Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Samochody terenowe - jaki wybrać?

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar WueM
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Piotrków Trybunalski
    Postów
    102

    Domyślnie

    Dobra, a ja sobie jeżdżę po terenie Polonezem na gaz. Co prawda po nizinach i z obstawą - zawsze jest ktoś do pchania. Służbowy szpadelek też mam zawsze gotowy. Choć lepszy jest (był) duży fiat (z kilkoma cegłami w bagażniku). O maluchach słyszałem wiele pochlebnych opinii, jak choćby taką, że samemu można się wypchnąć z błotka przy znaczącej pomocy samochodu. Sam jeżdziłem maluchem. Nie macie pojęcia ile się do niego zmieści! Chociaż koledzy jeżdżą trabantem (z tym lepszym silnikiem). Ma jedną niezaprzeczalną zaletę - w razie potrzeby można go po prostu przenieść.
    Pozdrawiam wszystkich 2x4
    Nie wszystkim dzieciom jest pisane stać się dorosłymi, niektóre nie mogą nauczyć się kłamać.

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie

    ....a ja tam jednak plecam maluszka, jeżdże bisem i nie było drogi gdzie bym nim nie wjechał a jeżeli takie są to znaczy, że: należy ruszyć tyłek i podreptać sobie co nieco......fakt że pare razy miałem takie sytuacje że przypalałem sprzęgło by wyjechać z jakichś dziur ale...nikt mnie jeszcze nie wyciągał a przejechałem wiekszość dróg w biesach....podsyłam zdjęcie mojego pierwszego maluszka w zimowej szacie co by nie było że sie nie da....
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Popieram maluchy w 100%.
    Choć ostatnio zdarzyło mi się wjechać do lasu Matizem (w trójmiejskie lasy).
    Już wyjeżdżam z powrotem... a tu leśny mi szlaban zamknął. Byłem 5 metrów od ruchliwej szosy, ale bez możliwości wjazdu na nią. Jadę do innego wyjazdu - to samo. Już miałem narobione w portkach. No ale chyba przecież nie pójdę jak głupi do leśnego położyć uszu i poprosić o wpłatę na rzecz państwa.
    Obleciałem wszystko wokół szukając co by tu wymyślić .
    Wypatrzyłem tylko taki jeden suchy jar do którego dałoby się wjechać od góry drogami, i zjechac nim do szosy, po którym kiedyś chyba zjechał traktor. (Kto z trójmiasta to wie jakie górskie tereny i jary są na wzgórzach, choć tam jary na szczęście o połowę mniej wcięte niż w Bieszczadach, ale też nie ma co).
    Poodsuwałem z niego gałęzie, wycofałem się spod szlabanu i dookoła dojechałem do początku tego jaru od góry marząc żeby wszystko się udało. Bo jak mi utknie w tym jarze to już będzie kaplica.
    Jak zjeżdżałem to gałęzie pracowały po całej karoseri, od podłogi do dachu. Na końcu jeszcze ostru zakręt przy stercie drewna. Było ciasno. W końcu odetchnąłem. Udało się wybrnąć. Ale co nasrałem w portki to moje.
    Więc to czy samochód jest terenowy to bardziej zależy od użytkownika. Nawet małego Matiza można tak ochrzcić.

    Przez to miejsce które przebrnąłem tym mikrusem wiekszy terenowy po prostu by się nie zmieścił, bo stoki jaru były zadrzewione. I za to lubię "terenowe" maluchy.
    Ale Lupino, przyznam też że za HiLuxem zawsze tęsknie patrzę. Taki terenowy autobus w sam raz na różne imprezy lub idealne rodzinne autko.

    ps: Irekr, a reduktor?
    pozdrawiam
    malo :wink:

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żubr
    ....a ja tam jednak plecam maluszka, jeżdże bisem i nie było drogi gdzie bym nim nie wjechał a jeżeli takie są to znaczy, że: należy ruszyć tyłek i podreptać sobie co nieco......
    to tak dla przypomnienia :

    http://www.bieszczady.info.pl/0,223,0,0,echo.html

    jeżeli o Maluchu i biesach mowa
    pozdroowka
    marekm

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Samochody terenowe - jaki wybrać?

    heheh z filmu wynika, że nie ma reguły
    http://fishki.net/comment.php?id=69541
    heh, uśmiałem się
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  6. #26
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Samochody terenowe - jaki wybrać?

    Czyli jednak deta czas nabyć Pomknie się z Terki do Dołżycy i dalej na Wetline...mrrr
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  7. #27

    Domyślnie Odp: Samochody terenowe - jaki wybrać?

    Ja właśnie też potrzebuję jakiegoś dobrego auta, które będzie mi służyło zarówno do jazdy po lasach, jak i codziennego użytku po "normalnych" drogach. Przeglądam tylko oferty nowych samochodów. Ostatnio byłem we Wrocławiu i zainteresowała mnie oferta salonu samochodowego na Kamiennej. Jestem juz prawie zdecydowany na Suzuki Vitarę, podobno świetnie sprawdzają się w terenie. Zaproponowano mi swietną ofertę cenową, ale chciałbym zapytać, czy ktoś ma doświadczenie z tym autem.

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Na kanwie motywu, który pojawił się w innym wątku...

    Powoli przymierzam się do zakupu autka, a od dość dawna chodzi za mną Jeep Cherokee. Na szczęście przyssał się do mnie ten starszy model, ok. 10-letni, z kanciastą budą, wart jakieś 10-15 tys. Zastrzegam, że nie zamierzam nim "niszczyć bieszczadzkich szlaków" Podoba mi się sylwetka i tyle. Ale nie mam żadnego doświadczenia z samochodami 4x4, wobec czego zbieram opinie z różnych źródeł i uprzejme pytam praktyków: czy warto się pakować w taki zakup?
    Domyślam się, że 4-litrowy silnik benzynowy potrafi zarżnąć finansowo, zatem czy lepiej kupić diesla czy założyc instalację gazową? Jakie są - proporcjonalnie do innych modeli terenówek - koszty utrzymania i ewentualnych napraw? Czy 10-letni egzemplarz Cherokee jest bardziej, czy mniej awaryjny od innych 4x4? Czy nie ma problemów z serwisem w Warszawie i "w Polsce"?
    Jeśli macie doświadczenia z tą marką, modelem lub innymi terenówkami, nie bądźcie skąpi i podzielcie się :)
    Pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez huskypodlaski ; 12-06-2015 o 16:46

  8. #28
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Samochody terenowe - jaki wybrać?

    Tak mam obecnie takie auto. Chcesz kupić model 2006 - 2014, czy ten nowszy? Napisz na pw co Cię interesuje to odpowiem późnym wieczorem.

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Samochody terenowe - jaki wybrać?

    Jest tu może jakiś posiadacz Discovery z lat 95-98 lub Terrano II z silnikiem 2.7 ?

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Samochody terenowe - jaki wybrać?

    No ja od paru lat zarzynam dyskotekę, trzysetę.
    https://www.youtube.com/watch?v=6I0SlzL79dM
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Samochody terenowe niszczą bieszczadzkie szlaki
    Przez Walker w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 22:00
  2. Jaki nocleg wybrać w Ustrzykach Górnych?
    Przez swi_r w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 22:07
  3. Ciekawy, trudny i krajobrazowy szlak - jaki wybrać ??
    Przez jokubek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 13:36
  4. Gdzie się wybrać
    Przez gnom w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2006, 19:00
  5. kolejka- którą trase wybrać?
    Przez pawlem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2004, 23:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •