieszczadzcy sasiedzi

    Kilkanascie miesiecy temu, po ponad dekadzie spedzonej w wielkim miescie, naszla mnie mysl o tym, ze warto by kiedys uwic sobie gniazdo gdzies w ciszy, spokoju i z daleka od ludzi. Wowczas pojawila sie idea kupna kawalka ziemi w Bieszczadach.

    Z daleka od ludzi nie oznacza jednak w izolacji od ludzi.

    Tu pytanie - jaki rejon byscie polecali. Gdzie poczuliscie sie najsympatyczniej, gdzie "miejscowi" okazali sie serdeczni, przyjazni, bezinteresownie zyczliwi. I nie chodzi tu o gospodarzy w gospodarstwach agro, ktorym placiliscie za noclegi, wiec i za tym stala mila obsluga.

    Czytam tu o kradziezy narzedzi na Otrycie, slyszalem, ze w Chmielu komus podpalono dom, etc.

    Ja uczucia po letniej wizycie w Bieszczadach mialem mieszane, ale bylem tam zbyt krotko, by tak naprawde poznac sytuacje. Poza tym moze to swiadomosc, ze gros ludzi mieszkajacych obecnie w Bieszczadach to sokalszczycy, ktorzy tak do konca nie darza Bieszczadow jakims szczegolnym uczuciem i wciaz tesknia za rodzinnymi stronami?

    A moze nie przejmowac sie niczym i w ogole nie brac przyszlych ukladow miedzy-sasiedzkich pod uwage?

    Jakie jest Wasze zdanie?

    NB jesli chodzi o "czynnik ludzki" to najbardziej podobaly mi sie Michniowiec i Telesnica.

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2005
    Rodem z
    Wyględów
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ja bym stanowczo nie polecał Chmiela. Nie to że wszyscy ludzie tam mieszkajacy są nieprzyjaźni czy zamknięci w sobie ale jest tam kilka rodzin które stanowczo psują opinie tej miejscowości, kradzież narzędzi na Otrycie to jedno. Co prawda niczego nikomu nie udowodniono ale ... Mógłbym przytoczyć tu wiele nieprzyjaznych opinii o Chmielu z którymi sie spotkałem, ale mógłbym mieć problemy z ich weryfikacją. Za wyjatkiem jednej w tym roku u nas na górze byli graniczni i jeden z nich mówił mi że Chmiel to jedyna miejscowość w okolicy gdzie są bardzo nieprzyjaźnie witani i sami nie lubią tam jeżdzić. Opinia raczej bezstronna więc cenna.

    Pozdrawiam i zapraszam do nas do Chaty

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    z nad oslawy
    Postów
    95

    Domyślnie

    Mi sie wydaje,ze zaczynacie grzebac w starych szafach szukajac nowych ciuchów.Chcesz tu przyjechac zamieszkac zrób to,ale wkurza mnie,jak ktos osadza cala wies przez kilku mieszkanców.Mysle,ze w wiekszych miastach na jednym osiedlu znalazlbys wiecej nie zyczliwych Ci ludzi,niz tu w calej miejscowosci.Szukajac w miescie mieszkania pytasz o sasiadów czy biezesz co masz,bo mi sie wydaje,ze ty najpierw szukasz dobrych sasiadów o pózniej fajnego i spokojnego miejsca.Chcesz znac super spokojne miejsca poszukaj napewno znajdziesz odpowiadajaca Ci miejscowosc.Udanych lowów

  4. #4

    Domyślnie

    Dziekuje za opinie; kazda jest dla mnie cenna, nawet, jesli jest bardzo subiektywna.
    Fakt, ze jedna czarna owca potrafi zepsuc reputacje calej rodzinie i cierpia na tym takze ludzie bogu ducha winni.

    Dziekuje za Wasze opinie i sugestie, z pewnoscia wezme je pod uwage przy wyborze miejsca. Wybor dzialek w Bieszczadach jest na tyle duzy, ze mozna przy kupnie rozwazyc takze inne kwestie poza np. uzbrojeniem dzialki, walorami widokowymi czy dojazdem.

    Bylem w Chmielu i Dwerniku i - jak wczesniej wspomnialem - uczucia mialem mieszane. Miejsca to piekne, ale widoki wczesniej czy pozniej powszednieja, a niemili sasiedzi moga byc prawdziwym utrapieniem na co dzien.

    W zyciu wielokrotnie juz zmienialem miejsce zamieszkania i z doswiadczenia wiem, ze dobrzy sasiedzi o prawdziwe blogoslawienstwo.

    Dziekuje za zaproszenie do Chaty, na pewno z niego skorzystam, najprawdopodobniej latem przyszlego roku.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2004
    Postów
    27

    Domyślnie

    witam
    Bieszczady jako całość są bardzo specyficznym miejscem (zapewne jak każde), ale mają tą zaletę, że dużo ludzi zamieszkało tam z wyboru, a nie z urodzenia, co ma znaczenie, jeżeli chodzi o ich stosunek do świata i ludzi. Oczywiście jest tu wiele miejsć, gdzie ludzie są sympatyczni i życzliwi. Ja osobiście najbardziej polecam gminę Lutowiska, ponieważ znam ją najlepiej i jest najbliższa mojemu sercu, ale poza tym jest wiele fantastycznych (jeśli chodzi o ludzi)miejsc jak chociażby Muczne, Żłobek, Stuposiany czy Łupków itp itd, ale tak naprawdę w każdej miejsowości można się zadomowić.
    Jednak jeśli piszesz, że widoki czy miejsce może spowszednieć, to nie jestem pewna czy Bieszczady powinny być dla Ciebie miejscem docelowym, bo z tego co zauważyłam ludziom Bieszczad to nigdy się nie nudzi Mam na myśli, że najlepiej żyje się w Bieszczadach ludziom, którzy to miejsce POCZUJĄ i zakochają się na całe życie
    To właściwie wszystko, ale chciałabym się dołączyć do opinii Grotka dotyczącej Chmiela i nie jest to wyciąganie duchów z szafy, to poprostu atmosfera tam panująca, chociaż wcale nie twierdzę, że wcale nie ma tam miłych ludzi, bo osobiście mam przyjemność znać kilka niesamowitych i miłych ludzi z tejże miejscowości
    pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu miejsca i dołączam się do zaprosin do Chaty, będzie nam bardzo miło

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Spokojni i bezpieczni sąsiedzi to są na cmentarzu...

  7. #7
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,348

    Domyślnie

    A może takie miejsce jak Krywe, Seredne - bez sąsiadów w odległości godziny drogi?
    Długi

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    W każdym razie Chata do sprzedania nie jest na pewno.

  9. #9
    malutki
    Guest

    Domyślnie Chmiel

    Roznie to kiedys bywalo. Pamietam ze Chata byla kiedys bardzo z Chmielem zwiazana: gospodarczo, kulturalnie, towarzysko. Samo podejscie z Chmiela mialo kilka wariantow (mam na mysli sensowne warianty trasy :wink: )
    Fajnie powspominac czasem ...

    Mam tez taka refleksje dotycza wprost tego watku, ze sasiedztwo ludzi to rzecz najmniej trwala w Bieszczadach - przyjamniej w ciagu ostatnich kilkudziesieciu lat ...

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi i sugestie. Kriss, dobrze ze mnie ostrzegles, ze Chata do sprzedania nie jest, bo juz sobie zeby ostrzylem (szczegolnie, ze jest tam najwyrazniej bardzo sympatyczne towarzystwo).

    NIe wiem, gdzie sa Krywe i Seredne, ale rozumiem, ze jesli do sasiadow jest tak daleko, to pewnie do takich zdobyczy cywilizacji, jak energia elektryczna tez.

    Chmiel chyba sobie odpuszcze, i sasiedni Dwernik tez - chyba ze Dwernik nie jest zostal "skazony" sasiedztwem Chmiela.

    Przy okazji zycze wszystkim pomyslnego i radosnego Nowego Roku i do spotkania w Bieszczadach!

    Jarek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. studenccy przewodnicy bieszczadzcy
    Przez Maja w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2001, 14:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •