Strona 72 z 91 PierwszyPierwszy ... 22 62 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 82 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 906

Wątek: Beda strzelac do wilków

  1. #711
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Chyba gazet nie czytają w Jabłonkach i Kołonicach... co drugie ogrodzenie atakowała mnie dzisiaj swora psów - nie uwiązanych, latających sobie samopas po wiosce (a sporo ich "jeszcze" było)... Tak się zastanawiam... może to Nowiny wykupiły wszystkie bezdomne psy w Rzeszowie i napuściły na okolicę żeby wilk je zeżarł i wtedy będzie artykuł jak malowanie.

    W Yellowstone głównym rarytasem wilków są bizony. Wilki wyspecializowały się w polowaniach na te duże zwierzaki... nasze wilki wyspecjalizowały się w psach (trudno się dziwić)... strzelanie do nich wcale nie zmieni ich nawyków żywieniowych... no cóż, ale może przestaną jejść ludzi, których nie jedzą.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #712
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Temu wilkowi mogę jedynie szczerze życzyć smacznego.
    Pozdrav

  3. #713
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    ...widząc skład żarła w michach biednych psów w okolicy.. to szkoda mi tego wilka jak ma takie kiepskiej jakości mięso pałaszować...

  4. #714
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Taki krótki fragment publikacji na temat lubienia i nie lubienia zwierząt:
    ...Hitler lubił psy, zwłaszcza owczarki niemieckie (boksery uważał za rasę „zdegenerowaną”)...
    hmm...czyli, że mój pies (a właściwie suka), który był najmądrzejszym, napiękniejszym w swojej brzydocie i najwierniejszym psem jakiego miałam był degeneratem??

    a co do tego, że wilki atakują te psy to czy to jest jest normalne? ja tak pytam jako laik, bo oprócz jakiejś tam wiedzy z filmów przyrodniczych o wilkach to wiem o nich niewiele. Bo jakoś takie bardziej normalne wydaje mi się, że wilk zeżre niepilnowaną owieczkę ale żeby pies był przysmakiem dla wilka? czy wilki zjadają siebie nawzajem? w końcu pies to chyba daleki krewniak wilka. pytam serio i proszę o naukowy wykład dla początkujących w pigułce

  5. #715
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Widziałam artykół w nowinach, że ciężko o pozwolenie na odstrzał wilków a ludzie coraz bardziej narzekają na jednego co atakuje stada i ludzi i tak się zaczęłam zastanawiać co dzieje się z tym Panem co włączał stereo i puszczał z taśmy wycie wilków... jeszcze żyje? Jakiś program leciał na discowery i odniosłam wrażenie, że już nie żyje.
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  6. #716
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    na national geographic Trauma. Jak już mówisz- to rób to rzeczowo.
    http://channel.nationalgeographic.co...-2926/Overview

    I chyba nie chodzi o życie tego człowieka tylko o wilki. Trauma! Wytłumacz proszę co to ma wspólnego z psami.

    Nawet takie pismo jak "Nowiny" dba o prawidłowość ortograficzną, może nie? Ty też powinnaś. Artykół i discowery to chyba w osiedlowej gazetce wyczytałaś.... Wybór czytanej prasy polecam Twojemu ponownemu przemyśleniu.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #717
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Ostatnio mam problemy z ortografią. Być może NG - oglądam obydwa te kanały jak mam okazję. Moje pytanie było "tak po prostu" w temacie. Ciekawi mnie czy żyje, bo mówili o nim "w czasie przeszłym". Niesamowity film. Jak o gościu z Kamczatki co żyje z niedźwiedziami. A jak widzę nie wolno nic napisać, bo potem się ludzie tylko czepiają...
    Ostatnio edytowane przez Trauma ; 12-12-2008 o 00:24
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  8. #718

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Niezbyt lubie sie wypowiadac o liczebnosci. Liczebnosc to dla mnie troche taka pulapka naukowa chcieliby policzyc co do sztuki wszystkie zwierzeta a to nie tedy droga.
    Ja znam liczebnosc i przyblizone rewiry watach w moim terenie, wiecej info odnosnie bieszczadzkiego wilka zmian w jego populacji znajduje sie w pracach dr. Wojciecha Smietany dane przez niego prezentowane sa bardzo obiektywne.
    Lucyna ma duzo racji istnieje problem nielegalnego pozyskiwania wilka w bieszczadach z tym ze ja bym powiedzial ze najmocniej problem ten w obecnych czasach doskwieral w latach 90-tych obecnie chyba jest nieco lepiej. Watachy licza srednio po 5-7 szt. teren zdaje sie byc wypelniony dlatego zapewne notuje sie ekspansje wilka na polnoc.
    Asia ja wiem o jednej waderze zabitej zapewne przez obca watache kilka lat temu czas: przelom zimy i wiosny tereny: chyba okolice Skorodnego, Rosochatego.
    Trauma nie boj nic mnie tez chcieli zlinczowac za bledy ort. i tak od podstawowki w kolo Macieju hehehe.....

  9. #719
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    trza pisać tak żeby nie było się do czego czepiać.

    O gościu i całej sprawie z filmu w NG nic nie wiem. Jak nieco napomknąłem prof Andrzeja B (tego od wilków), to od razu pojąłem że źle zrobiłem- nie zgłębiałem tematu, a nie zależy mi na tej wiedzy aż tak bardzo żeby szukać informacji inną drogą
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #720
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Dzięki. Szkoda by było tego gościa. Coraz mniej osób robi coś dla zwierząt. Najłatwiejsze rozwiązanie dla ludzi to niestety wziąść i zabić, a nie zrozumieć... przyrodę.

    Przepraszam za chaotyczne wypowiedzi, zazwyczaj chodzi mi o coś ale nie potrafię tego tak napisać by wszyscy to prawidłowo odebrali.
    Ostatnio edytowane przez Trauma ; 12-12-2008 o 00:46
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zaczoł się odstrzał wilków
    Przez Kuchar w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2004, 22:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •