Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 52

Wątek: Ah ten Potocki

  1. #31
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Postów
    343

    Domyślnie Odp: Ah ten Potocki

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Tak się zastanawiam. Pachnie tu filancami.
    jeśli idzie o mnie - żadnego nie obwąchiwałem, tedy trudno mi się odnieść

    Serdeczności,

    Kuba

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Ah ten Potocki

    Wracając do tematu... czytał ktoś najnowszą książkę Potockiego: Przystanek Bieszczady...?
    tu już mała dyskusja na ten temat się rozpoczęła http://www.bieszczady.pl/Wsiadz_na_8...go?newsID=5135

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Ah ten Potocki

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    ... książkach Ossendowskiego.
    Miejmy może świadomość, że całość wiedzy Ossendowskiego na temat etnografii czy, jak kto woli, etnologii Bieszczadów przedwojennych oparta była na pracach Reinfussa , czego Ossendowski zresztą nie ukrywł (bibliografia, autorstwo zdjęć). Ale nie o tym...

    Potocki? Ah ,(sorry), jakoś go nikt nie lubi, zewsząd utyski, a to o wykorzystywaniu cudzych wizerunków, a to o przekręcaniu faktów, a to o naginaniu legend ... No ale jak TV nadjedzie, jakoś lokalne utyski wymiękają. Jakoś w punktach sprzedaży nikt nie woła: "a kysz, apage", itd. Powiedzmy na to : "licencia poetica", sobie myślę, że każdy może pisywać, co zechce na tematy bieszczadzkie, co widać np. na tym forum, zatem czegóż chcieć od p. Potockiego?

    pozdro, oczywiście :)
    Ostatnio edytowane przez chris ; 18-05-2008 o 20:24 Powód: dopisek

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,631

    Domyślnie Odp: Ah ten Potocki

    Chris, no ale na forum przecież najprawdziwsza prawda jest, ta jedyna i najsłuszniejsza. Aż dziw bierze że nie wiedziałeś :) Co tam Endrju do Foruma, do pięt nie dorasta :)
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  5. #35

    Domyślnie Odp: Ah ten Potocki

    Mam tę książkę, przeczytałam; zobaczyłam w niej fotografie wykonane przez moją przyjaciółkę Etę Zarębę. Wysłałam jej maila z wiadomością o książce i okazało się, że pan Potocki nawet jej nie zapytał, czy może zamieścic wykonane przez nią zdjęcia.
    Napisała do niego - nawet nie raczył odpowiedziec.
    Sama książka jest jak jaka jest, ale żerowanie na cudzym dorobku twórczym chyba jest mało fajne.

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Ah ten Potocki

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    ... no ale na forum przecież najprawdziwsza prawda jest, ta jedyna i najsłuszniejsza. Aż dziw bierze że nie wiedziałeś :) Co tam Endrju do Foruma, do pięt nie dorasta :)
    no taaa , tylko pomyślałem niegdyś, pewnie błędnie, jak to ja :), iż prawd jedynych nie ma, podobnie,jak nie ma jednej historii czegokolwiek, a jest ich, tych historii, dotyczących jednego zdarzenia, nawet najbłahszego, nieskończenie wiele ...

    no i znowu utysk na Endrju, jak czytam u Doroty .
    Pozdro.

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,631

    Domyślnie Odp: Ah ten Potocki

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    no taaa , tylko pomyślałem niegdyś, pewnie błędnie, jak to ja :), iż prawd jedynych nie ma, podobnie,jak nie ma jednej historii czegokolwiek, a jest ich, tych historii, dotyczących jednego zdarzenia, nawet najbłahszego, nieskończenie wiele ...
    Tak, ponoć trzech ludzi ma cztery zdania...
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  8. #38

    Domyślnie Odp: Ah ten Potocki

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Mam tę książkę, przeczytałam; zobaczyłam w niej fotografie wykonane przez moją przyjaciółkę Etę Zarębę. Wysłałam jej maila z wiadomością o książce i okazało się, że pan Potocki nawet jej nie zapytał, czy może zamieścic wykonane przez nią zdjęcia.
    Napisała do niego - nawet nie raczył odpowiedziec.
    Sama książka jest jak jaka jest, ale żerowanie na cudzym dorobku twórczym chyba jest mało fajne.
    Można by wydać książkę na ten temat , np pt: "Przypadki Andrzeja Potockiego"

  9. #39
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Ah ten Potocki

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    Można by wydać książkę na ten temat , np pt: "Przypadki Andrzeja Potockiego"
    jestem niemal całkowicie pewien, iż ktoś dziełko pod wspomnianym przez Ciebie tytułem jednak popełni, za 50, może za 64 lata .

    ps. a może nieco wcześniej.

  10. #40
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Ah ten Potocki

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Mam tę książkę, przeczytałam; zobaczyłam w niej fotografie wykonane przez moją przyjaciółkę Etę Zarębę. Wysłałam jej maila z wiadomością o książce i okazało się, że pan Potocki nawet jej nie zapytał, czy może zamieścic wykonane przez nią zdjęcia.
    Napisała do niego - nawet nie raczył odpowiedziec.
    Sama książka jest jak jaka jest, ale żerowanie na cudzym dorobku twórczym chyba jest mało fajne.
    No cóż, najważniejsze - jak to próbowała mi wpoić Basia Z (zresztą nieskutecznie) - jest PR.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Skąd znam ten widoczek ?
    Przez Henek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1246
    Ostatni post / autor: 22-05-2024, 20:00
  2. Andrzej Potocki, Słownik biograficzny Żydów z Podkarpackiego
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 16:48
  3. Wyjazd w ten weekend
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2007, 10:19
  4. ehhh ten nowy design......
    Przez Barnaba w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-07-2006, 16:34
  5. Kto pisal do Szaszki, ten...
    Przez sedona w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-10-2003, 11:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •