Strona 28 z 91 PierwszyPierwszy ... 18 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 38 78 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 906

Wątek: Beda strzelac do wilków

  1. #271
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    79

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Święta racja,chris. A jednak miśki czy rysie nie łażą po Wetlinie. Ino te uparte wilki...
    Acha, przypomniałem sobie że wprawdzie wilczologii na WSDP nie zaliczyłem ale miałem za to wilkoznawstwo jako przedmiot fakultatywny w liceum. Niestety byłem namiętnym wagarowiczem i stąd moje przemyślenia o wilkach mogą nie mieć mocnych podstaw naukowych.
    I tak wiem że nikt nikogo nie przekona.
    Pozdrawiam.
    Seba

  2. #272
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Nie zdążyłem edytować... Jeśli piszesz Seba, że strzelanie ma nauczyć wilki pokory i lęku przed ludzkimi siedzibami i ludźmi, pisząc dalej, że na UA i w S strzela się do nich, no i te niedobre wilki gnają do nas, i nadal zachowują się tak, jak to opisujesz, hmmmm ... chyba były zatem na wagarach nie wyciągając nauczki. Pozdro.

  3. #273
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    79

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Ależ nie, chris. Na Ukrainie i Słowacji wilki były pokorne, to u nas zwęszywszy raj tak się rozpuściły. Wilki są bardzo mądre i nie wagarują, nawet ja to wiem...
    Szczerze mówiąc nie wiedziałem o tym odstrzale przy Rabem. Piszesz Piotrze, że to nic nie zmieniło ale czy mi się wydaje czy w ostatnim roku jakoś ucichło o tych rabiańskich owcach. Może jednak coś to dało. No chyba że Nowiny wolą pisać o psach bo owce już spowszedniały...
    Seba

  4. #274
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Piotrze, popieram... Wędrując zarówno po naszych jak i ukraińskich (kto był ten wie) Bieszczadach, zagrody w zdecydowanej większości nie są należycie zabezpieczone (brak ogrodzeń, a jeżeli są, to w tragicznym stanie), więc wilk, inteligentne zwierzę, wie w jaki sposób "dobrać się" do łatwego łupu. To tyczy się też stad owiec (o tym juz wcześniej pisałem). Najłatwiej dla człowieka, ponoć też inteligentnego "zwierza", dodatkowo uczonego przez lata, że ktoś za niego załatwi (w tym przypadku "wilczy") problem, właśnie zdać się na tych "ktosiów", którzy przy okazji zaspokoją swoje instynkty. Niestety przed nami jeszcze długie lata takiego podejścia do sprawy.

  5. #275
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    pogórze
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez ebik Zobacz posta
    Masz Anyczka jakiegoś zwierzaka? Kotka? Pieska? Chomika? Rybkę?

    Ja tam uważam, że jak komuś wilk wchodzi na podwórko to ten ktoś może go odstrzelić ...

    http://www.gcnowiny.pl/apps/pbcs.dll...73271669962874

    ebik.
    O czym Ty właściwie mówisz człowieku? Ja też mieszkam pod lasem, wprawdzie nie ma tu wilków, ale są inne zwierzęta... po pracy idę kupić sobie strzelbę i będę strzelać... a co. Jakaś sarenka, albo jeleń, a może zajączek (w tym roku jeszcze nie spotkałam, nawet tropów, ciekawe dlaczego).
    I na koniec tak przewrotnie.... Jak ktoś wchodzi do lasu (który jest wilczym podwórkiem), to wilk ma prawo go zagryźć i już... czy tak?
    pozdrawiam
    Małgośka

  6. #276
    Bieszczadnik Awatar petro
    Na forum od
    02.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    31

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    kiedy jest najbliższy sezon na odstrzał wilków?

  7. #277
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez petro Zobacz posta
    kiedy jest najbliższy sezon na odstrzał wilków?
    Zerknij sobie na strone27 tego wątku, tam jest link od Bizona dający odpowiedź na Twoje pytanie:D
    Pzdr,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  8. #278
    Bieszczadnik Awatar ebik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Beskid Makowski
    Postów
    84

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez banana Zobacz posta
    O czym Ty właściwie mówisz człowieku? Ja też mieszkam pod lasem, wprawdzie nie ma tu wilków, ale są inne zwierzęta... po pracy idę kupić sobie strzelbę i będę strzelać... a co. Jakaś sarenka, albo jeleń, a może zajączek (w tym roku jeszcze nie spotkałam, nawet tropów, ciekawe dlaczego).
    I na koniec tak przewrotnie.... Jak ktoś wchodzi do lasu (który jest wilczym podwórkiem), to wilk ma prawo go zagryźć i już... czy tak?
    Ja chyba jakiś dziwny jestem bo potrafię rozróżnić zagrożenie powodowane we wsi obecnością wilka a zająca...

    Co to wchodzenia to lasu - to oczywiste, że wilk ma prawo zaatakować jeśli naruszysz jego rewir lub mu zagrozisz. Wieś (już nawet nie mówie o pastwiskach - bo tu można polemizować) jest rewirem człowieka.

    Uważam, że mieszkańcy wsi, w której wilk poluje na zwierzęta "gospodarskie" mają prawo się bronić.

    Wilki podziwiam bo to piękne zwierzęta ale czy to jest wilk atakujący we wsi czy wściekły lis/pies/zając/wiewiórka - nie ma to znaczenia - prawo do obrony chyba człowiekowi też przysługuje?
    Jeśli to działoby się w Twojej okolicy - mniemam, że zdanie miałabyś zgoła odmienne.

    ebik.
    -----------------------------------------------------
    Góry moje łaskawe ... dajcie mi święty spokój kiedyś ...
    -----------------------------------------------------

  9. #279
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Ebik jako mieszkanka Bieszczadów dziękuję Ci za zainteresowanie naszym bezpieczeństwem. Wierz mi na słowo problem został już przez nas rozwiązany. Proszę weź pod uwagę, że te informacje podają Nowiny taki lokalny bulwarowiec. Czy jak usłyszysz, że w Wetlinie pojawiło się UFO uwierzysz w to?

  10. #280
    Bieszczadnik Awatar ebik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Beskid Makowski
    Postów
    84

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Proszę weź pod uwagę, że te informacje podają Nowiny taki lokalny bulwarowiec. Czy jak usłyszysz, że w Wetlinie pojawiło się UFO uwierzysz w to?
    Widziałem w telewizji regionalnej relację z Wetliny (po ataku wilka). Zobaszyłem zszokowanych ludzi. Nie wyglądali jak przybysze z innej planety. Jeden z nich pokazywał "odosobnioną" zakrwawioną nogą psa (tyle zostało).

    Co do Strzebowisk - to mam tam znajomych - m.in. Panią Zosię (stąd moje zainteresowanie tematem).

    W kwestii "Nowin" - nie uważam tej gazety za bulwarowiec (czytam czasem - nie pochodzę z Podkarpacia ale mieszkam obecnie w Rzeszowie)... no ale to Ty jesteś najlepiej zorientowaną osobą w Bieszczadach - więc jakże mi góralowi "niskopiennemu" kwestionować autorytet ;-) ...nawet w kwestii lokalnej prasy.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia w tworzeniu klastra turystycznego. Mam nadzieję, że się uda!

    ebik.
    -----------------------------------------------------
    Góry moje łaskawe ... dajcie mi święty spokój kiedyś ...
    -----------------------------------------------------

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zaczoł się odstrzał wilków
    Przez Kuchar w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2004, 21:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •