Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Samochody terenowe - jaki wybrać?

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    z nad oslawy
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrek_brk
    Zastanawiamy się z ojcem nad kupnem Wrangler'a
    Kupujac wranglera musisz zwrócic uwage na okablowanie i rózne przeróbki zwiazane z elektryka,elektryka to choroba tych aut,jak nie cos ze stacyjka to z niewiadomego powodu ci nie chce zapalic,ale jak bedziesz mial szczescie to powinienes byc zadowolony. Wedlug mnie chyba najladniejsze terenowe auto moze sie naprawde podobac super dzwiek silnika w wersjach o wiekszych pojemnosciach no i w terenie tez jest niezle dzieki poteznej mocy,ale ma pare mankamentów sam takiego mialem to wiem.Jezeli nie sugerujesz sie wygladem to Nissan Patrol,moze byc tez ta stara wersja nie musi to byc od razu GR konstrukcja i mosty sa o wiele bardziej wytrzymale. Pozdrawiam

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez friber
    Wedlug mnie chyba najladniejsze terenowe auto
    To chyba mamy różne gusta, bo mnie wrangler zupełnie się nie podoba, i niezdrowo kojarzy mi się z "dresiarstwem". Wybaczcie ale takie mam skojarzenia.
    http://www.doczu.pl

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    taaa. Mi najbardziej sie podoba Patrol GR Wagon. Duże auto, co sie nie boi bieszczadzkich dróg. bo na te całkowite odludzia to jak już to quad zostaje.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    Witaj.
    jaki kupić? Zalezy ile masz kasy. (na zakup i przede wszystkim na eksploatację - nie mówie o paliwie ale o częściach, chyba że masz na nowy....)
    Nissan Patrol: (do 1998 rocznika)ekstra wóz, wytrzymały, dobre osiagi terenowe; częsci cholernie drogie
    Mitsubishi Pajero: polecam krótkiego do rocznika 1996/97 z silnikiem diesla, dobry wóz, zwrotny, klasyczna rama i wytrzymały; części : da sie przezyć
    Isuzu trooper: do rocznika 1992: polecam wesje długa z 2,8 Tdi dobre osiągi terenowe, wygodny, części w miare tanie
    Opel Monterey: roczniki 1993-1997 z dieslem 3,1: bardziej luksusowy wóz terenowy ale sprawny w terenie, części niekiedy tańsze od troopera bo wiele pasuje od opli, ogólnie polecam; silnik na niższych obrotach troche wołowaty ale dobry koń pociągowy
    Jeep Cherokee itd: legendy samochodów terenowych ale tylko legendy: skrzynia automat dyskwalifikuje (wg mnie), stały napęd na 4 dyskwalifikuje: szybsze zuzycie mechanizmów; częsci tanie tylko w USA (jak znasz angielski techniczny i zamowisz przez internet to naprawde tanie - ale tylko podstawowe mechaniczne i blacharskie: ozdobna listwa boczna kosztuje tyle co przednie światło); jesli juz to z silnikiem 2,5TD i maualna skrzynią.
    Suzuki Vitara: bardziej SUV niz terenowka ale dzielny w terenie (do rocznika 1996) i bez niskich prógów; dobry wóz dla rodziny bez bardziej ekstremalnych przejazdów; części da sie przezyc, duzo z odzysku
    Suzuki Samurai: jak go zliftować i poprzerabiac to bardzo dzielny wozik 2 osobowy na najcięższe przeprawówki. Uwaga bo wywrotny przy duzych prędkosciach i zakrętach(waskie i stosunkowo wysokie auto...)części j.w.
    Honda CRV,HRV - nie polecam
    Kia Sportage - nie polecam (lesnicy klną na nie jak szewcy)
    [b]UAZ[/b] - jak nie potrzebujesz wygód to extra terenówka: nie gniotsa nie łamiotsa!!!UAZ Granit - bardziej cywilizowany UAZ ale niepotrzebnie wporwadzli w paru miejscach kompozyty...
    To nie są moje bajania bo samochodami 1-6 sam sie poruszałem (najkrócej patrolem -poł roku bo zjadły mnie części, cherokeem 8 miesięcy bo sie rozsypał przeni dyfer; pajero służyło 2,5 roku aż pękła głowica bo go skatowałem na piaskach; najdłużej trooperem - 3 lata i do tej pory, Moneterey wypożyczany od mojego mechanika - bardzo sobie go chwali; vitara jeżdzi mój brat). pozostałe opinie od warygodnych uzytkowników lub od mechanika. Kto by chciał więcej info odsyałam na www.rajdy4x4.pl lub www.off-road.pl albo pogadać z uzytkownikami 4x4 z okolicy...
    pozdrawiam
    PYTON (ale sie naklepałem.... )

  5. #15
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyton
    Jeep Cherokee itd: legendy samochodów terenowych ale tylko legendy: skrzynia automat dyskwalifikuje (wg mnie), stały napęd na 4 dyskwalifikuje: szybsze zuzycie mechanizmów; częsci tanie tylko w USA
    No to mnie załamałeś Ale lepiej dowiedzieć się tego teraz, niż po zakupie :) Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie

    ...no i nie mówie o silniku 4,0: instalacja gazowa ponad 2 tysiące albo 16 litrów benzyny, a w terenie to znajomy osiagnął 25 jadąc stale na reduktorze prawie 16km...
    ale nie panikujmy: warto popatrzeć na ceny w sklepach interentowych części tych co sie zmienia najczęściej: klocki hamulcowe, amortyzatory, swożnie, końcówki drążków: zrób sobie kalkulacje do kilku róznych samochodów co ci sie podobają i bedzie wiadome...
    ja zaczynałem od ARO243 z 1983 roku: smaochód był spoko ale tylko na lato. Jak sie przesiadłem na patrola z 1988 to był cud techniki ale zezały mnie części i po pół roku jeździełem juz cherokim ale sie rozsypał dyfer (może przypadek...) i wsiadłem do pajero z 1986 - doooobry wóz ale nie wytrzymał 6-godzinnego kopania w piasku przy +45 stopniach w słońcu i na ostatek poleciała głowica (jak to wygrało rajd paryz-dakar?....
    troperem jeżdze juz prawie 3 lata i jest spoko (chyba sie tez troche ustatkowałem żona, dziecko...i błoto do 3/4 koła.... może za rok lub 2 bedzie Monterey....
    Land Rover discovery to też przyjemny wóz: sprawny w terenie, silnik 2,5TD wystarcza, przyjemny do przeróbek, części bardzo róznie...a mechanim tym jeździ i klnie bo mu teraz zamarza - kiepski rozrusznik i układ podgrzewania świcami....ale ogólnie OK
    Popatrz, posłuchaj, pokalkuluj bo warto sie zastanowić. Żeby tylko wygląd wozu i zachwalanie sprzedającego nie zmydliło Ci oczu bo mozna wdepnąć... (mówie z doswiadczenia)
    Pozdr i do spotkania 4x4 w biesach
    PYTON

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyton
    Jeep Cherokee itd: legendy samochodów terenowych ale tylko legendy: skrzynia automat dyskwalifikuje (wg mnie), stały napęd na 4 dyskwalifikuje: szybsze zuzycie mechanizmów; częsci tanie tylko w USA (jak znasz angielski techniczny i zamowisz przez internet to naprawde tanie - ale tylko podstawowe mechaniczne i blacharskie: ozdobna listwa boczna kosztuje tyle co przednie światło); jesli juz to z silnikiem 2,5TD i maualna skrzynią.
    Zgadzam się całkowicie...przykro mi Marcowy...
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  8. #18
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robines
    Zgadzam się całkowicie...przykro mi Marcowy...
    No dobra, wyleczyłem się z Jeepa. Ale z inicjatywy Pytona zachorowałem z kolei na Opla Monterey :D Do tej pory chyba nie do końca zdawałem sobie sprawę, że coś takiego w ogóle istnieje, ale popatrzyłem na Allegro i... ładne toto.

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    Gdybym miał kupe czasu i miejsce to był sobie złozyl cos takiego:
    1, Buda od Range RoVera
    2. Silnik od Lublina - Andoria 4C90 z turbodoładowaniem
    3. Sprzegło od starego Ducato lub GAZ 69M
    4. Przekłądnia posrednia od GAZ-a
    5. Skrzynia biegów od FORDA Transita wersji 42 - 6cio biegowa
    6. Wały posrednie od starego Land Rovera
    7. Mosty od UAZ-a
    8. Koła od Forda Transita

  10. #20

    Domyślnie

    Witam!

    Dla odmiany chciałbym polecić samochód japoński :)- najbardziej rozpowszechniony motel terenowy Toyoty na świecie - Toyotę Hilux 2,4 TD.
    Używamy go w firmie do jazdy w terenie, jak i w mieście.
    Jest to rocznik 97, ma przejechane 100 tys.
    Zalet ma wiele, ma świetny silnik z turbo, pali umiarkowanie - na jednej osi (przedniej) ok 8 litrów. Ma reduktor, jest pojemna - mieści 5 osób + 0.5 tony ładunku.
    W ciągu prawie 7 lat nic się nie zepsuło! Oczywiście był serwisowany.
    Ma też kilka wad. Pierwsza to za mały prześwit pod skrzynką przekładniową a druga to niedzielona przednia kanapa! Sprowadza się to do tego że pasażer i kierowca muszą mieć taką samą pozycję. Jest trochę sztywna ale w terenie sobie radzi świetnie. Minusem jest też to że jest ich w Polsce niewiele i są problemy z używanymi częściami.
    Muszę zaznaczyć że nie jeździmy nią offroadowo .

    pozdrawiam

    J.Lupino
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Samochody terenowe niszczą bieszczadzkie szlaki
    Przez Walker w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 22:00
  2. Jaki nocleg wybrać w Ustrzykach Górnych?
    Przez swi_r w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 22:07
  3. Ciekawy, trudny i krajobrazowy szlak - jaki wybrać ??
    Przez jokubek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 13:36
  4. Gdzie się wybrać
    Przez gnom w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2006, 19:00
  5. kolejka- którą trase wybrać?
    Przez pawlem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2004, 23:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •