Zamieszczone przez Stały Bywalec
Khem, khem - mam wrażenie, że po 60-tce nie traci się prawa do chodzenia po górach i język prędki trochę za szybko chciał wyrazić co pomyślała głowa.
Co do ankietki - nie znęcajcie się nad nią, bo jakiś fragment wiedzy jednak nam dostarczyła. Ocenianie takiej sondy w kategoriach amatorstwa czy profesjonalizmu jest z letka absurdalne. To tylko jedno pytanko na stronie internetowej, a nie naukowe badanie.
A kwestia przedziałów wieku? No cóż, zawsze ktoś będzie bliżej jakiejś granicy, ktoś będzie w jakimś zbyt zagregowanym przedziale. Bardzo często w tzw. profesjonalnych ankietach przedziały kończą się na "powyżej 65 lat" choć też można byłoby je jeszcze podzielić, ale joorg skądinąd słusznie założył, że dzielenie tego ostatniego przedziału spowoduje, że powstanie kilka jeszcze mniej licznych grup, więc połączył te kategorie. Myślę, że choćby ze względu na niski stopień korzystania z internetu wśród osób starszych, miał rację w swoim założeniu (poza tym mało liczne kategorie są mało wartościowe z punktu widzenia statystyki :) więc się je łączy). Przecież to nie chodzi o to, że Ci po 50-tce, to już jakaś gorsza kategoria.
Owszem, można byłoby jeszcze inaczej dzielić przedziały wiekowe - choćby ze względu na to, że do 25 roku życia ludzie studiują, od 25 do 35 to jest początkowa faza tworzenia rodziny i małe dzieci, potem dzieci dorastają, zaczyna się częsciej jeździć samemu etc. etc.
Ale w gruncie rzeczy bardzo ciekawe jest i daje dużo do myślenia, że to forum jest tak "dojrzałe", bo przecież ludzie poniżej 20-roku życia chodzą po Bieszczadach i nawet intensywniej korzystają z internetu od starszych. Czemu jest wiec ich tak mało w wynikach? Może są pasywnymi forumowiczami, trochę boją się dyskusji starszych autorytetów i rzadziej wpisują? A może nie wiedzą o forum (sam w to mało wierzę). A może nie czuli się na tyle pełnoprawnymi forumowiczami, żeby wziąć udział w ankiecie? To są dla mne najciekawsze pytania, które rodzą sie na podstawie nawet tak prostego pytania.
Z socjometrycznym :) pozdrowieniem.


Odpowiedz z cytatem