Strona 73 z 91 PierwszyPierwszy ... 23 63 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 83 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 906

Wątek: Beda strzelac do wilków

  1. #721
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Ostatno oglądałem filmy o tym człowieku, a mówią o nim w czasie przseszłym bo zginą rozszarpany przez niedzwiedzia. W filmie przedstwiono dokładnie okoliczności jego śmierci.
    pozdrawiam
    Marek

  2. #722
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Tak mi się też coś wydawało, że nie żyje... wielka szkoda :( A nic o niedźwiedziu nie słyszałam ale widocznie źle słuchałam.
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  3. #723
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Chyba o innego człeka chodzi, co to ponoć został przez wilki zabity

    http://www.cbc.ca/sask/features/wolves/2.html

    PS. w kwestii poprawności językowej...

    żeby nie było się do czego czepiać.


    Czasem nie ma sensu czepiać się, ewentualnie zwrócić uwagę pół żartem pół serio, przecież treść zawsze jest ważniejsza od formy

    A nie popełnia błędów ten tylko, co nic nie robi

    Pozdrawiam:)

  4. #724
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    @ Trauma
    Jeżeli interesuje Cię problem wilczy to może kiedyś połazimy z Wojtkiem tropicielem. Jak skończysz tatrzańskie zauroczenie to zapraszam.

  5. #725
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    @ Trauma
    Jeżeli interesuje Cię problem wilczy to może kiedyś połazimy z Wojtkiem tropicielem. Jak skończysz tatrzańskie zauroczenie to zapraszam.

    Bardzo chętnie. Dziękuję za zaproszenie. Tatrzańskie zauroczenie nigdy nie minie.
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  6. #726
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    @ vm2301
    Jeżeli interesuje Cię problem wilczy to może kiedyś połazimy z Wojtkiem tropicielem. Zapraszam
    Z przyjemnością:)



    Wracając do wilczych problemów. Tak sobie poczytuję jakieś hamerykańskie fora na temat wypadku Kentona Carnegie, oficjalnie uznanego za pierwszą ofiarę wilków w Ameryce Płn.

    W jednej z wypowiedzi spotkałem się z zarzutem, że brak dowodów takowych ataków wynika z bardzo trudnymi do spełnienia warunkami, by oficjalnie uznać taki atak za udokumentowany.

    Mianowicie, rzekomo cztery warunki muszą zostać spełnione:

    1. Wilk musi zostać zabity, przebadany i zdrowy - chodzi o brak wirusa wścieklizny.

    2. Wilk nigdy nie był trzymany w niewoli.

    3. Jest naoczny świadek ataku.

    4. Ofiara musi być śmiertelna.

    Zakładając wiarygodność osoby prezentującej te warunki, wychodzi na to, że musiało tam dochodzić do ataków wielokrotnie, tyle że ze strony

    a) wilków zarażonych wścieklizną
    b) skrzyżowanych ze zdziczałymi psami
    c) brak było świadków
    d) człowiek się wybronił.

    Powiem szczerze, że problem wg mnie dotyczy krzyżówek, czy zdziczałych psów. Jednego takiego spotkałem na swej drodze, dobrze, że był "najlepszym przyjacielem człowieka".
    Ale czułem się ... niezbyt komfortowo, szczególnie, że dzieciaka na rękach trzymałem.

    Stałem w strumieniu, a ten łaził, obwąchiwał, lizac próbował, a ja myślałem co zrobić jeśli uchleje - dziecko do strumienia wrzucić i się z psem naparzać?

    Towarzyszył nam całą drogę asfaltem od prawie Krzywego Mostu do Bystrego.

    Inne psy bywaja agresywne, niektóre krzyżowania genów mieszają pewnie we łbie.

    A na terenie tak małym jak Bieszczady o takowe krzyżówki będzie coraz łatwiej.
    No i wilki się 100% synantropami staną i polować na jamniki będą pod cukiernią U Szelców.

    Pozdrawiam:)

  7. #727
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Kiedyś na temat hybryd rozmawialiśmy z dr Śmietaną. Oficjalnie naukowcom znana jest jedna para: ona wilczurzyca=samica oczwarka niemieckiego, on basior. Szczenięta zostały zlikwidowane. Ja znam popłuczyny po hybrydzie czyli Lunę i jeszcze jedną parę ale o tym nie chcę pisać.
    Co do wędrówki to zadzieram kiecę i lecę.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 12-12-2008 o 09:53 Powód: a mi wyleciało

  8. #728
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Dlaczego zlikwidowano potomstwo?

  9. #729
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Kiedyś na temat hybryd rozmawialiśmy z dr Śmietaną. Oficjalnie naukowcom znana jest jedna para: ona wilczurzyca=samica oczwarka niemieckiego, on basior. Szczenięta zostały zlikwidowane. Ja znam popłuczyny po hybrydzie czyli Lunę i jeszcze jedną parę ale o tym nie chcę pisać.
    Co do wędrówki to zadzieram kiecę i lecę.
    .."nieoficjalnie: to znam jeszcze parę... z Husky... ale być może Lucyno myślimy o tych samych... i przyznam że jedne z madrzejszych i przyjemnych "psów"

  10. #730
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Beda strzelac do wilków

    @ Wojtek hybrydy bywają bardzo niebezpieczne dla ludzi. Na Syberii ponoć atakują miejscowych.
    @ Kropek być może.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zaczoł się odstrzał wilków
    Przez Kuchar w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2004, 21:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •