Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Samochody terenowe - jaki wybrać?

  1. #1
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie Samochody terenowe - jaki wybrać?

    Na kanwie motywu, który pojawił się w innym wątku...

    Powoli przymierzam się do zakupu autka, a od dość dawna chodzi za mną Jeep Cherokee. Na szczęście przyssał się do mnie ten starszy model, ok. 10-letni, z kanciastą budą, wart jakieś 10-15 tys. Zastrzegam, że nie zamierzam nim "niszczyć bieszczadzkich szlaków" Podoba mi się sylwetka i tyle. Ale nie mam żadnego doświadczenia z samochodami 4x4, wobec czego zbieram opinie z różnych źródeł i uprzejme pytam praktyków: czy warto się pakować w taki zakup?
    Domyślam się, że 4-litrowy silnik benzynowy potrafi zarżnąć finansowo, zatem czy lepiej kupić diesla czy założyc instalację gazową? Jakie są - proporcjonalnie do innych modeli terenówek - koszty utrzymania i ewentualnych napraw? Czy 10-letni egzemplarz Cherokee jest bardziej, czy mniej awaryjny od innych 4x4? Czy nie ma problemów z serwisem w Warszawie i "w Polsce"?
    Jeśli macie doświadczenia z tą marką, modelem lub innymi terenówkami, nie bądźcie skąpi i podzielcie się :)
    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    He He ja tez sie przymierzam ale najpierw musze sie pozbyc obecnego autka. W tej cenie co napisales mozna juz je pokusic na Nisana GR o niebo lepszego od Jeepa. Ma dobre opinie w necie i wsrod bieszczadzkich uzytkownikow aut terenowych.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy
    Podoba mi się sylwetka i tyle.
    Tu masz rację(chociaż o gustach podobno się nie dyskutuje)
    Cytat Zamieszczone przez irek
    W tej cenie co napisales mozna juz je pokusic na Nisana GR o niebo lepszego od Jeepa. Ma dobre opinie w necie i wsrod bieszczadzkich uzytkownikow aut terenowych.
    Tu zaś irek ma całkowitą rację bo GR to naprawde świetna furka,wytrzymalsza,tańsza w utrzymaniu i z dostępem do części nie ma problemu.Kolega ma Nisana(też nim jezdziłem przez jakiś miesiąc)i jest naprawdę świetny.Osobiście, aktualnie jeżdzę samuraiem(to taka najmniejsza suzuka)Jest to autko 4 osobowe(chociaż dla mnie tylko 2-osobowe gdyż "pozbyłem się" tylnej kanapy )Jest bardzo tanie w eksploatacji a dostęp do części jest jeszcze lepszy jak do nisana.Za stosunkowo nieduże pieniądze(5-15 tyś)mozesz miec taką małą zabawkę 4x4.Po zakupie jakiejkolwiek terenówki(jeżeli myślisz o jeżdzie w prawdziwym terenie :D )trzeba wykonac kilka "poprawek" po fabryce...ale to już inna bajka.Zajrzyj na forum www.rajdy4x4.pl Poza tym służę radą na priv
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Ostatnio szukałyśmy z kolezanką terenówki. W Rzeszowie w komisie widziałyśmy cudo soknstruowane dla Bundeshwery. Rocznik 1982 r. ale samochód służył jako zabawka myśliwemu, jest w bardzo dobrym stanie. Parametrów nie pamiętam kompletnie się na tym nie znam ale autko cudo.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    A mnie tam najbardzie podobają się UAZ'y. Mam jakiś sentyment do nic, i chciałbym takiego mieć. Szkoda, że nie są najtańsze w eksploatacji
    http://www.doczu.pl

  6. #6
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    A mnie tam najbardzie podobają się UAZ'y.
    Były dostępne UAZy przerabiane w Polsce - nowe. Nazywały się GRANIT i miały silniki Diesla z Andrychowa, chamulce tarczowe i kilka innych ulepszeń. Buda z plastiku.
    Nie wiem , czy ta wersja jest nadal dostępna.
    Jeepa będzie sprzedawać Tosia. Nie będzie drogi. Ma instalację gazową.
    Długi

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    może nie 4x4, ale co chodze po bardziej (i mniej) cywilizowanej części Biezczadów, to wszedzie miejscowi śmigają fiacikiem. Osobiście zdałbym się na ich doświadczenie. Takim wszędzie zajedziesz!!!
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    może nie 4x4, ale co chodze po bardziej (i mniej) cywilizowanej części Biezczadów, to wszedzie miejscowi śmigają fiacikiem. Osobiście zdałbym się na ich doświadczenie. Takim wszędzie zajedziesz!!!
    Ooo przepraszam - w maju ub.r jechaliśmy z kumplami z Tarnawy do Bukowca 27 letnim VW Golfem - kurde i nawet schludnie w środku wyglądał. A jak kierowca nim ciął ...
    http://www.doczu.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Zastanawiamy się z ojcem nad kupnem Wrangler'a (używany rzecz jasna). Na allegro chodzą po 15-20 tys., a gość z warsztaty mówi, że są na prawdę bardz dobre. Odradzał nam GAZiki i UAZy, bo się cały czas psują. A marze nie to Land Rover Defender :)

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    może nie 4x4, ale co chodze po bardziej (i mniej) cywilizowanej części Biezczadów, to wszedzie miejscowi śmigają fiacikiem. Osobiście zdałbym się na ich doświadczenie. Takim wszędzie zajedziesz!!!
    He he to chyba bardziej z musu i ekonomi a nie dlatego ze to swietne auto teren
    Fakt 126 ma zalety mozna go samemu z popychu odpalic lub sie wypchac z blota oraz naprawic auto u kowala i to chyba koniec zalet tej terenowki
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Samochody terenowe niszczą bieszczadzkie szlaki
    Przez Walker w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 22:00
  2. Jaki nocleg wybrać w Ustrzykach Górnych?
    Przez swi_r w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 22:07
  3. Ciekawy, trudny i krajobrazowy szlak - jaki wybrać ??
    Przez jokubek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 13:36
  4. Gdzie się wybrać
    Przez gnom w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2006, 19:00
  5. kolejka- którą trase wybrać?
    Przez pawlem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2004, 23:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •