Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Artykuł w Polityce

  1. #41
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Julianow
    Postów
    39

    Domyślnie Ad vocem do Igora

    Do Igora: Wszystko swietnie jesli chodzi o liberalizm, ale dla mnie to baaaardzo daleko od "skrajnej prawicy", ktora z zalozenia (przynajmniej dla mnie) jest raczej konserwatywna niz liberalna. Jesli mowisz o prawicy w znaczeniu liberalizmu zarowno gospodarczego, jak i swiatopogladowego, to jestem z Toba obiema rekami i nie tylko, ale definiujmy dokladnie pojecia, bo znam wiele osob na pewno mniej liberalnych ode mnie, natomiast uwazajacych sie (i tu moja pelna zgoda) za zdecydowanie bardziej prawicowe niz ja.

    Z drugiej strony, pojmowanie liberalizmu w sensie tolerancji i wolnosci idei wydaje mi sie blizsze lewicowej niz prawicowej filozofii. Wywodzac z samego jezyka (choc moze ide za daleko) bliskimi pojeciami sa liberalizm i libertynizm, a o tym ostatnim na pewno nie mozna powiedziec, zeby byl bliski jakkolwiek pojetej prawicowosci.

    Jesli zgodzilibysmy sie, ze w pojeciu LIBERALIZM miesci sie zarowno rynkowe podejscie do gospodarki, jak i silnie wolnosciowe czy tez skrajnie tolerancyjne podejscie do ideowosci, swiatopogladu, etc., to jestem z Toba calym sercem. Wiecej, uwazam ze tak zdefiniowany liberalizm (szczegolnie w jego czesci swiatopogladowej) - ale na pewno nie prawicowosc! - moglby byc jedna z kluczowych cech opisujacych wspolczesny typ Otrytczyka.
    Dla wszystkich starczy miejsca (jesli tylko zechca...)

  2. #42
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Julianow
    Postów
    39

    Domyślnie Ad vocem jeszcze do Macia

    Twoja koncepcja "troche kontnuacji, a troche kontestacji" na pewno spodobalaby sie Heniowi K. i jeszcze kilku osobom blizej niz ja zwiazanym z marksizmem, jako ucielesnienie idei tezy i antytezy, ze zderzenia ktorych rodzi sie synteza. Po prostu piekne, brawo: Marx wiecznie zywy :)
    pozdro,
    a.
    Dla wszystkich starczy miejsca (jesli tylko zechca...)

  3. #43

    Domyślnie wójek Witek- mistz ciętej riposty

    Ok, mogłeś to faktycznie to tak interpretować, choć nie to chciałem przekazać.
    A z tą "trochę kontynuacją, trochę kontestacją", to co? Nie jest tak?

  4. #44
    Miron
    Guest

    Domyślnie Artykuł w P.

    Przeczytałem i stwierdzam, że nie ma się co rozwodzić nad tym, że o historii tyle, a o odbudowie tyle, że po macoszemu potraktowano dekadę lat 80-tych, że nie wspomniano o wielu znaczących postaciach, jakie przez Otryt się przwinęły. Ale kochani, czy zmieszczenie 30 lat barwnych dziejów Chaty na 3 stronach jest w ogóle możliwe ? Ważne jest to, iż w końcu ktoś o tym napisał, i to naprawdę bardzo pozytywnie. Obawiam się tylko, że po tym artykule ruszą "pielgrzymki" na Otryt -ale cóż - taka jest cena popularności...

  5. #45
    vel Szymon
    Guest

    Domyślnie O artykule

    Mam nadzieje, że mnie za tą wypowiedź nie ukamienujecie ale....
    Z całym szacunkiem ale zachowujecie się trochę jak większość Polaków, którzy bez human story i stand up-ów nie są w sttanie pojąć jaki przekaz niesie w sobie infomacja prasowa lub telewizyjna. Artykuł ukazał się w Polityce i nie mylcie tej gazeta z tabloidem w którym trzeba kawę na ławę, że ....fajnie jest, ..... super jest, .... przyjedźcie....
    Pismo skierowane jest do osób potrafiących analizować i wyciągać wnioski. Do ludzi inteligentnych, a ztego co zauważyłem to raczej tacy przyjeżdzają na Otryt. Więc proszę przestańcie marudzić.
    Będę dziś w Wieżycy - bijcie dopiero po ściągnięciu okularów.

  6. #46
    Bieszczadnik Awatar Ajgor
    Na forum od
    05.2004
    Rodem z
    jeszcze Warszawa
    Postów
    197

    Domyślnie

    vel Szymon, z całym szacunkiem, ale nikt nie będzie Cię bił za mówienie prawdy :) Te czasy już minęły w Polsce, a na Otrycie nigdy takich czasów nie było. Także spokojnie mozesz rozwinąć temat i dokonać głębszej analizy komentarzy. Jeśli oczywiście chcesz

    Miron, a niech się przewiną te pielgrzymki. Potrwa to rok, zdobędziemy środki na wykończenie, a później i tak zostaną tylko ci, którym odpowiada sławojka i brak prądu. Bo nie jest to na szczęście hotel. Także spoko! :)

    Pozdrawiam serdecznie!
    "Bo najważniejsze to żeby być razem" :-)
    Aktualnie - relacja z Azji Środkowej: http://blog.czajka.art.pl
    http://www.otryt.bieszczady.pl
    http://www.poema.art.pl/site/sub_6820.html

  7. #47
    Sister
    Guest

    Domyślnie Do vel Szymona

    Marku! Wg mnie masz rację! (vide mój wpis)
    (korzystam z bezpiecznej odległości Warszawa - Kraków)

  8. #48

    Domyślnie

    A mi sie artykul podobal!
    Wpadl mi w ręce dopiero dziś, więc czytając go znalam już Wasze komentarze i spodziewalam sie nudnego tekstu oderwanego od rzeczywistości. Ale nic z tych rzeczy! Jest ladnie napisany, ciekawy i przedstawia Otryt jako cos wiecej niz kolejną studencką chate w Bieszczadach.
    Gdyby nie to, że w Otrycie juz jestem zakochana po uszy, tekst pewnie sklonilby mnie do odwiedzenia Chaty. Fajnie, ze zamiast opisywać, że mamy ladny kominek, glupiego pieska-kazanka i ileś tam miejsc noclegowych, pokazuje Chatę jako miejsce od lat sciągające ludzi ciekawych i mających coś do powiedzenia.
    Dobry tekst i dobrze, że sie ukazal :)
    W Wasze...

    Kaśka

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. W polityce nie ma sentymentów
    Przez Stały Bywalec w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 18:30
  2. Ciekawy artykuł
    Przez Basia Z. w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 20:57
  3. Artykul o wilkach
    Przez klopsik w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 17:14
  4. Artykuł z NG
    Przez zakapior w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-01-2005, 16:18
  5. Materiały do artykułu
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-09-2004, 22:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •