Strona 9 z 91 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 19 59 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 906

Wątek: Beda strzelac do wilków

  1. #81
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Tak jak myślałam. Wczoraj gospodarze i samorządowcy ogłosili bez mała stan wojny z wilkami. Samorządowcy ze Związku Gmin Pogranicza domagają się odstrzału wilków. w przeciwnym razie grożą najazdem na Warszawę. wilki ponoć stanowią zagrożenie dla zwierząt domowych i ...ludzi. Znowu pojawił się czerwony kapturek z okolicy Kalnicy którego o mało nie zjadły wilki. Z ciekawostek wg samorządowców mamy w Bieszczadach ...300 wilków.

  2. #82
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Z ciekawostek wg samorządowców mamy w Bieszczadach ...300 wilków.
    a to ci autorytety... niechybnie wiele czasu tracą tropiąc wilki...
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  3. #83
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    z nad oslawy
    Postów
    95

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Bardzo to smutne,ze zwierze które niepodwazalnie jest nie zastapione w przyrodzie jako naturalny selekcjoner eliminujacy osobniki chore i slabe,jest tak bardzo znienawidzone. Bardzo rzecza ciekawa a zarazem przykra jest fakt iz stosunek pewnej ilosci spoleczenstwa do wilków nie zmienil sie od czasów sredniowiecza,a byly to czasy przesadów,zabobonów,i palenia na stosie.Dzisiaj mamy media dostep do wszelkiego rodzaju zródel wiedzy w postaci ksiazek lub artykulów i co? i nic! Dziwi mnie niechec pojecia jaki te bardzo inteligentne i niezwykle socjalnie poukladane zwierzeta prowadza tryb zycia,ze nie stanowia dla czlowieka zadnego zagrozenia.
    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Wczoraj gospodarze i samorządowcy ogłosili bez mała stan wojny z wilkami
    Tych pierwszych mozna by na sile jeszcze zrozumiec,bo ich zlosc jest podyktowana utrata zwierzat domowych,ale tych drugich brak slów.Mam nadzieje,ze zakonczy sie tylko na gadaniu. Serdecznie wszystkich pozdrawiam

  4. #84
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez friber
    tych drugich brak slów.
    Można łatwo na to odpowiedzić wybory się zbliżają. Przecież muszą być w kontakcie ze społeczeństwem

  5. #85
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,824

    Domyślnie

    A może by tak wybrać wilki
    Pozdrav

  6. #86
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2005
    Rodem z
    z wawy i czadów
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez friber
    Tych pierwszych mozna by na sile jeszcze zrozumiec ,ale tych drugich brak slów.
    no to co mają robić samorządowcy, gdy na terenach ich gmin wilki wyjadają psy z podwórek?

  7. #87
    WSW
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miras
    no to co mają robić samorządowcy, gdy na terenach ich gmin wilki wyjadają psy z podwórek?
    Wprowadzić zakaz polowania na jelenie?
    W Cisnej pieklą się teraz samorządowe ćwoki chcąc odstrzału połowy populacji, bo wilki uowiecki podgryzają.
    Jakby leśnicy z Cisnej nie pruli seriami cały rok z ambon w Łopience do jeleni, toby wilk miał co jeść i owiec by nie musiał ruszać.

  8. #88
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,355

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miras
    gdy na terenach ich gmin wilki wyjadają psy z podwórek?
    Zamykać psy na noc w oborze, a kto nie zamknie - mandat za narażanie zwierzaka na śmierć.
    Długi

  9. #89
    Bieszczadnik Awatar jacekp
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    spod Jeleniowatego
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WSW
    Jakby leśnicy z Cisnej nie pruli seriami cały rok z ambon w Łopience do jeleni, toby wilk miał co jeść i owiec by nie musiał ruszać.
    Pare uwag:
    1. Nie przez cały rok - okresy ochronne obowiązują
    2. Liczbę odstrzałów ustala Regionalna Dyrekcja w Krośnie często niezważając na opinie miejscowych leśników że jest ona za duża. Nadleśnictwa natomias są zobowiązane do wykonywania planów.
    3. Nie leśnicy lecz głównie przyjezdni myśliwi
    Trochę więcej szacunku dla leśników proszę.
    Pozdrawiam

  10. #90
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2005
    Rodem z
    z wawy i czadów
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Zamykać psy na noc w oborze, a kto nie zamknie - mandat za narażanie zwierzaka na śmierć.
    pewnie masz rację, choć myślę, że żartujesz; dla mnie ważniejszy jest mój pies niż sto wilków. Może nie wypuszczaj swojej żony, córki z domu bo może im się stać coś złego. Oczywiście przesadzam, ale czy aż tak różnimy się w podejściu do tej sprawy? Pomyśl z mojego punktu widzenia. Też chciałbym by wilki siedziały w lesie, też chciałbym by zachowana była ta trudna do uchwycenia równowaga (niech myśliwi nie zabijają jeleni itp.), ale czy rozumiesz, że przy kazdym wypuszczaniu psa się po prostu się boję? Czy w naszych bieszczadzkich warunkach nie mamy prawa żądać od naszych lokalnych samorządów namiastki bezpieczeństwa, w końcu kto? My czy one? My czy wy? Chcecie Bieszczad dzikich, w których dla nas - mieszkańców - jest coraz mniej miejsca, bo przeszkadzamy wilkom, wyciągom itd. Wiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc może się zamienimy? Jak znam życie niewielu z dyskutantow przetrzymałoby tu choćby jedną zimę,więc może kibic z dala ...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 3 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 3 gości)

Podobne wątki

  1. Zaczoł się odstrzał wilków
    Przez Kuchar w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2004, 21:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •