Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Dlaczego jeżdzimy w Bieszczady

  1. #21
    DacePowolny
    Guest

    Domyślnie

    co kilka tygodni zaglądam na to forum, to co mogę tutaj przeczytać daje mi ogromną nadzieję na radość z przestrzeni, której potrzebuję, wolność i szczęście
    Bieszczady dla mnie to odległy zakątek Polski, miejsce wymagające wyciszenia i szacunku dla przyrody, miejsce gdzie chciałbym w końcu zabrać moją ukochaną Sylwię
    dlatego wyruszę w Bieszczady
    i pomyśleć, że byłem już tak blisko w ostatnich dniach, jeszcze kilkadziesiąt km i otarłbym się o marzenia
    następna wyprawa w tym kierunku musi się udać
    pozdrawiam

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DacePowolny
    miejsce gdzie chciałbym w końcu zabrać moją ukochaną Sylwię
    Zdecydowanie ! W Bieszczadach niejedno uczucie rozkwitło
    Pozdrawiam
    Przemek

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie

    W Bieszczady jeżdżę od wielu lat,dla spokoju dla innych ludzi,a przede wszystkim dla siebie.
    Uwielbiam kazdą porę roku z tym, że w lato szerokim łukiem omijam miejscowości takie jak Solina Polańczyk itp:
    Kilka lat temu zawiozłemw Bieszczady swoją córkę wtedy zbuntowaną nastolatkę,wróciła zauroczona dzisiaj korzysta z każdej możliwości,żeby pojechać w swoje ukochane górki
    Czyż nie ma w Biesach jakiejś magii -napewno jest,wystarczy poczytać sobie forum
    POzdrawiam
    Wojtek legionowo

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek legionowo
    Czyż nie ma w Biesach jakiejś magii -napewno jest,wystarczy poczytać sobie forum
    A może to jest objaw jakiegoś uzależnienia. Nie wydaje się Wam, że Bieszczadnicy uważają się za coś lepszego od rzeszy zwykłych turystów. Sam czasami, ej co ja piszę, często nie czasami łapię się na tym "grzechu". Dla mnie bycie "bieszczadnikiem" to prawie jak przynależność do jakiegoś zakonu :P
    Czy to nie są oznaki choroby

  5. #25
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zillo
    Czy to nie są oznaki choroby
    Nieuleczalnej,
    potem to już tylko...
    Ale dobrze nam z tą "chorobą".
    Siądę na Dwernickim Kamieniu i szczęście po horyzont..
    Witaj DP w gronie dziwaków :D
    Pozdrawiam
    Długi

  6. #26
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    ja pierwszy raz pojechalam w bieszczadki w 97 roku.. nie byly juz wprawdzie to te dzikie gory ktore wielu z tego forum jeszcze pamieta :( pierwsza miejscowoscia ktora zrobila na mnie wrazenie byla tarnawa nizna.. tam poznalam klimat bliskosci granicy, dziwnych ludzi znikad, zapach dymu smolarzy i dziwnej wolnosci z ktora niespotkalam sie nigdzie indziej.. mimo ze przez caly miesiac wtedy lalo(chyba z 3 dniowa przerwa), moimo ze nie zobaczylam ani kawalka poloniny, nie nachodzilam sie po gorach to wracam tam do teraz.. i naprawde ciezko wyjasnic slowami dlaczego...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malo
    Nie będę ukrywał że dla mnie Bieszczady (i inne dzicze) to ucieczka od.....
    Ja po prostu nie za bardzo jestem stworzony do życia w mieście. Im naturalniejsze warunki, im dalej od sklepów i wszelkich innych uciech cywilizacji - tym lepiej mi się oddycha. No i przede wszystkim ludzie gór, na szlaku - o wiele bardziej otwarci. A jakby się tylko nadarzyła jakaś sensowna fucha w okolicy, to zaraz poważnie bym rozważył taką propozycję.

    A tu widzę że tworzy nam się familijność bieszczadzka:
    Cytat Zamieszczone przez maciek20001
    Teraz, po latach mam żonę i 4-letnią córeczkę. I nie mogę sie doczekać chwili,gdy gdy swemu dziecku pokażę szlaki , po których kiedyś chodzil jej ukochany tatuś.
    Cytat Zamieszczone przez długi
    Mój młodszy syn był pierwszy raz pod namiotem, jak miał 2.5 roku. Targaliśmy nawet nocnik, by w razie potrzeby nie prowadzać go po nocy do lasu. Jak miał 4 lata, to polazł z Duszatyna do Rabego
    Więc dołożę i swoje - ze swoją najmilszą (2,5roku) też przedreptaliśmy Bieszczady z najważniejszymi szczytami, z nocowaniem w chatce pod O.
    Ewentualnie można by pomysleć o jakiejś takiej familjalnej imprezie bieszczadzkiej.
    To ja jeszcze swoje doloze- jeszcze dwa tygodnie i wtargam swoja trojce na pare szlakow. Dwulatka wniose reszta jakos bedzie musiala na nogach pomykac. Boje sie troche tej wyprawy, bo to moja mlodosc tam lezy. I moja milosc. No nie- jak mysle o tym ze w Bieszcady pojade to oczy mi sie poca- co bedzie za dwa tygodnie (11 dni dokladnie :) mam nadzieje ze najstarsza poczuje chociaz ciut tego co czulam ja :)
    Bieszcady to po prostu odzwierciedlenie tego, co zwie sie sposobem na zycie. wiecej ryzyka- ale tez potencjalnie wiecej wolnosci. To nie uciekanie przed trudnosciami tylko branie sie z zyciem za bary. To w koncu faceci- zarosnieci po 2 tygodniach w gorach w namiocie.
    Ciesze sie ze tam wracam- ciesze sie jak nigdy :)

  8. #28

    Domyślnie

    Ja nie jezdze w Bieszczady, tylko wracam do domu.
    To tak troche w druga strone, ze teraz jestem na wyjezdzie i kiedys wroce na stale.

    pozdrawiam,

    PS.
    Pozdrowienia dla Dlugiego, ktory mnie zaprowadzil w Bieszczady.

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Yodynko, dla maluchów polecam przede wszystkim zatrzymywanie się w schroniskach z właściwym klimatem (np. Koliba gdzie panuje jak dla mnie domowa atmosfera). A jeśli jeszcze będzie tam jakiś kot grasował to dla dzieciaków już w ogóle pełnia szczęścia. Pamiętasz że dzieciaków rajcują w górach nieco inne elementy niż nas??
    Koty, biedronki, ....no i zrzucanie czapeczki gdy mama chce osłonić główkę pociechy przed słońcem.

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    malo :wink:

  10. #30

    Domyślnie

    jesli chodzi o urok bieszczadow w oczach maluchow to mam taka wizje:
    1 na Jaworcu nie ma pradu- latarki w tym czlowki zrobia furore.
    2. zimna woda i brak kapieli przez tyle dni- sam miod :)
    3. biedronki, koty, psy- no jasne
    4. zamierzam towarzystwo porzadnie przeglodzic- placek po zbojnicku powinien sie cieszyc powodzeniem
    5. kupilam 3 mapy- ktoras na pewno sie podrze :)
    6. licze ze jakies zgitarowane towarzystwo sie trafi.
    7. A jak z kolejka- podobno ma dzialac w majowy weekend- pewnie to tez jakas atrakcja by byla

    pamietam ze kiedys w kazdym schronisku sie mozna bylo opieczatkowac- jak to teraz jest? Dla mie to byla motywacja wlesc po pieczatke :)

    a uroki gor to ja sobie zostawiam dla siebie.

    jak ktos ma jakies pomysly jeszcze to chetnie wyslucham- czym gory moga zachwycic dwulatka, szesciolatke i osmiolatke :)

    Chociaz bez przesady- nie uwazam ze dzieciom trzeba koniecznie zapewnic atrakcje- wyjazd w bieszczady jest glownie dla mnie. Dlatego nie jade do Legolandu :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dlaczego kochacie Bieszczady???
    Przez Jadja w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 16:07
  2. Dlaczego?
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 22:35
  3. Dlaczego tyle śmieci ???
    Przez jerzor w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-11-2005, 21:48
  4. dlaczego !?!?!?!?!?!?
    Przez G.W.I.A.Z.D.K.A. w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-07-2005, 23:23
  5. Dlaczego Tam wracamy !?
    Przez PiotrekF w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2005, 12:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •