Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: Wernisaż - relacja z zagadkami

  1. #31
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Zaznaczona Borżawa pokazuje Borżawę ze swoimi charakterystycznymi przepaścistymi zboczami. Dzięki tym zboczom zawsze można rozpoznać to pasmo.

    Dużo na prawo jest Ostra Hora (niewidoczna na tych zdjęciach)

    Głosowanie że to Gorgany nie do końca jest przekonujące. Gorgany powinny być zasłonięte przez masyw Szerokiego i Tarnicy.- zresztą na jednym zdjęciu lekko się wyłaniają i są ciemne.

    Ciekawe podejście Myszkina który pisze :
    Ludzkie oko może być omylne w przeciwieństwie do...Google Earth
    ale czy napewno ? Przyglądnij się oznaczeniom bieszczadzkim.
    Trzeba je traktować z przymrużeniem oka.

    Przy okazji małe pytanko ? Czy zdaża się Wam planować trasę ustalając ją wcześnie przez Google Eart ?

  2. #32
    Myszkin
    Guest

    Domyślnie

    Racja, niektóre oznaczenia mogą budzić wątpliwości, ale umiejscowienie w Google Earth Gorganów jako całego pasma w prawidłowym miejscu (tzn tam gdzie powinny się znajdować) jest pewne na 101% - w końcu to nic innego jak zdjęcia satelitarne nałożone na trójwymiarowy model.

  3. #33
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    z nad oslawy
    Postów
    95

    Domyślnie

    Jesli chodzi o Gorgany to moglo by to byc pasmo Molodej i Jajka iliemskiego bo sa wlasnie na prawo od pikuja,ale jak dla mnie troche za dleko,duzo wczesniej jest pasmo jawornika moze to bycJawornik.Jesli chodzi o trójwymiarowy model to lepszy znajdziecie na stronie http://worldwind.arc.nasa.gov/.Jest poprostu bardziej czytelny.

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Dla dociekliwych zamieszczam zdjęcie o większych rozmiarach na zewntrznym serwerze
    Wystarczy kliknąć : http://marfot.pl/wschodnie.jpg

    .

  5. #35
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Ciągle nie daje mi spokoju to co pisze Piotr na temat tych gór :
    powinna być po prostu Połonina Krasna (Gropa - 1568m n.p.m). Jedyną inną mozliwością jest w zasadzie Świdowiec,
    No właśnie : Do Połoniny Krasnej będzie w lini prostej z 80 kilosów a do Świdowca dobrze ponad 100.
    Czy jest możliwe widzieć NA TAKĄ ODLEGŁOŚĆ ???

    Przypomnę , że nie było inwersji a pogoda była pochmurnie nieciekawa.

    Na jaką odległośc najdalej można oglądać bez przyządów optycznych ? stojąc na jednej z górek bieszczadzkich ?

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henek
    Na jaką odległośc najdalej można oglądać bez przyządów optycznych ?
    ja nie wiem ??? czy aparat fot. (widać dobrej klasy ) nie jest przyrządem optycznym ???
    Twój link z wyrażniejszym obrazem poszedł w "świat"( geografowie i kartografowie ) i jakoś nie mam odp . czekam... jak tylko coś będę miał to napisze
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joorg
    poszedł w "świat"( geografowie i kartografowie )
    ....dodam jeszcze z wykształcenia i praktyki -- ale coś sie chyba "boją "bo słabo widzą...
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  8. #38
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    z nad oslawy
    Postów
    95

    Domyślnie

    Henek dlaczego nie przeanalizowales mojej koncepcji.Jezeli juz to Gropa iSwidowiec sa dokladnie za pikujem i na pewno odpadaja po drugie duzo za daleko.Jezeli chodzi o gorgany to na prawo sa tylko Moloda iJajko iIemskiei tego sie trzymam jezeli mialy by byc to gorgany.Natomiast moim zdaniem to wcale nie sa gorgany jest duzo szczytów które teoretycznie mogly by byc wlasnie nasza zagadka i nie naleza do gorganów

  9. #39
    strimba
    Guest

    Domyślnie Trochę późno zobaczyłem tę fotkę, ale...

    ... wyrażę to nieśmiało. Niższą z nieznanych górek widać jako połoninę z Borżawy [równoległe pasmo, gdy patrzy się z głównego grzbietu Borżawy na pn-wsch]. Intrygowała mnie podczas marszu. To może być np. Czorna Repa lub Smerek. Wyższe górki po lewej stronie fotki wyglądają jak Gorgany, choć z tej odległości trudno zidentyfikować konkretne szczyty. Krasna odpada - za daleko, Świdowiec już zupełnie. Gdy szliśmy przez Krasną, to Świdowiec było widać dopiero z jej południowego krańca. Te odległości są olbrzymie. Np. ze Strimby widać Świdowiec jako bardzo odległe pasmo. Zimą widoczność jest ok, ale gdy patrzy się np. w "polską" stronę ze Stoha [tego w Borżawie], to grupa Tarnicy majaczy daleeeeko na horyzoncie ledwo widoczna.

  10. #40
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Trochę późno zobaczyłem tę fotkę, ale...

    Cytat Zamieszczone przez strimba
    Krasna odpada - za daleko.
    Krasna jest widoczna z Caryńskiej, podobnie jak Strimba. We wspomnianych wczesniej panoramkach wydawnictwa Wit jest zimowa panorama z Caryńskiej (inwersja) na której widoczne są obie. Ale to przy inwersji.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. IV RIMB - relacja
    Przez komisaRz von Ryba w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 23:08
  2. wernisaż fotimbowy
    Przez don Enrico w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:49
  3. Krótka relacja...
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 15-11-2007, 14:03
  4. Przybijanie zdjęć : wernisaż
    Przez Henek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-11-2005, 09:54
  5. Relacja zTC
    Przez Szaszka w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-09-2005, 12:36

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •