Strona 18 z 91 PierwszyPierwszy ... 8 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 28 68 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 906

Wątek: Beda strzelac do wilków

  1. #171
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Pastor, przychylam się do Twych poglądów, pozdrawiam...

  2. #172
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Tak masz rację. Atakuje te osoby, które atakują obrońców przyrody. Nie należę do osób, które nadstawiają drugi policzek. Niestety, jestem w takim wieku, że pamiętam te czasy. Za bardzo oberwałam aby zapomnieć. Rzeczywiście poniekąd to dotyczyło wilków, bo wyrzucono mnie w 1982 r z liceum z wilczym biletem, a kilka lat później z pracy w muzeum przyrodniczego też z wilczym biletem.
    Ależ narozrabiały. To chyba ta wataha narobiła szkód u Nikosa w Wańkowej. Moża różnica polega na tym, że w okolicy Olszanicy dba się o swoją trzódkę. Co mogę zrobić? Pomóc mu zatrzymując się koło jego bacówki. Zresztą to jest też w interesie moich gości. Znakomite sery. Boję się o Borysa. Pies jest tak przerażony, że nie chce iść na spacer do lasu.
    Widzisz w tym roku przeszłam próbę charakteru. Mogłabym bardzo dużo zarobić, gdybym schowała swoje poglądy do kieszeni. Co najgorsze mogę dalej być odpowiedzialna za dewastację przyrody. To takie łatwe i opłacalne. Lucynka dostanie klaster ale Lucynka musi zamknąć buzię.
    Jedno co mnie wkurza to to, że tak mało mogę zrobić aby chronić Bieszczady. To jest takie upokorzające. Bezsilność rodzi złość.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 27-12-2006 o 17:43

  3. #173
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Lucyna - z całym szacunkiem, ale nie będzie Ciebie, a Bieszczady będą.

  4. #174
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Wiem będą ale w jakim stanie. Na każdej górce wyciąg, w każdej wsi bajoro zwane zalewem. Nie wiele mogę i nie wiele znaczę ale to nie upoważnia mnie do tego abym nic nie robiła.

  5. #175
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Ja myślę, że w takim jak zwykle; puste, odjechane, niestety z zakapiorami, z ludźmi, którzy za własną kasę chcą w nich coś zrobić... weż pod uwagę, że przepisy prawne dotyczące inwestycji są ostre dziś, czytałem jakąś dyrektywę UE , z treści wynika, że właściciel nieruchomości nie może bez zgody urzędu wyciąć na swym gruncie krzaczka już, nie wspomniawszy o drzewku, nie może usunąć kopca mrówek itp, nie wiem, czy może postawić psią budę bez zgody starostwa. Są plany zagosp. przestrzennego, prognozy oddziaływania na środowisko itp. Dach musi mieć odpowiedni kąt... spróbuj pobudować szambo bez dokumentacji....Lasy Państwowe mają się świetnie, stanowiąc przedmiot podziwu gości zagranicznych a gospodarka łowiecka jest wzorowa, wyjąwszy przypadki "prominencenia" (te w każdym ustroju) . Spoooko.

  6. #176
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Niestety, to teoria. Ostatnio w Jaśliskim Parku Krajobrazowym doszło do incydentu. Facet za psie pieniądze w dziewiczym terenie kupił szmat ziemi, coś kilkaset zł za hektar. Miał to podzielić na 6 arowe działki i sprzedać pod zabudowę letniskową. Nawet samorządowcy zaprotestowali, zaczeły się odwołania. Natura przyszła w sukurs, na tym terenie znajdowało się stado żubrów. Wiesz jaki jest wyrok sądu najwyższego. Facet może sprzedać ziemię, bowiem żubry można przegnać na inne miejsce.
    Czy ja tak dużo chcę? Chcę aby chronic to co jest zagrożone i już objęte ochroną. Przestrzegać prawa to tak dużo.

  7. #177
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Te kilkaset zł to pewnie ploty - 10 lat temu chodził hektar po 3000 zeta. Teraz nie wiem. Może jakis prominencik solidaruszekkkkk? Bity przez ZOMO? Niech ma A żubry ponoć ciężko chorują na żubrzą gruźlicę jak wieść niesie....

  8. #178
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Odkąd za odstrzał selekcyjny żubrów trzeba płacić zwierzaki wyleczyły się z gróźlicy.

  9. #179
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    Może jakis prominencik solidaruszekkkkk? Bity przez ZOMO? Niech ma
    A może jakiś komuuuuszszszeeek, co to był pułkownikiem lub generałem w milicji lub sekretarz partyjny? Niech ma ;-) , a co tam ... ma przecież dobrą emeryturkę....

  10. #180
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    Lucyna - z całym szacunkiem, ale nie będzie Ciebie, a Bieszczady będą.
    Tym razem ja pozwolę sobie podzilić Twoje poglądy, z jedną małą uwagą.
    Jakoś nie mogę uwierzyć że Lucyny nie będzie. To już prędzej Bieszczady znikną, chyba że Lucyna nadal będzie je promować z takim zapałem z jakim promuje siebie! Pozdrawiam!
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 3 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 3 gości)

Podobne wątki

  1. Zaczoł się odstrzał wilków
    Przez Kuchar w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2004, 21:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •