Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Charakterystyka Bieszczadnika okiem Docza

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Charakterystyka Bieszczadnika okiem Docza

    Witam Was Kochani w Nowym Roku.
    jako, że rok jest nowy, to naszły mnie refleksje, smutki, żale, i tęsknota za rokiem minionym. Gdy tak roniłem łezkę nad lampką wina musującego (bo na szampana to mnie raczej nie stać) przyszła mi do głowy myśl, aby scharakteryzować "Typowego Bieszczadnika". Nie wiem jaki miałby temu przedsięwzięciu przyświecać cel, może komuś przyda się to do pracy dyplomowej czy jakiegoś innego przeznaczenia. Ot tak poczułem potrzebę podzielenia się moimi spostrzeżeniami.
    Zaznaczam, że są to tylko i wyłącznie moje domysły, obserwacje i rozmowy przeprowadzone z niektórymi z tego forum, obserwacji naocznych, oraz biografii bieszczadzkich "Zakapiorów". Na tej podstawie spróbuję scharakteryzować "BIESZCZADNIKA". Wszelkie podobieństwo do osób rzeczywistych jest przypadkowe, a nawet zamierzone ( ), krytyka oraz suplementysą mile widziane :D :D :D
    "Bieszczadnik" to człek:
    - prawy
    - rzetelny
    - otwarty na świat otaczający go
    - życzliwy
    - chetny do pomocy bliźniemu
    - wielbiący przyrodę, wrażliwy na jej piękno
    - towarzyski jak zaistnieje potrzeba/okazja (*) to i pijący alkohol (co w tym złego ?) ale jednocześnie potrafiący samotnie spędzić kilka dni w lesie, po to aby się "zregenerować"
    - lubiący specyficzny klimat (nie potrafię tego wyrazić słowami, ale kazdy kto był w Bieszczadach wie o co mi chodzi)
    - nie przepadający za wygodami ( jesli sa to dobrze, ale jesli "klimat" góruje nad wygodami, to jest właśnie coś dla "Bieszczadnika")
    - gotów przejechać setki kilometrów, po to aby być TAM. Choćby przez chwilę.
    - zaradny
    - samowystarczalny
    - niejednokrotnie to człowiek potrafiący przelać na papier/ekran monitora(*) to co czuje w sposób raqczej nieosiągalny dla przeciętnego zjadacza chleba
    - czasem zdarza się, ale już coraz rzadziej, że to człowiek "na zakręcie życia".
    - potrafiący nawet w licznym gronie, podczas hucznej imprezy wyizolować siebie z tego gwaru i pobyć chwilę lub dwie sam na sam ze sobą.
    - ...
    To tyle - jesli ktoś może tę listę uzupełnić, to bardzo proszę. Ja na chwile obecną nie jestem w stanie wymyślić za wiele ;-)
    Dla mnie Bieszcady są oazą, gdzie męcząc się podejściami, jednocześnie regeneruję siły witalne, i przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie teraz przetrwania roku bez choćby krótkiej wizyty w Bieszczadzie.
    Pozdrawiam serdecznie i jednocześnie życzę Wam abyście w tym Nowym Roku bywali w Bieszczadach częściej niż byście tego chcieli, i oby liczba wyjśc odpowiadała liczbie powrotów. I dziękuję że jesteście.
    http://www.doczu.pl

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    no i musi mieć zawsze dobry humor.
    Niekoniecznie powodowany wypiciem płynów z procentami - choć przecież w piciu owych nie ma nic złego :D :D :D :D :D :D
    No i jak już pisałeś - nie może notorycznie narzekać:

    -na pogodę, warunki, posciel w łóżku hotelowym czy innym, jedzenie, mgłę, brak widoczności, zamknięty poza sezonem sklep, rozmoknięty snieg, dziury w drodze, które mogą powodować uszkodzenia zawieszenia, bo przeciez bardziej niz własne auto ceni sobie podróż taka drogą i na wiele innych niedogodności.
    I jeszcze żeby Bieszczady nie kojarzyły mu się tylko ze spotkaniami towarzyskimi typu KIMB (bez urazy - żadnego uczestnika nia mam zamiaru obrażać), ani z imprezami typu BA i podobnym.
    Musi wiedzieć czego szuka w Bieszczadach i potrafić zawsze to odnaleźć (nie myślę o geocache) :lol
    Dziś więcej nie wymyślę
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Aaa no i jeszcze zapomniałem dopisać, że "Bieszczadnik" jest cierpliwy ( w oczekiwaniu na transport na przykład lub podczas obserwacji przyrody)
    http://www.doczu.pl

  4. #4

    Domyślnie Hej

    Jestem przeciwko zawieraniu w definicji alkoholu. Wiem, że był on ważną częścią Bieszczadzkich klimatów, jednak znam kilku ludzi godnych tego tytułu, którzy nie piją.

    Gdyby zaś ten podpunkt nie został znowelizowany będę musiał zaprzestać bywania w Bieszczadzie. ;-)

    Dodałbym też, że choć są to ludzie otwarci, to na ich przyjaźń i szacunek trzeba ciężko pracować.
    Pozdrawiam z dalekiej północy,
    Marcin.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ezechiel
    Gdyby zaś ten podpunkt nie został znowelizowany będę musiał zaprzestać bywania w Bieszczadzie.
    to zaprzestań --Twoja sprawa -- za ostre wg mnie jest to Twoje "ultimatum"
    wszystko jest dla Ludzi w odpowiedniej porze i czasie
    Jak szybko można nauczyć sie szantażu :) ??,na przykładzie zakrecania kurka z gazem
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  6. #6

    Domyślnie Hej

    Czy zmuszam kogolwiek do abstynencji ? Nie.

    Czy jestem zmuszany do picia ? Pośrednio, przez definicję.

    Joorgu, niektórzy wyżej cenią swoje zasady, niż etykietki.

    Był ;-) ?
    Pozdrawiam z dalekiej północy,
    Marcin.

  7. #7
    Kazimierz Wiktor
    Guest

    Domyślnie

    Charakterystyka Bieszczadnika okiem Docza
    Nie mnie oceniać czy jestem prawy i rzetelny (staram się), pozostałe kryteria mniej więcej spełniam. Od mniej więcej roku jestem dokładnie zajawiony na Bieszczady! Nie mogę jakoś poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Może tutaj ktoś mi pomoże?
    Czekam na jakiś odzew, cierpliwy jestem na pewno!!!
    Pozdrawiam wszystkich!!!
    KWM

    PS. Jestem człowiekiem starszym(48 l), komputer mam opanowany średnio!

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    No i mamy... CHODZĄCY (po Bieszczadach) IDEAŁ
    Chciałbym takim być! Niestety nieraz zdarza mi się być "nieramowy"! Ale jestem tylko człowiekiem, choć pod moim emblematem forumowym napisano: Bieszczadnik!
    A tak swoją drogą, życzę Wam wszystkim w Nowym Roku, abyście spełnili kryteria Docza. (Ja będę się usilnie starał )

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kazimierz Wiktor
    Jestem człowiekiem starszym(48 l)
    Chyba żartujesz? Ja mam prawie 50 i nie czuję sie "starszy". Więcej optymizmu i mniej samokrytycyzmu KW (proszę nie pisz tak, bo uświadamiasz mi mój wiek )
    Witaj na forum

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    SANOK
    Postów
    33

    Domyślnie

    Według mnie to Bieszczadnik powinien być przede wszystkim UŚMIECHIĘTY jak to już tutaj doczu pisał oraz życzliwy. No i ogólnie zgadzam się z wersją Docza nie mam się po co powtarzać. Ale Bieszczadnik to Bieszczadnik każdy ma inne myślenie i postępowanie które prowadzi do tego że są Odmienni i ciekawi.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pogoda na "nos bieszczadnika "
    Przez Rycho w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2007, 22:49
  2. Na bieszczad choć okiem rzucić...
    Przez niedzwiadek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2007, 14:46
  3. Mamy nowego bieszczadnika
    Przez iza w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2005, 21:27
  4. stojak prawdziwego bieszczadnika
    Przez irek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-07-2003, 13:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •