Strona 89 z 91 PierwszyPierwszy ... 39 79 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 906

Wątek: Beda strzelac do wilków

  1. #881
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...ZADY/775341176
    W Bieszczadach wilki zagryzły kolejnego psa

    Wojciech Zatwarnicki

    Na podwórku jednego z domów w Polanie (gmina Czarna) wilki zagryzły psa. To kolejny taki przypadek w Bieszczadach.

    Nz. po lewej jeden z wilków przebiegających przez drogę w Polanie. Obok zagryziony pies.

    (Wojciech Zatwarnicki/ Stanisław Tarnawski)

    Wilki zagryzły i praktycznie obdarły ze skóry psa przed jednym z domów w Polanie (gmina Czarna). To kolejny taki przypadek w Bieszczadach.

    - Niestety w takim przypadku na odszkodowanie nawet nie mam co liczyć - mówił właściciel zagryzionego psa.

    W Polanie to drugi taki przypadek. Kilka lat temu wilki wdarły się na posesję jednego z domów przez ogrodzenie i w podobny sposób również zagryzły z psa.

    W ostatnim czasie w tej okolicy już kilkukrotnie obserwowano wilki kręcące się po przydomowych podwórkach oraz na drodze biegnącej przez Polanę.

    Dziennikarzowi Nowin udało się sfotografować te zwierzęta podczas zejścia z Otrytu w okolicy Polany. Na odcinku około dwóch kilometrów wilki trzykrotnie przebiegały nam drogę.
    tym razem ze zdjęciem... Straszne to!!!!
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #882
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    tylko czy wilk na zdjęciu-tyle lat łażę a wilka jeszcze nie spotkałem

  3. #883
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    wygląda jak skundlony z jamnikiem nieco...

  4. #884
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    może dlatego leci na psy...

  5. #885
    Bieszczadnik Awatar mortifer
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Ponidzie/ Góry Świętokrzyskie
    Postów
    31

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Dziwnie dziwny ten wilk... a i przy obdzieraniu ze skóry wilki musiały mieć nielichą wprawę, tak czysto to zrobić, zdjęcie małe niestety ale nie widać zbyt wiele ubytków jak na wygłodniałe rzucające się na kuzyna zwierze... dziwne nieco ale... możliwe, tylko że jeszcze nie spotkałem się żeby wilk tak dziwnie się zachowywał, może mieszaniec? może zdziczały pies? Własciciel kur nie miał? nie bronią się łatwiej załatwić itd... no i wilk który czuje cżłowieka a mimo to przebiega mu drogę na dziwnie krzywych nóżkach... Może jakaś akcja na wilki jest komuś potrzebna po prostu? Zdjęcie "przypadkowe" i tak nieźle ostre, zwierzak niemal pozujący i mimo swej krwiożerczości nie zaatakował? Dziwne nieco... pisałem już? W dodatku w porze ciepłej się kręcą przy domach? Co to się porobiło wilki zupełnie zmieniły zwyczaje... Ten wilk to raczej na hieh koyota wygląda i to zmechacownego, sfilcował się czy co? Dziwne też ze u źródła na forum piszą ludziska że gospodarz miał owce... po co włazić do domu i bić psa skoro można owce, hałasu narobi ale nie odgryzie się. Zwykły bilans energetyczny, mniej wydam więcej będę miał na przeżycie...

  6. #886
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    zmechacony :)

    Ciekawe, pierwszy raz mam do czynienia z "atakiem wilków" podczas jesieni na psy przy domowe. zawsze to była zima i to sroga musiała być aby wilki narażały zdrowie do zaatakowania psa ...
    Primo - człowiek jest w pobliżu / Secundo - taki pies jest "dobrze odżywiony więc z pewnością zrobi krzywdę pierwszemu który zbliży się do niego a nawet na ranę wilk nie może sobie pozwolić. Ostatni raz w okolicy Otrytu wilki pożarły psa hmmm minimum dwa/ trzy lata wstecz.

    Tak więc meritum, we wrześniu mieliśmy wspaniałą CIEPŁĄ Polską jesień, co oznacza że odpadają takie czynniki jak np.
    1. mróz i śnieg który wycieńcza w pogoni za obiadem
    2. głód - co wynika z powyższego
    2. determinacja/ostateczność wynikająca z powyższych dwóch.
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  7. #887
    Bieszczadnik Awatar wolwerin
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    spod połonin
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    w październiku b.r. wilk wziął w Ustrzykach Górnych psa spod domu-a taka piękna, ciepła jesień... Rok temu, w Zaduszki, wziął mojego foksa spod domu-też było ciepło...Wilk załapał się na fotkę z fotopułapki-potężny, stary basior. Czyli jednak głód i łatwy łup.

  8. #888
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Racja ...
    w swojej wypowiedzi nie uwzględniłem zwierza odsuniętego od stada, samotnika.
    Racja, taki wilk ma mniejsze szanse na przetrwanie w lesie, jeśli jeszcze do tego jest "ułomny" na zdrowiu - taki osobnik przychodzi do lodówki - tzn. w pobliże domostw na kąski które są łatwiejsze do zdobycia.
    Ale to tak jak wspomniałem, w momencie kiedy będzie na tyle zdeterminowany że przezwycięży strach przed człowiekiem.
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  9. #889
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez wolwerin Zobacz posta
    w październiku b.r. wilk wziął w Ustrzykach Górnych psa spod domu-a taka piękna, ciepła jesień... Rok temu, w Zaduszki, wziął mojego foksa spod domu-też było ciepło...Wilk załapał się na fotkę z fotopułapki-potężny, stary basior. Czyli jednak głód i łatwy łup.
    PS: Rozumiem że na stałem zamieszkujesz w Bieszczadzie, można dowiedzieć się mniej wiecej w którym rejonie? oraz czy często zdarza się podejście zwierzyny pod domostwa, czy tylko w momencie jak są głodne - pytam głównie o drapieżniki ...
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  10. #890
    Bieszczadnik Awatar wolwerin
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    spod połonin
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    tak, mieszkam u stóp tej najwyższej:) zwierzyna podchodzi coraz bliżej.dziki buchtują kilkadziesiąt metrów za domem, lis rozwala worki ze śmieciami na progu, notorycznie zostawia też przez bramą garażu lub przy schodach wydaliny. Kilka razy szczekał wieczorem 5-10 m od domu, oburzony, że nie ma co zeżreć...A wilki znać też gęsto, choć nie tak blisko-jeśli chodzi o watahę. Bo tego samotnika to obserwujemy czasem w pobliżu domostw. Myślę, ze populacja strzelana już wyginęła (wymarła), a ta która jest teraz nie wie, ze człowiek bywa egzekutorem...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zaczoł się odstrzał wilków
    Przez Kuchar w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2004, 21:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •