Strona 8 z 91 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 58 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 906

Wątek: Beda strzelac do wilków

  1. #71
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,248

    Domyślnie

    "Myśliwi zabili dwa z czterech wilków, które pozwolił odstrzelić minister środowiska"

    http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,3107117.html

    Pozdrawiam
    Bartek
    Czterech panów B.

  2. #72
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    z nad oslawy
    Postów
    95

    Domyślnie

    Ciekaw jestem czy pozytek wygra z satysfakcja Szkoda,ze musialy tak skonczyc brak slów.Ktos sie kiedys tu sprzeczal,ze bedzie bardzo ciezko odstrzelic te osobniki . Do konca lutego zastrzela pozostale dwa bez najmnieszych problemów.Ciekaw jestem którego z "fachowców" kopnal ten "zaszczyt"musi byc niezle swieto w tych kolach lowieckich do których naleza.Pamietajmy ze zgoda na odstrzal to nie nakaz wiec zostaly zabite nie z koniecznosci,tylko dla przyjemnosci.Takie jest moje zdanie.Jeszcze jedno zdanie trzymanie psa na lancuchu którego dlugosc czesto nie przekracza dwóch metrów w dzisiejszych cywilizowanych czasach to wstyd.Pies na lancuchu to niezly przekasek.Drodzy hodowcy albo ogrodzenie wokól domu albo psa spuszczac na noc chyba nie zle rozwiazanie?

  3. #73
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,631

    Domyślnie

    Tak z drugiej strony pies na łańcuchu sie mniej męczy. No bo puszczony luźno będzie uciekał, a i tak wilcy go zjedzą- no tak mi się wydaje przynajmniej
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #74
    Bieszczadnik Awatar WueM
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Piotrków Trybunalski
    Postów
    102

    Domyślnie

    Przytoczę artykuł, który wpadł mi w ręce. Artykuł pochodzi z "Przeglądu" nr 7 (321) z 19 lutego 2006r. Właściwie to nie artykuł, a notatka. Dedykuję ją wszystkim, którzy uważają, że wilki ostatnio rozmnożyły się ponad miarę. Notatka przepisana jest w całości i bez zmian:
    "UWAGA na wilki!
    Polskim wilkom jeszcze nigdy w historii nie groziło takie niebezpieczeństwo jak ostatnio. Liczebność występującego u nas gatunku Canis lupus wynosi ok. 700 osobników i dawno już nie była tak niska. Najwięcej żyje ich w dawnych województwach krośnieńskim (ok. 200 osobników), nowosądeckim (ok. 140) i suwalskim (ok. 140). Wilk występuje też w okolicach Białegostoku, Przemyśla, Olsztyna i Bielska. W Europie najwięcej wilków żyje w Rumunii (ponad 2,5 tys.), a na świecie - w Kanadzie (50 tys.).
    Wprawdzie w Polsce wilki zostały objęte całkowitą ochroną w 1998 r., jednak od tego czasu ich liczebność prawie się nie zwiększyła. Wszystko przez to, że przybywa dróg budowanych bez poszanowania praw ekologicznych, a wilki ciągle są odstrzeliwane ze względu na szkody, jakie robią w gospodarstwach."
    Nie wszystkim dzieciom jest pisane stać się dorosłymi, niektóre nie mogą nauczyć się kłamać.

  5. #75
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    Warszawka
    Postów
    159

    Domyślnie Julo

    Nie lubię reklam, ale tę lubie: reklama piwa - facet ratuje wilka z potrzasku. Patrzy mu głęboko w oczy i wilk rozumie, że to dla jego dobra.Mam kumpla - myśliwego, który mi tłumaczy, że to regulacja populacji i takie tam pierdoły. Ja byłbym za regulacją populacji ludzkiej (a nie wilczej), gdyby to było możliwe.
    Klub Otrycki

  6. #76
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Niestety ostatnie regulowanie populalacji ludzkiej w Europie odbyło się kilkanaście lat temu na Bałkanach.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  7. #77
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie

    Julo uważaj. Już chyba dosyć sztucznego regulowania populacji ludzkiej. Wiek XX był aż nazbyt udany zarówno w Europie, Azji, Afryce i Bóg raczy wiedzieć DLACZEGO.
    Ludzkość i tak wkrótce zginie, bo nie potrafi się uczyć. Obawiam się jednak, że ludzkość zdąży jednak wpierw zniszczyć resztę świata. ...Niestety my również jesteśmy częścią tej ludzkości.
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  8. #78
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    Wilk był na Ziemi przed człowiekiem. A ludzkość to zniszczy internet. Pozdrawiam

  9. #79

    Domyślnie

    Ludzie-zaproponujcie swoim znajomym myśliwym coby organizowali polowania z nagonką na sąsiednie koła łowieckie.Wtedy i populacja wilków w Polsce się zwiększy.
    "Ile pytań we mnie,a ile pustych miejsc przy słowie odpowiedź...

    http://chomikuj.pl/bukowy

  10. #80
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Trzeci wilk zastrzelony w okolicach Czarnej wadera. Ponoć była bardzo chora i dlatego polowała na zwierzęta domowe. Sądzę, że ten temat zniknie na chwilę bo rozpoczyna się sezon zakazu polowań.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zaczoł się odstrzał wilków
    Przez Kuchar w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2004, 21:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •