Strona 35 z 91 PierwszyPierwszy ... 25 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 45 85 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 906

Wątek: Beda strzelac do wilków

  1. #341
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Finał (Nowiny):
    AKTUALNOŚCI
    2 marca 2007 - 6:15

    Bieszczady > Koniec strzelania do wilków
    Cztery spośród sześciu przeznaczonych do odstrzału wilków zabili w lutym myśliwi. W środę pozwolenie ministra środowiska straciło ważność.

    Dwa wilki padły od kul myśliwych w Nadleśnictwie Brzegi Dolne, jeden w Nadleśnictwie Bircza i jeden w Nadleśnictwie Baligród.

    Minister wydał zgodę na odstrzał wilków na wniosek bieszczadzkich rolników, którzy od dawna skarżyli się na coraz większe szkody powodowane przez te drapieżniki w stadach owiec.

    Nie wiadomo jeszcze czy hodowcy ponowią prośbę do resortu środowiska o pozwolenie na zabicie kolejnych wilków.

    KP
    Pozdrav

  2. #342
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Warto spojrzeć na strony
    www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/
    www.mos.gov.pl tu w wyszukiwarce nalezy wpisać wilki

    Dostałam ciekawego meila z tymi informacjami.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 03-03-2007 o 21:32 Powód: nie działał jeden link

  3. #343
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Nadal "wilcze echa" (Nowiny):
    AKTUALNOŚCI
    8 marca 2007 - 12:40
    Bieszczady > Wilki zagryzły prawie 50 psów

    Gospodarze z gminy Cisna, którym jesienią i zimą wilki pożarły ponad 50 psów, nie mogą liczyć na przychylność ministra środowiska w kwestii odstrzału wilków.

    – Zlekceważył nas, ale wkrótce ponowimy nasz wniosek – mówią.

    Według przepisów, pies nie jest zwierzęciem gospodarskim. Co innego owca albo koza. Dlatego resort środowiska zgodził się w lutym na zabicie sześciu wilków w rejonach, w których wyrządzały największe szkody. Padły cztery, pozwolenie straciło ważność 28 lutego.

    - My też napisaliśmy do Warszawy prośbę o eliminację kilku wilków, ale nic nie wskóraliśmy – skarży się Renata Szczepańska, wójt Cisnej.

    Kazimiera Furs z Wetliny: - Jestem zawiedziona. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, a w ministerstwie traktowany jest jak najmniej wartościowe zwierzę.

    Tylko tej zimy wilki zeżarły w Wetlinie, Cisnej, Kalnicy i Strzebowiskach około 50 psów. Pożerały je niekiedy w obecności ludzi, tuż pod ich domami.

    – Z tego powodu w kwietniu w sejmowej komisji ochrony środowiska odbędzie się debata dotycząca wilczego problemu – mówi posłanka Elżbieta Łukacijewska, mieszkanka Cisnej. – W końcu muszą zapaść jakieś decyzje, by ulżyć ludziom.

    Na razie gospodarze nie mają co liczyć na likwidację choćby jednego wilka. Wadery (samice) są teraz ciężarne. Pod koniec marca lub w kwietniu wydadzą młode.
    Zwróćcie uwagę na przedostatni akapit...
    Pozdrav

  4. #344
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    ...mieszkanką Dołżycy raczej ;-) jest p.poseł.

  5. #345
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    W sejmie byli,prawo zbili,jako rzekl pewien poeta z XVII wieku.Taka fraszka

  6. #346
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Juraj, za każdym prawem stoi , bo musi, przemoc, wykluczająca tym samym sprawiedliwość, stąd zresztą Temida na konterfektach swych ślepa jest, jak, nie przymierzając, wilcze szczeniaki ;-). Pozdro. Taki cytat .
    Ostatnio edytowane przez chris ; 11-03-2007 o 17:24 Powód: dopisek :)

  7. #347
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cóż,chris,dura lex sed lex

  8. #348
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Warszawa, Ustrzyki Górne, Wetlina
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Naprawdę nie chce mi się pisać w tym wątku ........ za dużo emocji, skrajnych ocen, jedynie słusznych poglądów itd.

    Podaję jedynie KOMUNIKAT:
    W nocy z 28. na 29. marca, w obejściu w samym centrum Cisnej wilk (wilki) zagyzły psa domowego. Zostawiając jedynie głowę, no i oczywiście łańcuch.
    Jest zdjęcie resztek - ze względu na drastyczność nie umieszczam go.

    Z góry uprzedzam:
    1/ Jestem za wilkami w Bieszczadach (deklarowałem to na forum). Uważam tylko, że jak na tak mały obszar jest tu ich za dużo.
    2/ Nie jestem taki mądry, żeby to sobie samemu wymyślić. To jest dosyć powszechne zdanie (oczywiście wypowiadane nieoficjalnie) bieszczadzkich leśników. No, ale oni się przecież na przyrodzie nie znają.

  9. #349
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Biedny piesek,a co do łańcucha,to jest rzeczywiscie niejadalny. Co do leśników - mam do nich pelny szacunek. A gospodarzu pilnuj dźwierzy swoich a zamykaj je,by ci bydelka nie ubywalo!

  10. #350
    Bieszczadnik Awatar MF
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Tychy
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Ja się na tym specjalnie nie znam więc wybaczcie, jeśli zadaję naiwne pytanie.
    Jeśliby nawet, jak twierdzą leśnicy, tych wilków w Bieszczadach było za dużo to czy jedynym rozwiązaniem jest kula w łeb? Czy możliwe jest odłowienie jakiejś ilości sztuk i przeniesienie w inne rejony kraju w celu odtworzenia populacji? Z wieloma gatunkami na świecie to robiono, ale nie wiem, czy w przypadku wilków jest to możliwe.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zaczoł się odstrzał wilków
    Przez Kuchar w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2004, 21:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •