Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kalnica ... i co dalej?

  1. #1
    kuba_psk
    Guest

    Domyślnie Kalnica ... i co dalej?

    Witam.

    W weekend majowy wybieram sie z kolegą do Kalnicy na 3 dni pod namiot. Wiem że w okolica ta jest bardzo ładna, a co do wypraw w góry to słyszałem że warto wybrać się na Smerek i Połonine Wetlińską. Jeśli ktoś mógł by mi pomóc ułożyc trase jednodniową był bym bardzo wdzięczny. Zaznaczam że po górach chodze nie od wczoraj
    Słyszałem coś o szlaku szczytami właśnie tych gór, i wychodzi się prosto w Kalnicy. Prosił bym o pomoc.

    PS. Jeśli ktoś był by taki miły i powiedział mi co to za górę widać na tym zdjęciu http://www.bieszczady.pik-net.pl/gify/zdjecia2/bb4.jpg

    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich zakochanych w Bieszczadach.
    Kuba

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuba_psk
    Jeśli ktoś był by taki miły i powiedział mi co to za górę widać na tym zdjęciu
    Witaj!
    Na pierwszym planie to Połonina Caryńska, trochę w prawo, w oddali widać Tarnicę.
    Zdjęcie zrobione z Połoniny Wetlińskiej właśnie.
    Przejrzyj posty na forum, a znajdziesz opisy tras, które Cię interesują.
    Pozdrawiam
    Przemek

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar MF
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Tychy
    Postów
    174

    Domyślnie

    http://przewodnik.onet.pl/1127,region.html
    Jeśli niewiele bywałeś w Bieszczadach, to tu znajdziesz sporo tras, nawet ciekawie opisanych.
    Pozdrawiam i miłego wypoczynku :)

  4. #4
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224
    bertrand236

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Kalnica ... i co dalej?

    Cytat Zamieszczone przez kuba_psk
    Słyszałem coś o szlaku szczytami właśnie tych gór, i wychodzi się prosto w Kalnicy
    Idziesz z Kalnicy w kierunku Jaworca i łapiesz czarny szlak. Czarnym wychodzisz na Przełecz Orłowicza. Z przełęczy idiesz czerwonym szlakiem grzbietem połoniny aż do schroniska, nastepnie wracasz tą samą trasa do Przełeczy Orłowicza. Teraz czerwonym wychodzisz na Smerek i schodzisz z niego do Kalnicy. Wersja krótsza: Kalnica - czarny szlak - Smerek - Kalnica. Na Caryńską trochę za daleko.
    Na Twoim miejscu przemyslałbym nocleg, bo kalnica nie jest najlepszym punktem wypadowym na szczyty, które masz na myśli - przy wypadach typu "z bazy".
    Zamiast j/w zabrać ze soba namiot i zejść z Wetlińskiej do Brzegów Górnych (Berehy) - tu nocleg. Kolejnego dnia możesz sobie machnąć Caryńską i zejść do Ustrzyk Górnych, czy to od razu czy przez Rawki (akurat na 1 dzień).
    Z Kalnicy masz też czerwony szlak w strone przeciwną. Idziesz do Smereka (wiocha) tu za sklepem szlak skręca w prawo i przez Fereczatą wychodzisz na Jasło. Powrót j/w.
    Fundnij sobie jakas mape i przewodnik.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #6
    kuba_psk
    Guest

    Domyślnie

    Witam.

    Dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi. Jeśli chodzi o nocleg, wybrałem Kalnice dlatego iż byłem tam już kilka razy, biwakował bym tam koło domu pewnego znajomego, i naprawdę podoba mi się ta okolica. Myślę że śmiało moge "zaliczyć" Smerek i Wetlińską, może także Jasło.

    Pozdrawiam.
    Kuba_psk

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kalnica - nocleg
    Przez wedrowna w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 19:47
  2. Baligrod i .......co dalej ?
    Przez Mieszczuchy z Łodzi w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 20:06
  3. Kalnica
    Przez Alika w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-04-2007, 12:31
  4. Nowosiółki i Kalnica - wodospady
    Przez Zosia samosia w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2006, 22:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •