Strona 14 z 91 PierwszyPierwszy ... 4 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 24 64 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 906

Wątek: Beda strzelac do wilków

  1. #131
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    -> Lucyna
    Przytoczyłem artykuł dla potwierdzenia i rozwinięcia Twojego postu.Co do sensacji to my rozmawiamy na temat wilków a reszta świata ma to w d.Więc każdy,nawet nieobiektywny artykuł jest cenny.
    -> Piotr
    Ja odebrałem ten artykuł raczej optymistycznie: minister/konserwator spuścił w kanał biadolenie jakie to wilki są okropne.
    A moje zdanie na temat wilków jest jasne-nawet jak by odszkodowania za owce miały kosztować nas milion,to warto zapłacić,a od wilków wara.Zaoszczędzoną w ten sposób truciznę i kulki można wykorzystać w zbożnym celu:po równo dla myśliwych i p.AD ;-)
    Pozdrav

  2. #132
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Ja odebrałem ten artykuł raczej optymistycznie: minister/konserwator spuścił w kanał biadolenie jakie to wilki są okropne.
    Dla przeciwników odstrzału jest optymistyczny. Ja odnosłem się do całości twórczości gazety w tym temacie, która jest - moim zdaniem - ze szkodą dla wilków, gdyż podsyca (z premedytacją) anty-wilcze nastroje. Póki co na szczęście szkody z tego niewiele a jedynie niepotrzebne emocje.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #133
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Witam. Browar tak to odebrałam. Dziękuję za zamieszczenie tego artykułu. Niestety, muszę podpisać się pod słowami Piotra. Jątrzenie to jest najlepsze określenie.

  4. #134
    Bieszczadnik Awatar człowiek z lasu
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne (kraków momentami)
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    bałem się tej wizyty, ale na szczęście politycy nie zawiedli tym razem. ztego co wiem to ci wszyscy chodowcy nie podchodządo tego poważnie. może i mająogrodzenia itp. ale pamiętajmy, że te owce to tylko jakis tam dorobek i w związku z ty ludzie nie przywiązują do tego takiej wagi jak trzeba i wefekcie często owce pasą siętam gdzie nie powinny, i zostawiane są na łąkach znacznie dłuzej niż trzeba. I to jest przyczyna wilczych ataków. łowiecki są im wystawiane przwie ze jak na tacy, a "bace" potem biadolą, że im wilki wyżarły pół stada. Ludzię maja ważniejsze rzeczy na głowie niż pilnowanie owiec i taka jest prawda. W Hoszofczyku jest taki prawdziwy baca. On ma potężne stado kóz. jak ktoś jechał obok cerkwi latem to pewnie widział je.
    Gadałem z tym facetem parę razy. on mówił własnie o tym. Facet cały czas jest przy stadzie. Pilnuje wrazz pieskiem żeby kózki się nie rozbiegały. zawsze o określonej porze prowadzi stado do cdhałupy. Dokładnie sprawdza i zamyka wszystko. mówił, że nie ma a specjalnych ogrodzeń, ale bardzo rzadko jakaś sztuka zostaje pożarta. I o to chodzi. odpowiednie podejście do sprawy wszystko załatwi. Odstrzał jest droga ajłatwiejsza ale nieskuteczna. Po odstrzale i tak ochrona została by wznowiona i nawet bardziej radykalna, i problem by powrócił.
    pozdrowienia z lasu

  5. #135
    Bieszczadnik Awatar Bison
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Okolice krainy paprykarza..:)
    Postów
    234

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Dnia 24 lipca biezacego roku Komisja Ochrony Zwierząt i
    Ogrodów Zoologicznych Państwowej Rady Ochrony Przyrody wniosek Zarządu
    Głównego Polskiego Związku Łowieckiego o zmianę statusu prawnego wilka Canis Lupus na zwierze łowne zaopiniował negatywnie. I także w tym mądrym dokumencie jest taki punkt...O!

    I. Propozycje działań ochronnych
    1. Propozycje względem siedlisk gatunku Canis lupus.
    a). Wyznaczenie i ochrona sieci korytarzy migracyjnych.
    b). Zabezpieczenie odpowiedniej liczby przejść dla zwierząt przez nowo budowane i
    modernizowane drogi krajowe, ekspresowe i autostrady.
    c). Ochrona miejsc rozrodu wilków poprzez utworzenie stref ochronnych.
    d). Ograniczanie rozwoju turystyki w miejscach szczególnie ważnych dla bytowania i
    rozrodu wilków.
    2. Propozycje względem gatunku Canis lupus.
    a). Utrzymanie ochrony gatunkowej, z odstrzałami eliminacyjnymi osobników
    wyspecjalizowanych w polowaniach na zwierzęta hodowlane.
    b). Przeciwdziałanie konfliktom wywoływanym atakami wilków na zwierzęta
    hodowlane.
    Pozdrawiam leśnych ludzi:)
    http://www.flickr.com/photos/bison86/
    http://picasaweb.google.com/Bison86
    Po drogach wedrować, zrobić co tylko sie da aż sie dopełni czas...

  6. #136
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,628

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Bison! Zaimponowałżeś mi! Gdzie to wymarałeś?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #137
    Bieszczadnik Awatar Bison
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Okolice krainy paprykarza..:)
    Postów
    234

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Bison! Zaimponowałżeś mi! Gdzie to wymarałeś?
    Hyhyhy!:) Dzięki Barnaba:) Czasem w pracy znajdzie sie coś ciekawego do zrobienia... Znalazłem to na stronie Ministerstwa środowiska. Jest tam dużo takich ciekawych papierków.
    http://www.flickr.com/photos/bison86/
    http://picasaweb.google.com/Bison86
    Po drogach wedrować, zrobić co tylko sie da aż sie dopełni czas...

  8. #138
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,628

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Taaaaa. A ja dzisiaj byłem w Stobnicy. Miejscu tak bardzo tu krytykowanym. Wcześniej rozmawiałem z oprowadzającymi.... i było jak było. Teraz wszystko wyjaśnił mi wszystko prof. Bereszyński. Chciałbym tu uciąć wszelkie dyskusje na temat celowości stacji. To tak jak by dyskutować o zoo. Jedni są za, inni przeciw. Miałem okazję .... tak! Oj miałem możliwość wleźć do wolier. Pofotografować. To co zobaczyłem, utwierdziło mnie że to nie tak do końca "duże psy" jak niektórzy z Was mówią. Podaję tu link do strony z tymi zdjęciami co to je zrobiłem. Uwaga! DANGER, BRUTALNE i w ogóle- choć to wszystko kwestia obyczajów zapewne.
    foto
    A zdjecia też bardziej dla własnej refleksji
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  9. #139
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Zazdroszczę Ci wizyty w Stobnicy. Mam nadzieję, że kiedyś też będę mogła jeszcze raz zobaczyć wilki będąc w środku watahy.Ciekawe zdjęcia. Sączę, że nikt nie spodziewał się, że wilki zasiadają do stołu uzbrojeni w sztućce.
    Widziałam stado owiec pozagryzane pezez te drapieżniki. Horror. Tylko, że takie zachowanie wilków jest normą. Uczyły mode zabijać. Złość mnie ogarneła na biadającego gospodarza, który do tego dopuścił.

  10. #140
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,628

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Według tego co mi mówiono tam, wilki jako takie nie uczą zabijać młodych polując na jelenie czy cuś.Mają tę umiejętność już w genach. Widziałem jak zasiadały do stołu. Te stworzenia nigdy nie widziały biegającego jelenia, nigdy nic nie upolowały, a dobierały się do niego z wielką wprawą- dlatego też uwierzyłem w to dziedziczenie umiejętności z genami. Kwestia porzuconych zwierząt? W Stobnicy mówiono, że wilk jest bardzo płochliwym zwierzęciem, i jeśli raz go coś od zwierzęcia wypłoszy to już do swojej zdobyczy nie wraca. Nie wiem dlaczego, bo w przeliczeniu na watachę bieszczadzką i średnią masę dorosłego jelenia, to jeden taki powinien im na niecały tydzień wystarczyć. Zjedliby i byłby spokój. No ale się płoszą i muszą tyrać na następne polowanie.


    Z resztą, warto tam jechać, bo to co Ci ludzie tam mówią, mimo że czasem jest trudne do przyjęcia- popierają to twardymi argumentami, i mówią jak samemu to zauważyć. Cały czas w kółko, podkreślano, że wilk boi się człowieka, po pewnym czasie do woliery wszedł opiekun wilków, i zachowanie wilków nijak nie miało się do tego co mówiono. Jednak, przypomniałem sobie, ze ten człowiek wychowywał (czytaj przebywał) z wilkami od pierwszych dni ich życia. Kiedy natomiast wlazłem tam taki ja, to jak podchodziły do mnie zachowywały tak wielką czujność, że kiedy chciałem je pogłaskać i wyciągnąłem dłoń to one w mgnieniu oka zwiały. Mimo że na co dzień przebywają z człowiekiem!
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zaczoł się odstrzał wilków
    Przez Kuchar w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2004, 21:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •